aynı isimde "the pier" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
  • la casa de papel'in yaratıcısının yeni dizisi. blutv'den izlenebilecekmiş.
  • la casa de papel'den tanıdığımız álvaro morte'nin (aka el profesor) başrolünde oynayacağı dizi.
    polisiye diyorlar. şurada mesela.
  • son zamanlarda polisiye dizilere sarmış biri olarak merakla bekleyeceğim yapımdır.
    umarım yapımcı bu dizide, la casa de papel'de düşülmüş olan ufak saçmalık tuzaklarına düşmez de ağzımızın dadıylan izleriz.
  • kocasının intiharı sonrası, kocasının metresiyle arkadaş olan bir kadını anlatan dizidir.

profesörun dizide oynuyor olması tamamen yapımcının önce ki başarılı projenin kaymağını yemek istemesi ve bu durum diziyi izlerken aklıma geliyor, sinir bozuyor.
  • (bkz: nasil paranoyak oldum)

blutv’de yayini baslamis ispanyol dizisidir.
  • ilk iki bölümü izledim. etkileyici ve sürükleyici bir hikayesi var umarım bu şekilde devam eder.
  • ilk bölüm merak uyandırıcı.

güzel bir iş çıkmışa benziyor. zevkle izlenir.
  • endişe ve şüphe kavramlarıyla senaryonun yoğrulmasını güzel bir şekilde beceren dizi. dizi akış olarak ise; üretim, yaşantı, kentleşme ile kentlileşmeye erişim ve nesil devamlılığının erklik olgusu üzerinden anlatımıyla da dispotik bir akışa sahiptir.
  • --- spoiler ---

içinde bir adet yaşadığı köydeki bakkalından tut çiftçisine, jandarmasından tut polisine, balıkçısından tut amelesine, muhtardan tut ihtiyar heyetine kadar herkesle yatıp geçmişi boşver senleyim diyen veronica isimli bir kadını barındıran dizi. aga bu nedir ya? kadın evli adamla beraber onla beraberken de efendim çocukluk arkadaşıyla çocukluktan beri sevişiyorlarmış neden hala daha devam etmeyeyim filan diyor kadın. ayrıca hanım kızımız bütün köy halkıyla yıllardır yatıyor ne hikmetse şehirden gelen kariyer sahibi, okumuş, kültürlü adamdan hamile kalıyor. köydeki erkekler kısır mı? oscar da mal sanırım. gül gibi kariyer sahibi hanımını bırakmış köyde -ki o nasıl bir goygoy köyüdür anlamadım- macera peşinde. oooh olmuş adama iyi ki ölmüş. daha kendisinden bile olup olmadığı belli olmayan çocuğa da bütün parasını bırakıyor. kendi nikahlı hanımına da at bırakmış. geyik bıraksaydın be aslanım! kadının boynuzları uzaydan görünüyor neticede. ben sevmedim diziyi. böyle aldatmalı hikayelerde aldatan ölünce kimin öldürdüğü pek umrumda olmadığı için sarmadı beni dizi. ama köydeki komiser abiyi pek beğendim. köydeki goygoydan zavallım bi tek kendisi nasiplenememiş. kim merhaba dese sevişelim mi diye soruyor adam. bu nasıl bir yokluktur? yazıktır. ayrıca veronica yüzünden bir daha ağız tadıyla pilav yiyebileceğimi sanmıyorum. nimet lan o! ne diye gidip pirincin üzerinde sevişiyorsun? bu nasıl saçma bir fantazidir?
    --- spoiler ---
  • her sahnede polisiye türünün ucundan dönen dizi. sonuna doğru polisiyelik bi hikaye çıkacak diye umuyorum.