şükela:  tümü | bugün
147 entry daha
 • campion ny times için filmdeki en sevdiği sahneleri anlatmış. filmi sevenlere öneririm
  link
  phil ve peter'ın birlikte son gecelerinde, ahırda geçen sahne için, film boyunca ekilen tohumların bir araya geldiği ve ilişkilerinin doruk noktasıydı diyor. ilginç olan burada geçen bir sahne ve diyaloglar kitapta da yokmuş, cumberbatch ile birlikte eklemeye karar vermişler.
  aralarındaki tansiyona ve sahnedeki havanın ne kadar erotik olduğuna dikkat çekmiş. peter arkada bronco'nun eyerine dokunurken, aslında phil ile flört ediyordu, çünkü onun phil için anlamını çok iyi biliyordu diyor. ağızdan ağıza sigara geçirirken oluşan erotik gerilimi zaten hissetmemek mümkün değildi de, ben peter'ın bu esnada bir görünüp bir kaybolan gülümsemesindeki, campion'ın deyimiyle, "işte o an phil'e sahip olduğunu anladı" anını yakalayamamıştım. galiba erotizmin dorukta olduğu anlar hep böyle. karşınızdakinin size sahip olduğunu anladığı o saniyelik zafer anı. orgazmdan başka bir doruk anını tanımlamak gerekseydi, o an olurdu.
 • filmi beğenmedim;nasıl bu kadar öne çıkartıldı anlam veremedim doğrusu.

  izlerken sıkıntıdan öldüm;parça parça iki günde bitirebildim.

  --- spoiler ---

  zengin çiftçi kardeşlerden,beyfendi olanının dul kadın ile evlenmesi ve asabi kardeşin eşcinselliği ile yakınlaştığı dul kadının eşcinsel oğlu tarafından şarbonlu leşten alınan deri parçası ile öldürülmesi felan…
  --- spoiler ---
 • 2 saatlik kayip. baska bir sey degil.

hesabın var mı? giriş yap