şükela:  tümü | bugün
 • adamlar 10 bin küsur kişiye bildiğin çök çök çök yaptırdı.

  bir gün işsiz kalırsan gebze-harem dolmuşunda işin hazır maxim.
 • tarz olarak genel dinleyiciye hitap etmesede azımsanıyacak hayran kitlesi oluşturabilmiş müzik grubudur. tür olarak electronic rock / big beat / rave olarak tanımlansada aslında hiç bir gruba tam anlamıyla girmez. grubun beyni liam howlett elektronik müzik dahisidir.
  mümkünse her evde bir tane olası the fat of the land adında dillere destan şükala albüm çıkarmışlardır. voodoo people şarkısını saymazsak invaders must die albümüde arkasından gelir. gaza getirme desibeli yüksek olduğundan araba kullanırken dinlenilmemesi şiddetle önerilir. konuşulan ingilizceyi anlamaya çalışmayın zira devreler yanabilir.
  omen parçası benim gibi telefon alarm sesine uyanamayanlar için çaredir.
  voodoo people in nasıl yapıldığını merak edenler için şöyle bir video vardır.
  bu tarzdan hoşlananlar için aşağıdaki şarkıcı ve gruplar önerilir.
  pitchshifter
  propellerheads
  victory pill
  junkie xl
  praga khan
  fatboy slim
  apollo 440
  the chemical brothers
 • kimsenin iznini almadan tum zamanlarin en iyi grubu, olusumu, kurumu kabul ediyorum kendilerini.bir sonraki albumu beklemekten gozlerime kanlar oturuyor.
 • öyleki "ben elektronik müzik sevmireeem yeaaa sıkıcı raaaak rook hard raak" takılan bi arkadaşımın ertesi gün boyun tutulmasıyla uyanmasına sebep olmuşlardır.

  dans etmekten heryerim tutulmuştur,keith flintten o dans esnasında bile bi dk gözümü ayırmamaya çalışmam,maximin yanımdan geçip gitmesi,allahım take me to the hospital çalmadan gitmesinler diye dua ederken şarkıya girmeleri,mıh te şem sayın seyirciler,adamlar işini biliyor değil adamlar ilah ulan ilah.

  ayrıca maximin sahneye dönünce "so you want more" u "işte şimdi siktim belanızı" demekti ki öyle oldu herkes sakat ayrıldı konserden.
 • ingiltere orijinli, dünyayı fethetmiş, fakat sonradan ne yaptıgını anlayamadığım grup.
 • aradan yıllar geçti, o zaman kıt olan müzik bilgim/zevkim biraz olsun gelişti, zenginleşti ancak prodigy hala ilk gözağrım olmaya devam ediyor. evet eskisi kadar dinlemiyorum belki, ve kabul ediyorum son albüm* beklenenleri karşılayamadı, sanki liam howlett hala cepten yiyormuş gibi geldi ama benim ona ve müziğine olan sevgim zerre azalmadı.
  peki neydi prodigy'yi bu kadar "tek" kılan?

  sırasıyla ilk albümlere bakalım : experience, music for the jilted generation, fat of the land. bunların üçü de liam howlett imzasını/tarzını taşımalarına rağmen birbirinden tamamiyle alakasız albümler. hiçbiri birbirinin taklidi olmamasına rağmen her birinden belki de en az beş tane hit parça çıkmıştır(iki single çıkardıktan sonra albüm için bir buçuk sene bekleten bir oluşum daha hatırlamıyorum ben). bir müzik oluşumunun her albümü şaheser, klasik, magnum opus sınıfına girerse, her seferinde beklentileri de o kadar tepeye çıkartır.
  ve bana kalırsa prodigy hiçbir kalıba sığmıyor, hiçbir genre onu ismi altına hapsedemiyor. sanırım howlett da bunun bilincinde, ancak o albümlere biraz olsun yaklaşsa, taklit edebilse yine doyurucu olabilir çoğu seveni için. ama işte "tek" diyorum ya, icra edeni bile kendini taklit edemiyor.
 • bu adamlar dubstepçi yeni yetmelerin korkulu rüyasıdır. öyle ileriden bi müzikleri vardır ki bir sürü saçma salak elektronik müzik türü çıkarken bu adamlar onun önünde durup "höst ulan" diyebilmektedir.

