aynı isimde "the protector" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
  • 5.bölümdeyim şu an ve beklediğimden daha iyi gidiyor dizi. hiç gereksiz sahne olmadan hikaye takır takır gidiyor.
    tabi bu anlatımda , çekim esnasında netflix in supervizor larının etkisi büyük, netflix hiç bir projesini tek bir yönetmene emanet etmedi asla.
    şu ana kadar kusur olarak tek bir efektli sahne birde birkaç absürd diyalog var ama dizinin tadını bozmuyor. keske aksiyona biraz daha erken girselerdi.
  • (bkz: one gömlek to rule them all)

yerli ve milli dizilerimizle kıyaslandığında hiç fena olmayan,
    yabancı ve uluslararası dizilerle kıyaslandığında biraz fena olan,
    kıyaslamadan izlenildiğinde ise gayet olmuş olan bir dizi.

edit:ima.
  • gercekten gurur duydum, dizinin hemen basinda malatya malatya bulunmaz eşin caliyor:)
  • sözlükteki âdet şudur; bir yapım hangi ülkeden çıkmışsa, orijinal adıyla başlık açılır ve o başlık üzerinden yürütülür. bu dizinin orijinal adı hakan: muhafız'dır. mesela la casa de papel de money heist diye başlıkla yürütülmüyor. dolayısıyla bu başlığın hakan muhafız başlığına yönlendirilmesi gerekiyor bence.
  • güzel olmuş. 3 bölümü art arda izledim, "sardı, sarıyor".

--- spoiler ---
    dizinin replikleri her ne kadar hollywood effect olsa da başta çağatay olmak üzere oyunculuklar sırıtmıyor. okan yalabık'ı bir projede görmek keyif verici. süresi ve konusu da hoş. mode xl'in kral benim şarkısını duymak güzeldi. * julia clara'nın still dancing şarkısı da tam yerinde kullanılmış, zaten türk dizilerinde veya filmlerinde yabancı şarkıların neden hiç kullanılmadığını sorgulardım hep. bi'salın abi, kullanın bu kadar çekinmeyin. sarnıç olayı daha önce izlediğim arrow'a benziyor. tekin (mehmet yılmaz ak) tam komedi. bu adamın sahneleri nbc film sahneleri gibi. ayağı ile tabancayla oynayıp para isteme sahnesi güzel bir detay olmakla birlikte, telefonu kapattıktan sonra "sikecem seni de gömleğini de yakasına da" kısmına yarıldım. ama mesela ayşe'nin evinde kayıt yapan bilgisayarın içerisinde bir harddisk olduğunu bilecek kapasitede eğitimli leyla'nın bilgisayarı sadece kırıp yanına almaması mantık hatası. ön yargı ile başlamış olsam da beğendim. güzel iş çıkarmışlar.
    --- spoiler ---

ilk sezonu bitirdim, gayet iyi. 2.sezon onayını da almış, bekliyoruz.
  • ilk defa bir türk dizisinde şunu gördüm: (bkz: hayal gücü)

halbuki ben zengin oğlan fakir kız, gelin kaynana kavgası, ihanet, zengin işadamı ve metresi ve benzer temalar bekliyordum. olmamış lütfen derhal diziye görümce elti kavgası teması eklensin!

diziye gelince, oyunculuklar yer yer yetersiz kaldı. ben daha ilk bölümü izledim bakalım nasıl devam edecek.
  • gerçekten güzele benziyor

--- spoiler ---

mode xl den paralar yatmış herhalde. kulaklarıma inanamıyorum ya
    --- spoiler ---
  • yer yer atatürk'ü görüyoruz. 4.bölümdeki güvenlik kulübesi sahnesinde özellikle göze sokulmuş sanki. hoşuma gitti. nelerle avunur olduk şu hale bak.
  • ilk 3 bölüm itibariyle izlenilebilir diyebilirim, daha iyi yapımlar gördüğüm için objektif olmakta yarar var. ülkemizde bu tarz yapımlar için umut verici bir başlangıç. içinde barındırdığı gizemle merak uyandırıyor, şehrin tanıtımı açısından görsel geçişler gayet iyi, kültür aktarımı göreviyle de fayda sağlayacağını düşünüyorum. ülkemize dışarıdan bakan insanlar için kültürel açıdan bazı ön yargıları kıracaktır.
  • ılk bölümünü henüz bitirdiğim dizi. kapalıçarşıydı, çiçek pasajıydı derken massive attack'ın bir şarkısını da ilk bölüme soundtrack olarak içimden ekledim (bkz: inertia creeps).