• jimmy tamborello ve benjamin gibbarddan oluşan harika bir proje. dntelin this is the dream of evan and chan şarkısında daha önceden bir tanışmışlıkları vardır. bir albüm boyunca arkadaşlık etmeleri hem onlar hem bizim için iyi oldu.
  • hani bizde postacilar ozel eglence gunleri duzenlerler, sonra da kapilarimiza gelip o gun için bilet satarlar ya. ve bu ozel gunler postaci cocuklarinin toplu sunneti veya kucuk bi eglence falan olur. neyse iste, ilginc olan "postal service"in usps ile olan isim anlasmasi dogrultusunda amerika'daki bir postacilar toplantısında çalıcak olması. ve bu toplantıya heralde kapı kapı dolaşıp bilet satmıyolardır.
    ama gerçekten evimin kapısından satın aldığım biletle toplu sünnet düğününe gidip "postal service" dinleseydim heralde dünyada başka tasam/derdim kalmazdı gibime geliyor. o tarihten sonra her şeye bi tebessümle bakardım, falan filan..
  • death cab for cutie vokalisti gibbard ile dntel'in beyni tamborello'nun "iyi ki" ortak projesi. debut albümleri give up'dan sonra temmuz ayında yine sub pop'dan the district sleeps alone tonight ep'sini çıkartıyorlar ve bu da hala eğlendiklerinin bir kanıtı olsa gerek. bu son ep'lerinde such great heights'in john tejada miksi de bulunuyor -ki bulunmasa da olurmuş-. bakalım bu al gülüm ver gülüm hadisesi ne zamana kadar sürecek..
  • grubun adinin the postal service olmasinin nedeni anladigim kadariyla ilk albumlerinin yapilis seklinden ileri gelmektedir. soyle ki: jimmy tamborello kisisi uzerinde kendi basina calistigi 1-2 sarkiyi herhangi bir tur mediaya kaydedip posta araciligiyla benjamin gibbard'a gondermekte, gibbard sarkicisi da bu muzigin uzerinde calisip, vokal ekleyip ayni yolla* tamborello'ya geri gondermektedir. butun sarkilarin ilk ciktigi nokta tamborello mudur, yoksa bazi sarkilarin ilk cikis noktasi gibbard midir bilemiyorum ama sonucta albumdeki sarkilar bu yontemle yaratilmistir. tamborello ikinci album icin de ayni yontemi kullanacaklarini, ancak birlikte calisma olayinin da muhtemelen biraz daha fazla olacagini aciklamistir.

tamborello kisisi bilgisayarlarla arasinin pek iyi olmadigini, teknolojik olaylara kolay adapte olamadigini, ogrenemedigini soylemis bir insan olarak, mp3 gibi formatlardan da hem teknoloji ozurlu olmasi--kaydettigi sarkilari nasil mp3 formatina cevirebilecegini bilmemektedir soyledigine gore--, hem de calinir cirpilir, album cikmadan mp3'leri piyasaya surulur kaygisiyla uzak durmus, snail mail'i tercih etmistir. oh bebek, etmistir...
  • en çok üzüldüğüm şeylerden biri, gerçekten üzülüyorum, kendilerinin sadece tek bir (1) albümlerinin olması.
  • debut albümleri give up ile hafızalara kazınmış, yeni albümleri pek de gelecek gibi durmayan, olur da gelirse yurt genelinde coşkuyla karşılanacak, sleeping in, nothing better, recycled air gibi şarkılarını dinleyip mutluluk doz aşımı sınırına dayanılası, such great heights gibi bir güzelliği insanlığa kazandırmak suretiyle iron & wine'ın muhteşem bir şekilde coverlamasına da ön ayak olmuş ikili.
  • epeydir dinlemediğim, hatta ben dinlemediğim dönemlerde tek entry bile girilmemiş sanırım başlığa, bu akşam, şöyle sakin bir şeyler dinleyeyim diye gezinirken arşivde, playera sürüklediğim guruptur. sleeping in, such great heights, nothing better gibi dingin, sakin şarkıları olan, seattle çıkışlı, birleşik devletler menşeli bir indie pop gurubudur.
    bende bu gece olduğu gibi bir zamanınıza denk gelirse, lezizdirler.. fazlası bayıyor lakin..
  • "don't wake me i plan on sleeping in" sozlerinin ait oldugu sleeping in sarkilariyla ve sanirim butun give up albumleriyle hayata bakis acimi yansitmis guruplar kategorisine koydugum, bana 80'leri animsatan keyifli gurup. give up albumlerinin arkasinda bir fotograf vardir ki bugune bugun gordugum belki de en guzel, en anlamli fotograflardan biridir. denizde bembeyaz kopukleriyle sahlanmis kocaman bir dalga nin uzerinde sanki kopuklerden olusmus gibi gozuken bembeyaz gelinlikli bir gelin durur fotografta background'da. foreground'da ise damadimiz bir pencerenin ardindan kafasi dimdik bir sekilde geline bakiyordur. sanki bir iluzyon, sanki hic bulamiyacagi, ulasamiyacagi ama hep ruyalarinda, iluzyonlarinda onune cikan geliniymis gibi... belki damadimizda "don't wake me i plan on sleeping in" diyordur huzunle gelinine bakarken.
  • such great heights isimli parçalarının coveri garden state soundtrack'inde bulunan güzel grup.
  • sarkilarini gece yatmadan once dinlediginizde ninni gorevi goren bu grup benim gozumde muzikle sozu biraraya basariyla getirmis amerikan gruplarindan biridir. we become silhouettes such great heights ve the district sleeps alone tonight sarkilari guzeldir ama bir against all odds coverlari vardirki bu digerlerinin bir basamak ustune cikar. grup hakkinda entry girmiyim diyordum ama son 1 haftadir oyle bir sardirdimki bunlara, hakettiler diye dusundum.
hesabın var mı? giriş yap