• büyük bir merakla beklediğim animasyon.

filmde görmek istediğim ve fragmanda da ucundan görülen the peanuts klasikleri:

charlie brown ve linus arasındaki muhabbetler,
    lucy'nin schroder'e olan karşılıksız aşkı ve piyano başı sekansı, özellikle schroder'in lucy'e artık dayanamayıp piyanoya yumruk atmak suretiyle lucy'i tepetaklak etmesi,
    lucy'nin charlie brown tam vuracakken topu çekmesi ve charlie brown'un parande atması,
    snoopy ve woodstock maceraları/hayalleri,
    charlie brown'a aşık erkek fatma karakterin "chuuuuck" diye bağırması,
    charlie brown'un bir türlü tutunamaması, hayallerini devamlı suya düşmesi, gergin suratı vb.
    sally, pek ön planda olmasa da önemli bir karakterdir.

bi de konusu sanırım charlie brown'un yine aşık olması üzerine (kızıl saçlı kız, bilen bilir), ki kendisi televizyonda baseball maçı izlerken gördüğü kıza aşık olup kızı bulabilmek için o yaşında şehir şehir gezmiş bir insan evladıdır.

charlie brown'u üzmeyin. sikerim.
  • fragmanıyla yüzümde aptal bir gülümseme yaratan film. snoopy'nin sevimliliği "şimdiye kadar niye yapmadınız vicdansızlar!" dedirtmiştir.

yaşıma başıma bakmadan 6 kasım 2015'i sabırsızlıkla bekliyorum.
  • türkiye'de daha çok snoopy ya da charlie brown adıyla bilinen çizgi filmin uzun metrajlı animasyon filmi 6 kasım 2015'te sinemalarda. fragmanı çekinerek tıkladım ama endişem boşa çıktı çünkü grafikler ve çizimler müthiş olmuş.

fragman
    imdb
  • yaşlandık aq.. hemde çok pis yaşlandık.

lucy ve linus'un hala gencecik olduğu film.
  • --- spoiler ---

üç boyutlu halinde adını koyamadığım tuhaf bir rahatsız edicilik olsa da iyi yapılmış bir film. gerçi ennnn bi sonundaki yazılardan sonra gelen birkaç saniyelik marvelesk sahne üç boyutlu çekimdeki teknik yetkinlik konusunda tek bir kuşku bırakmamıştır. karakterlerin birçoğuna yer verilmiş. snoopy'nin daktilosu, pilot ve joe cool alteregoları güzel verilmiştir. peanuts evreninde olmayan şekilde peppermint patty, marcie ve franklin, charlie brownile sınıf arkadaşı yapılmış, normalde gayet şekilci ve snop bir karakter olup, pig-pen'in sürekli pis dolaşmasına laf eden patty** tersine pig-pen'den hoşlanıyor falan...ama bunların hepsi memnun olduğum değişiklikler, özellikle karakterlerin tek sınıfa toplanması* *. yalnız nasıl bir okulsa 100 tam puan alan kral oluyor. oyuncak uçağın dayanıklılığı da şapka çıkartılacak cinsten. beyzbol sahasındaki skorbord ayrıntısı da bilenler için özellikle baya bi komik.

sevimli, tatlı bir film. çocukluğunu charlie brown olarak geçirenleri ve peanuts fanlarını, en çok da iki kategoriye de giren benim gibi insanları gayet tatmin eden bi film.

--- spoiler ---
  • pandemide canınız sıkkınsa açın izleyin pammuk gibi yapıyor *

güzel bir film.
  • dun 5 yasinda kizim ve karimla beraber izledigim film. cocugun gecmisinde snoopy ile ilgili cok az sey oldugundan cok fazla keyif almadi ama esim ve ben bayilarak izledik filmi. sanki biz yaslardakilere (30+) daha cok hitap ediyor
  • allahım ne zaman başladınız da, ne zaman o fragmanı hazırladınız, tepkisiyle karşılanabilecek filmi 2015 yılı için hali hazırda beklemeye alınan taptığım sanat, kişi, köpek, çizim, müzik.

2015 nasıl gelicek şimdi? gel!
  • yapilmasina en basindan beri karsi oldugum proje idi.

cunku cocukken ben bunu strip lerden takip edip okumustum, ole sevmistim.. sanki animasyonu o naifligi yansitamaz gibi gelirdi.. 80 lerde yapilan dizi seklindeki cizgi film, bi nebze kabul edilebilirdi, cunku kisa hikayeler seklinde idi. keza o da 1 sezon surebildi zaten.

velhasili kelam, her ne kadar sevsem de, 3d karakterlerin ustune 2d yuz ifadesi seklinde cozulmus animasyonu gorunce sevemedim bi turlu.. icine giremedim filmin.. bok vardi aq bunu 3d yapicak. komple 2d yapsaydiniz keske.. anina koymussunuz resmen peanuts un.. salt 3d olmasi da diil, genel snoopy ve peanuts konseptinden oldukca uzak bi calisma olmus..

orcolar ya.

peanuts - snoopy severler bunu izlesin yutubdan..
    https://www.youtube.com/…rlie brown and snoopy show
  • the peanuts'ı seven herkesin muhtemelen çoktan izlediği, güzel animasyon. özellikle işten yorgun döndüğünüz bir akşamda bir buçuk saatliğine çocukluğunuza dönüp rahatlamak için ideal.
hesabın var mı? giriş yap