şükela:  tümü | bugün
 • what i like about you dördüncü sezon beşinci bölümünün adı.
 • netflix'te bugün yayinlanan zengin kiz, fakir oglan konulu çerezlik film. klişe klişe diye götünü yirtan tiplerden degilseniz izleyebilirsiniz rahatlıkla. sacma kaygilariniz varsa hiç baslamayin bile.

  6/10
 • --- spoiler ---

  2019 abd yapımı romantik komedi filmi. chris nelson tarafından yönetilen filmin senaristleri steve bloom ve randall green'dir. film, steve bloom'un the stand-in adlı romanından beyazperdeye uyarlanmıştır. filmin başrollerinde noah centineo, laura marano, odiseas gerorgiadis, camila mendes ve matt walsh gibi oyuncular yer almışlardır. basit bir gençlik filmi olarak değerlendirilebilecek 90 dakikalık yapım, yine de sıkılmadan izlenebilen iyi bir film sayılabilir. ayrıca filmin çekimleri new orleans'ta yapılmıştır. son olarak, filmin imdb.com puanı 6,1/10.

  konusu
  brooks rattigan (noah centineo), en popüler kızla çıkmak, en iyi arabayı kullanmak ve en iyi okula gitmek isteyen genç bir adamdır. ancak hayallerini gerçeğe dönüştürecek kadar parası yoktur. para kazanmak için önüne çıkan tüm fırsatları değerlendiren brooks, bir gün genç bir kızı dansa götürmek için para alınca, bunu bir işe dönüştürmeye karar verir. refakatçiye ihtiyacı olan zengin kızlara eşlik etmek için bir uygulama geliştiren brooks’un işleri, beklediğinden de iyi gider. şaşalı bir dünyaya adım atan brooks, bu süreçte birçok farklı kişiliğe bürünür. bir süre sonra gerçekte kim olduğunu sorgulamaya başlayan brooks, kim olduğuna ve de istediğine karar vermek zorunda kalır.

  netflix resmi sitesi - https://www.netflix.com/title/81019888

  imdb.com - https://www.imdb.com/title/tt8201170/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/…i/the_perfect_date_(film)

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=cxwoxikyazy

  --- spoiler ---
 • hiç de cheesy olmayan, klişeyi çok güzel bir dille anlatan film olmuş. hele diyalogları kim yazmışsa beyninden öpmek istiyorum. kesinlikle yüzeysel bir film değil.
  oyuncular çok iyi iş çıkarmış. hele laura marano çok tatlı kız maşallah. yerim.
  film inceleyecektik karıya kıza bağladık yine.

  puanım: 7/10
 • adı gibi durmayan şahane bir film olmuş.

  tam şu klişe filmi izleyip kafamı dagıtayım derken beni inanılmaz derece de kendine çekti.

  kesinlikle dialoglar şahane insanı kendine inanılmaz bağlıyor filmin sonunu biliyorsunuz ne olacağını biliyorsunuz nasıl biteceğini %90 biliyorsunuz ama yine izlemekten kendinizi alamıyorsunuz işte o kadar güzel film olmuş

  --- spoiler ---

  21 son sahnesi sürekli akıllara geliyor ama gelse de önemli değil.

  --- spoiler ---

  (bkz: the secret life of walter mitty)*
 • dün gece izlediğime hiç de pişman olmadığım noah centineo minnoşlu film.

  konusu klişe olsa da diyalogları çok sürükleyici, laura marano'nun sert kız tavırları da o kadar gerçekçi ki, kız gerçekte de böyle biri mi diye merak etmedim değil*. noah ile çok şirin bir ikili oluşturmuşlar.

  yalnız şu camila mendes denen gençlik dizilerinin hem şaşı hem de şeşi beş bakan meymenetsiz tipi, ne kadar overrated bir insan yarabbi? başrolmüş gibi filmin bütün reklamlarına serpiştirmişler bu meymenetsizi. popülerliğin gözü kör olsun...

  kimse bahsetmemiş de odiseas georgiadis de çok iyi oynuyordu, seni başka filmlerde de görürüz umarım yiğidim*.
 • film ilk iki dakikasın da sonunu anlayabileceğiniz netflix yapımı klasik amerikan liseli aşk filmi.
 • fazla sürprizler barındırmayan, sonunu başından tahmin edebileceğiniz bir romantik komedi. yine de klişe ve sıkıcı bulmadım. hikayenin kadın yerine erkek karaktere odaklanması hoş bir değişiklik olmuş. o açılış konuşmasında ilk tepkim noah centineo‘nun ağzına vurma isteği oldu; o boş özgüven, o büyük büyük laflar. ama neyse ki ikinci dakikada rehber öğretmen hislerimize tercüman oldu ve filmin esas konusunun da bu yüzeysel adamın kendini tanıması olduğunu anladık. bu açıdan da ilginçti.
  kadın başrol laura marano fena halde‘ın gençliğini anımsattı.
  yan karakterler de iyiydi. netflix yapımlarının sevdiğim yanı klişe erkeklik ve kadınlık algılarından uzak durması. mesela oğlanın babasıyla sevgi dolu bir ilişkisi var, sert baba klişesi yok. ya da eşcinsel arkadaş var; ama bunun etrafında bir drama yaratılmıyor, gayet normal ilişkiler hakkında konuşuyorlar. stereotipler yok. bu açıdan da bu yapımlar hoşuma gidiyor.
 • izlerken iyi hissettiren tatlışko bir film. hayvan gibi yakışıklı noah centinao ve penelope cruz'un neredeyse aynısı olan laura marano'nun uyumları çok güzeldi. bir erkeğin gözünden anlatılan romantik komediler daha farklı seyirde ilerliyor klişe gibi ama aslında değil. hikayenin başı sonu belli olsa da hoş vakit geçirilebilir.

  öldü denilen romantik komedi türünü tekrardan dirilten netflix'e de teşekkürü bir borç bilirim. ne izlesem diye düşünürken bunların filmlerine düşüyorum hep shddhjhdjs.