şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • güzel ve özgün bir senaryoya sahip sonu dışında beğendigim filmdir. çok fazla soru işareti ile bitmiş olması nedeniyle beklenen harikalıkta bir film ortaya çıkmamış.
 • son zamanlarda izlediğim güzel filmlerdendir. sonu biraz daha özenli olabilirdi.
 • filmin tek heyecanlı yanı bir dahaki sefere kaçıncı katta uyanacakları. sürükleyicilik konusunda pek kaliteli değil.
 • çok doğru mesajları çok rahatsız bir biçimde veren sıra dışı bir film.
 • bu filmin mesajını en üst tabaka aç gözlü olmasa dünya güzel bir yer olur diye alan var ahahaha.

  tam tersini anlatıyor, üsttekiler aç gözlü olmasa bile bir şey değişmez, rica etmek işi çözmez, yukarı çıkmaya çalışmak işe yaramaz diyor.

  tek yol sistemi değiştirmek diyor. o asansörü yok etmek lazım diyor.

  tanım: izlenesi efsane filmdir.
 • yalnızca bu film için değil ekşi sözlükte başlığı açılan herhangi bir film, dizi vb. şeyler hakkında buraya gelip yalnızca "bok gibi, zaman kaybı, vaktimi geri verin, leş film, kötü" tarzında yorum yapanları hayatın hiçbir alanında dikkate almayın. bir konu hakkında adam akıllı bilgi sahibi olan kişiler beğenmedikleri şeyleri düzgünce eleştirerek, neyin doğru olmadığını, neyi beğenmediklerini ve neden tavsiye etmediklerini anlatırlar. türkiye'de bir filme kötü puan verenlerin yorumlarını iyi inceleyin, hepsi 2 kelimeden hakaret anlamında kelimelerden oluşur. bir şeyi size tavsiye eden insanlar ise birçok açıdan inceleme yaparlar ve genellikle neden izlemeniz gerektiği ile ilgili madde madde sıralama yaparlar.

  öncelikle filmin sonuna takılıp laf edenler; bu tarz filmlerin çoğu zaten böyle biter. snowpiercer, cube, escape room vb. filmler buna örnek olarak gösterilebilir. önemli olan filmin içinde olanlardır.

  metafor ağırlıklı bir film ve gerçek hayatı gayet doğru ve iyi bir şekilde anlatıyor. filmi izledikten sonra aklıma direk günümüzde virüs sebebiyle bazı ürün raflarının boşaltılması geldi. filmin içerisindekileri tanımlamayacağım, hali hazırda bir çok kişi çok detaylı bir şekilde incelemişler ve her incelemeden bir şeyler öğreniyorsunuz. bu tarz filmleri izledikten sonra hemen hakkında yazılanların okunması filmi daha anlaşılır kılıyor. eğer filmi anlamadıysanız bu tarz incelemeleri okumanızı tavsiye ederim.

  ben bu filmi hiç izlemesem üzülürdüm açıkçası. filmde mantık hataları var diyenler hiçbir şey okumadan gelip film sonrası direk buraya yazı yazanlar. filmdeki her şey anlaşılır bir şekilde gerek buradaki başlıkta gerekse turkcealtyazi gibi sitelerde anlatılmış.

  özetle amacım filmi övmekten çok filmlerin altına gelip iki kelime yazıp filmlerin puanlarını düşüren, zeka olarak 10 yaşındakiler ile yarışabilecek kişileri eleştirmektir. maalesef sorumluluğu az olan çocuk kitleler internet ve sosyal medyaya daha fazla vakit ayırabildikleri için hem internet hem de sosyal medya bilgi konusunda çok kötü bir hal aldı. filmlerin puanlarına bakmayın, film ile ilgili yapılan kötü yorumların nasıl olduğuna bakın. eminim ki her birinizin bayıldığı 8 puan altı hatta 7 puan altı bir sürü film vardır. bir şeyi beğenmemek ile ona hakaret etmek arasında çok fark var.

  bence bu filmi izleyin çünkü gerçek hayatı çok iyi metaforlar kullanarak çok iyi bir şekilde özetlemiş. ister dinsel ister toplumsal isterseniz devletsel anlamda kendinize yeni düşünceler ekleyebileceğiniz ya da düşüncelerinizi geliştirebileceğiniz, süre olarak gayet yeterli bir yapım. filmden puan keseceğim bir yer yok bence amacına uygun ama ben etkilenmesemde mide bulandırıcı sahneler daha kısa tutulabilirmiş.
 • cannibalism özendiren film. tamam filmlerin mesajları olur konuları olur ama çok iğrenç be abi.

  ispanyol filmi. her filmdeki puta, mierda kelime dağarcığımıza obvioyu da ekleyerek bizi geliştiren film.
 • rahatsız edici filmler kategorisine eklenebilir.

  spoiler vermek istemem
  bu tür yapımlardan rahatsız olanlar uzak dursun

  bkz :

  irreversible
  the hills have eyes
  hierro
  grave of the fireflies
  j'ai perdu mon corps ( i lost my body)
  dark skies
  the machinist
  angst aka fear
  requiem for a dream
  ghostland
  10 cloverfield lane
  extortion

  edit :
  türün sevenleri için
  arşivimden eklemeler yaptım
  malum evdeyiz sinemaseverlere amme hizmetim
 • iyi fikir, yetersiz senaryo, kötü film.
 • hızlı yaşadı genç öldü fikir ve orjinallik iyi ama özellikle sonu çok cabuk ve yetersizdi. derin manalarin gizli oldugu bir film yinede izlenir