şükela:  tümü | bugün
13 entry daha
 • 116 dakikalık , 2017 yapımı film.

  7 / 10.

  " havuz medyası bunu beğenmedi ? "

  haber, gazetecelik, habercilik kimin için yapılır? kişiler için mi, hükümet için mi yoksa halk için mi? gerçeği ya da doğruyu aktarabilmek için yeterince cesaretiniz yoksa, habercilik ve gazetecelik ne kadar etik bir düzlemde yaşayabilir?

  işte tüm bu sorular; özellikle ülkemizde giderek daha taraflı, korkak ve "yancı" hale gelen spor ve siyaset haberciliği dünyasının güncel hali de düşünüldüğünde, aklımıza film boyunca gelenler asıl sorular belki de.

  yapımın kendine dönecek olursak, 50,000,000 dolares bütçeli the post, özellikle yönetim olarak biraz fazla sade durarak (bilinen steven spielberg stilinin aksine) beklentilerin kısmen altında kalmış görünüyor. enfes gerçek hikayesine rağmen, hikayesini evrensel boyutta ilgi çekici halde sunmak konusunda becerisi tartışmaya açık spielberg'in bu sefer.

  oyunculuklarda ise iki kadim usta karşımızda; meryl streep ve tom hanks. ikisi de -haliyle- iyiler lakin iki usta ismi zorlayacak bir senaryo olduğuna da inanmıyorum film içinde ben. rollerin hakkı tabi ki verilmiş ama extra birşeyle karşılaştığımızı sanmıyorum izleyici olarak. ustalara dizi-sinema dünyasından da aşina olduğumuz birçok tanıdık isim de eşlik ediyor; bob odenkirk, zach woods ve michael stuhlbarg gibi..

  sonuç olarak 2017'nin görülmesi gereken önemli işlerinden biri. tıpkı 2015'in spotlight'ı gibi, medya, sinema televizyon ya da gazetecilik öğrencileri/çalışanları için ise uzun uzun tartışılması, okunması gereken bir zorunluluk the post.

  her eve imdb
 • gazetecelik adına gerçekten önemli bir film bu. tıpkı spotlight gibi.

  tom hanks'in hem kendi canlandırdığı hem de streep'in hayat verdiği karakterle gerçek hayatta da tanışmış olduğunu ekleyelim...
107 entry daha