• ilk denemelerini amiga'da protracker ile yapmis grup(adam?).
  • yalanini yaliim dedirtecek kadar abarti yalanlara konu olan grup.
  • grup bilinci o kadar gelismis ki esas oglani herkezler keith saniyo ehehe
    garibim liam da arkada takilsin öyle kendi halinde gözüne felan lens taksin duvarlari kirsin(ulen o, o degildi ama neyse..)
  • zeka seviyesi epsilon sınırında dolaşan kişilerin hakaretleri, grubun harbiden ilahi bir kimlik sahibi oldugunu aha bize bööle pointer gibin gösteriyo
  • ingiltere orijinli, dünyayı fethetmiş, fakat sonradan ne yaptıgını anlayamadığım grup.
  • experience için gonul rahatlığı ile rave diyebilirsek de diğer albumlerin rave ile uzaktan yakından alakası yoktur.

üretilen müzikteki sound un ceşitliliği, rock severim diyeninde, rave severim diyeninde -yok baba ben house severim diyeninde sonsuzlar hazlar almasına olanak sağladığı için, şu katagoride müzik yapar dememize engel olan divine bir gruptur. (gerci kerranga kapak oldular diye heavy yapıyorlar hic diyemeyiz orası yadsınmaz bir gercek)

(bu entry de afaki duruyor ama yemin ederim bu ve devamindaki entrylerde aryanın konu ile ilgili "prodigy rave grubudur" gibi bir yorumu vardı ona itafen yazmıstım)
  • prodigy den liam howlett yaptıkları müziği "breakbeat"olarak tanımlıyordu.sonra bi havalara girdi(haklı olarak)"başka bişi yapıyoz biz" demiş olabilir.
  • zamanında prodigy experience albümünün hit şarkısı charlie için "rave i öldürdü" gibisinden bir yakıştırma yapılmış ingiliz magazinelerine "is rave dead?- türkçesi rave ölmüş diyorlar allah taksiratını affetsin" gibisinden bir yansıması olmuştur.liam howlett yanılmıyosam bu konuyla ilgili "rave mave umrumda diil" demişti(böyle cool ne dediği anlaşılmaz bi adamdır liam abi)bu bağlamda rave'e yakın olduğunu söylemek biraz güçse de, bence rave de olsa bossa nova da olsa liam haklıdır...çakayım ingiliz basınına bi keresinde de "sound mu melody mi" diye bi tartışma başlatmışlardı kafamı zkmişlerdi.
  • (bkz: liam howlett)
  • kimsenin iznini almadan tum zamanlarin en iyi grubu, olusumu, kurumu kabul ediyorum kendilerini.bir sonraki albumu beklemekten gozlerime kanlar oturuyor.
hesabın var mı? giriş yap