• "suliman cindoruk" diye bir kotu karakterin mevcut oldugunu okudugum kitap. suleyman demirel ve husamettin cindoruk'u bill clinton nasil sevmediyse artik.

edit: karakter teroristmis. bir de oray egin coktan yazmis bu konuyla ilgili.
  • showtime'ın pilot bölümüne onay verdiği kitap uyarlaması dizi. david oyelowo, dizinin başrol oyuncusu. michael rooker, paul adelstein, medina senghore, gina gallego, kadroda gözüken oyuncular.

terörist suliman cindoruk yüzünden iphone mu kırarız, cola mı dökeriz bilmiyorum ama amerikalılar ile bir sorun yaşayacağımız %100.
  • bill clinton ve james patterson'ın yazdığı, 4 haziran 2018'de yayınlanan roman. goodreads'de de birilerinin dediği gibi bu öyle gülünç ve olağandışı bir ortaklık ki, sanıyorum okuyanların ezici çoğunluğu bu iki adamın kafa kafaya verip ne yazmış olabileceğini merak ettiklerinden okuyacaktır kitabı.

kitabın parladığı bir nokta var: sürükleyiciliği. okunabilir, ritmi hemen hemen sürekli yüksek ve eğlenceli bir kitap. öngörülebileceği üzere yazma işinin büyük bölümünü patterson üstlenmiş. clinton da kitap boyunca saf, iyi niyetli ve kahraman amerikan başkanının dilinden erdem dersi üstüne erdem dersi vermiş. ilgi çekici olmasının ötesinde vurucu bir kurgusu ve özgün yazınsal bir tadı yok, bu tadın yokluğunu kitaba ilgi çekici olacağı umularak alınan ayrıntılarla gidermeye çalışmışlar, bu nedenle de dan brown'ı andıran bir biçem ortaya çıkmış. öyküsü, kurgusu ve dili çok daha güçlü kitaplar okumuşumdur.

hoşuma gitmeyen bir nokta da türkiye'nin ve türklerin adının önemli sayılacak bazı noktalarda anılması ve bize ilişkin çok hoş şeyler söylenmemesi oldu. amerikalılardan türklere bir ilgi ve sevgi dileyecek, umacak, bekleyecek değiliz, ama yüzeysel bir 'kötü adam' olarak çizilmek de insanı tırmalıyor.

özcesi, eğlenceli ve amerikan siyasetinin içinden çıkma bir roman bekliyorsanız okunabilir bir roman bu. ama 'suç yazını okumak istiyorum, yalnızca bir kitap okuyacağım, mutlaka tam bu türde olması da gerekmiyor, hangisini okuyayım?' diyorsanız, 'elinizde ne varsa bırakıp don winslow'un the force'unu okuyun,' derim.
hesabın var mı? giriş yap