aynı isimde "the protector" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün soru sor
1961 entry daha
 • başıma bir iş gelmeyecekse beğendim ben bu diziyi. böyle işlerin yolunu açmak gerek.

  fakat;

  --- spoiler ---

  8 bölüm yardıra yardıra gittiniz, son 2 bölüm nasıl bok ettiniz?

  --- spoiler ---

  kusura bakmayın ama iron fist'ten çok daha iyi.
 • bütün sezonunu nihayet bitirebildiğim dizi. sıkıcı vb. olmasından ötürü değil, bir sürü diziyi üst üste takip etmeye kalkınca bazısını bitirmek anca sürüyor.

  valla açıkçası "ilk türk netflix dizisi" lansesinden yola çıkılarak ortalamanın üzeri olduğu kabul edilemez, bence gayet orta seviyede bir dizi olmuş. görüntü yönetmenliği eyvallah, müzikler de yerine durumuna göre iyi. ancak oyunculuklar çağatay ulusoy, profesör, okan yalabık ve adamı hariç öyle çok süper, ahım şahım değil. efektler zaten orta hâlli, daha iyi yapılabilirmiş.

  ancak ben senaryoya takıldım kaldım. böyle kendini izletmelik süper bir senaryo yok açıkçası. hani kulvarları farklı, ancak ikisinde de aksiyon macera unsuru olduğu için la casa de papel'in aksiyon sahnelerine bak, bir de bununkilere bak. aradaki farkı anlarsın.

  böyle bir hikâye için çok az karakter işlenmiş. daha kalabalık olup diziyi coşturabilecekken, çağatay, yanındaki kız, çağatay'ın yazdığı kız, holding sahibi, sahibinin koruması adam vb. bunlardan başka pek bir karakter ve olay yok.

  masum ve şahsiyet gibi dijital platform dizi örnekleri varken, the protector yanında daha zayıf kalmış bence. hani böyle süper bir fantastik dizi yapacaklarken her şeyi orta karar tutmuşlar gibi. hele son iki bölümdeki olaylar, oyunculuklar falan hiç o kadar iyi değil.

  umarım 2. sezonunda daha iyi bir senaryo ve hikâyeyle geri döner. 2, 3 hatta 4 sezon süreceğiyle ilgili bilgiler var. bu kadar uzun sürekli sırf olsun diye dizi yapmasınlar bence; özensinler, daha iyi sahneler, daha iyi diyaloglar yazsınlar, oyunculuklara daha fazla yüklenilsin vb.
2 entry daha