şükela:  tümü | bugün soru sor
  • vanessa hudgens'in başrolde olduğu bir netflix filmi.
  • klasik noelli romantik film. sürpriz yok, orijinallik yok. belki sonunda prensesin kararı biraz değişik olabilir. kötülemiyorum, ben sevdim, böyle basit filmlerden inanılmaz keyif alıyorum.
  • 1 saat 41 dakika uzunluğunda netflix filmi. fragmanından bütün filmi anlayabilmek mümkün. ambiyans başarılıydı. noel filmlerini de klişe filmleri de severim. hoşuma gitti.
  • 500 kere işlenmiş bir konunun bir kez daha işlendiği bir film, ilk midir bilmiyorum, ama bunların bildiğim ilk atası “çalınan taç” ya da “prens ve dilenci” diye bilinen mark twain’in muhteşem çocuk romanıdır. orhan pamuk’un beyaz kale’si de bir örnek olabilir, hollywood’da bunun bin kere filmi çekildi, 2000 kere de modernize falan edilip uyarlaması yapıldı. hatta bırakın normal filmleri barbie ve prenses diye bir uyarlaması, mickey mouse’lu ve garfield’lı uyarlamaları bile yapıldı.

tamam güzel hikaye, iki insan birbirinin hayatını tanıyor falan.
    ama bari noel romantik komedisi formatına sokup bu kadar sıradanlaştırmayın, biraz kendinizden de bişiler katın. sonu da sürpriz bitsin. ya da bari şunu uyarlama değil de 300 yıl öncesinde dilenci kızla prenses diye çekin, dönem filmi olsun, biraz bi yapıma para harcayın amk.

konuyu zaten herkes biliyor, trailer’ı da seyredince filme gerek bile kalmıyor. tek en sonunda tekrar yer değiştirecekler mi, yerlerinde mi kalacaklar, onu bilmiyoruz.