şükela:  tümü | bugün
 • bi filmde de goruyoruz ki mel gibson amcaoglumuzun ingilizlerle muhakkak bir alip veremedigi var... adam iskocya'da ayri, yeni dunyada ayri ha bire bunlarla kapismakta...
 • soundtracki john williams'a aittir. güzeldir.
 • mel gibsonun bravehearttan sonra,bakın ben daha nice braveheartlar çekerim demeye çalıştığı,kısmen başarılı da olduğu süper film.ama braveheartın yeri ayrı.
 • mel gibson'ın en iyi ve en duygusal filmlerinden biri,braveheart'ın farkı bir versiyonu,lakin fazla amerikan propogandası yaptığı yönünde eleştirilerek,braveheart'ın gölgesinde kalmıştır,ama ben yine de bunu braveheart'dan daha fazla severim,zira işin propoganda yönünü bir kenara bırakırsak,aile bağları ile ilgili yönü hakkaten duygusaldır.
 • çok saçma belki de benim saçma bir hayal ürünüm ama şöyle bir şey hatırlıyorum, bu filmin sonunda (dublaj değildi tabii ki) mel gibson türkçe bir kaç kelime söylüyordu, evet vizyondayken sinema salonunda izledim.

  not:bunu doğrulayacak ya da hayır dostum are you mad? diyebilecek kadar vizyondayken izleyip iyi hatırlayan biri beni aydınlatırsa çok bahtiyar olurum. bunca yıldır merak ediyorum, aklıma filmin gidişatından çok bu kısmı kazınmış*

  edit:dilemma8'in dediğine göre bone chance diyormuş melimiz gibsınımız,biz de onu muhtemelen bol şans algılamışız. zamanında çocuktuk işte ek$i'nin de dediği gibi. veee 90 yapar 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlu olsun efenim.
 • mel gibson'un (burada benjamin martin) ingiliz avına braveheart'ta bıraktığı yerden devam ettiği film. karşılıklı dizilip siper almadan birbirlerine ateş eden askerlerin yaptığı tarihi açıdan doğru olsa da seyirciyi şaşırtmaktadır: niye böyle savaş yapıyorlardı ki? filmin en hassas sahnesi ingilizlerin insanları kiliseye doldurup ateşe verdikleri sahnedir. yorum yapan tarihçiler filmin haksız şekilde britanyalıları canavar gibi gösterdiğini söylüyorlar. http://en.wikipedia.org/…ki/the_patriot_(2000_film)
 • vay ameka eksi bir boku begenmeme timi siktirip gidin kendinizi kopruden atin lan.

  tanim:braveheart kadar guzel film.
  tanim2: abd'nin kurtulus savasini anlattigi icin abd propagandasi yapmayan, olani anlatan film.

  uykum var, cok uzun yazamayacam ama bu filmi izlemek isteyenler buralari okumadan izlesinler. ayrica agladigim sahnesi var lan filmin, cok super 7.9 puanim.
 • iki yerde hala tüylerim diken diken olur. ufaklığın babasının arkasından gitme diye ağlaması ve benjamin'in gabriel'ın ölümüne ağlaması.
 • çok güzel film.

  ingiliz askerlerinin tarlada kayar gibi yürüdükleri cgi sahnesi dışında.