şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eagle vs shark'ın şahane müzikleri ile tanışma şansı bulmuştum kendileriyle. yeni zelanda'da müzikal yaşantılarına devam etmekteler ve pegasus, horse power, happy ending şimdiye kadar çıkarmış oldukları albümler.

flight of the conchords ve eagle vs shark sonrası yeni zelanda'dan gelen bir orjinal güzel şey daha.
    özellikle damn the river ve sea world dinlenesi.
  • macgyver'ın şirketi de bu isimdeydi.
  • 2010'da piyasaya sürdükleri buffalo albümünden beri takip ettiğim, yeni zelandalı indie rock grubu.

geçtiğimiz aylarda beşinci stüdyo albümleri fandango'yu piyasaya sürdüler. şimdiden benim için bu yılın en iyi albümlerinden biri..
  • fatih te bulunan zümrüdüanka vakfı nın ingilizce adı.
  • sea world parçalarına tav oldum an itibariyle. belki de bu müziği ilkin (bkz: eagle vs shark) duymamdandır. kundera'nın bir sözü çınladı kulaklarımda. evet, tam olarak 1.22 dakikadan itibaren. doğru tahmin.
    “bir kadın bana ‘seni seviyorum çünkü zekisin, çünkü namuslusun, çünkü bana armağanlar alıyorsun, çünkü zamparalık yapmıyorsun, çünkü bulaşık yıkıyorsun’ derse hayal kırıklığına uğrarım; bu aşkta çıkarcı bir yan vardır. şöyle bir cümle duymak kimbilir ne güzeldir: ‘zeki olmamana, namuslu olmamana karşın, yalancı, bencil, alçak olmana karşın sana deli oluyorum.'”
    1.22 ve sonrasını bir cümlecik olarak tanımladım tam olarak swann gibi.
    swann'in cok sevdigi,
    onu, yoldan geçerken gördüğü bir kadina âşık oluveren, onu bir daha görüp göremeyeceğini bilmeyen ama hayatına kendi duyarlılığının değerini artıran yeni bir güzelliğin silüetinin girdiğini hisseden adam gibi hissettiren parça vardı. benimki de bu olsun mu?
    ee, olsun bakalım.
    sea world- the phoenix foundation
    not: albümün kapağında mavi tonda bir at var zaten albümün adı da ''pegasus'' arada müziğe at kişnemesi eşlik ediyor, dikkatli dinlenirse. ne de güzel ayrıntı bu.