şükela:  tümü | bugün
  • get out ile oyunculuk gücünü kanıtlayan allison williams'ın yeni ve çılgın netflix filmi. ilginç biçimde bu kez de hedefte bir zenci var.

https://www.youtube.com/watch?v=q57d6kf5b1k
  • fragmanı bünyelerde aşırı heyecan yaptı.
  • az önce bitirdiğim film. başroldeki kız belli ki kötü kadın imajıyla bir süre devam edecek. ama spoiler vermemeye çalışarak da ters köşeler mevcut diyeyim. sonu insanın içinin yağını eritiyor.
  • ben de taze bitirdim. ilk 15 dakika zor dayandım ama sonra guzellesti. cıtır cerez rahatsız edici bir film. sana puanım 6.
  • kısa sürede birden fazla ters köşesi ile klişe olmaktan sıyrılan ve genel atmosferi rahatsız edici olan netflix filmi. netflix yapımı olunca bir hayli önyargılı başlasam da izlediğime pişman olmadım. gerilim sevenler bir şans verebilir.
  • ben de taze bitirip geldim. tek kelimeyle ilginç bir film olmuş. hoş ve rahatsız ediciyi bir arada barındırıyor. buralar değerlenir.
  • izlemeden önce tereddütlerim vardı fakat izleyince iyi ki dedim. farklı bir kurmacası vardı. sıkılmadan izledim.
  • ters köşe,farklı,ilgi çekici,güzel film.
  • 2019 netflix filmi. s. weber dışında kayda değer oyunculuk yok . ilk yarım saatinde black swan' ın düşük bütçeli, kötü kopyası diye düşündüm ve gidişat ile ilgili tahminim tuttu ama kalan zamanda film başka birşeye evrildi. bir yandan bu nasıl bir kafanın fantazisi diyorsun, derken ters köşe oluyorsun sonuç olarak beklenmedik derecede ilginçti . yaptığı ters köşeler için izlenir.
  • sozlugun kendisi gibi film begeni kriterleri de cop olmus. su filmi akil yasi 12'den buyuk olan birinin begenmesi cok zor.

--- spoiler ---

yillarca tecavuze ugradigini anlamak icin kolunun kesilmesi gerekecek kadar aptal bir karakteri sinema tarihinde ilk defa goruyorum. bir de kendisini uyusturup kolunu kestiren kadinla birlik olup, tecavuzculerinden intikam aliyor. tamam ilk plot twist guzeldi ancak sonradan gelenler sicip sivamaktan farksiz degil.

biri bana gelip uyusturucu ilac verecek, halusinasyon gordurtup kendi elimle kendi elimi kesmeme neden olacak ve sonra ben de "tesekkurler canim, sayende gozlerim acildi." diyecegim oyle mi? ve ustelik tum hayatimi da o elimden kazanirken? hani bu bir ayrinti olsa neyse diyecegim fakat tum hikaye boylesine devasa bir aptalligin uzerine insa edilmis.

zaten bir de halusinasyon gorduren ilacin tam da planlandigi gibi kadinin elinde bocekler gormesine neden olmasi da apayri bir sacmalik. milyonlarca olasilik icinden sadece seytan arkadasinin planladigi seyi gormesi...

o finaldeki cuneyt arkin filmlerinden asina oldugumuz sahneden hic bahsetmiyorum bile. bu anam icin, bu babam icin...
    --- spoiler ---