  (bkz: https://www.youtube.com/…yer_embedded&v=akbrufy6vii)
 • sapıtma, gaza gelme, güne enerjik başlama tarzı amaçlarla dinlenebilecek müzik yapan insan topluluğu. normal ıptısdıptısçı tayfa pek anlamaz bunlardan. uç punkçılardan ağır abi metalcilere kadar geniş ve bir o kadar da garip bir hayran kitleleri vardır. ne demiş atalarımız, en güzel vuran bas prodigy'nin basıdır.

  buradan halkımıza bir söylemde bulunmak istiyorum müsadenizle: toplu halde egzersizlere katılarak kilo vermeye çalışan, kendini belediyenin parklara bahçelere attığı dandik aletlerde paralayan amcalar, teyzeler! kendi evinizin konforunda eşinizle dostunuzla kilo vermek stres atmak istiyorsanız takıyorsunuz prodigy'yi kasetçalara, artık gerdan mı kırarsınız göbek mi atarsınız yoksa gençlikten kalma robota mı sararsınız onu bilemem. 90 günde incecik olursunuz vallahi.

  ebru şallı'nın pilatesi halt etmiş.
 • zeka seviyesi epsilon sınırında dolaşan kişilerin hakaretleri, grubun harbiden ilahi bir kimlik sahibi oldugunu aha bize bööle pointer gibin gösteriyo
 • sozluktekilerin kitlistleri modeli prodigynin de bir kit list dokumunu pasteliyeyim de hadise nasil isliyor anlasilsin. kitlist in onemi vurgulansin.

  akai s1100
  akai s3200xl
  boss se70 effects units
  clavia nord lead
  drawmer lx20 compressors
  emu orbit
  emu proteus 3 world
  emu vintage keys
  numark dm900 blue dog mixer
  roland e660 digital eq
  roland jd990
  roland juno 106
  roland u220
  roland w30 sampling workstation
  sony dtc10000 dat
  syquest ez135 hard disk
  tascam da20
  tl audio valve eq
  akai s1100 sampler
  akai cd 3000 sampler
  alesis compressor/gate
  alesis quadraverb effects unit x 1
  aphex type c aural exciter
  art multiverb alpha 2.0
  bbesonic maximiser 322
  drawmer dl221 gate
  drawmer lx20 compressor x 3
  e-mu proteus 3 ethnic sound module
  e-mu vintage keys module
  e-mu sp1200 sampling drum machine
  gemini mx2200 dj mixer
  jvc ak-22 amplifier
  jd 909 rack module
  korg prophecy synthesizer
  mackie 32 track mixing desk
  nord lead synthesizer
  philips cd 624
  roland sh-101 monosynth
  roland tb-303 with kenton midi box
  roland tr-909
  roland u-220 sound module
  roland w-30 sampling workstation
  roland juno 106 synthesizer
  sony dtc 1000es dat machine
  teac v3000 stereo cassette deck
  technics sl1200 turntable
  toa 280 me moniter speakers
  yamaha spx 1000 fx unit
  akai s2800 (10mb)
  akai s3200xl (10mb)
  akai cd3000 (10mb)
  akai dr8
  behringer ultrafex enhancer
  dbxl60a compressors
  dynacord leslie effects cabinet
  dynatech hd (270mb)
  event monitors
  joemeek compressor
  mackie 1604 mixer
  roland vp330 vocoder
  sequential circuits pro one
  tla stereo valve eq

  saygim var anlatamam insanlara