şükela:  tümü | bugün
  • 3. the purge filmi. elizabeth mitchell ve frank grillo, başroldeki isimler. 1 temmuz 2016'da amerika'da vizyona girecek. ilk 2 filmi yazan ve yöneten james demonaco, yine yazıp yönetmiş.

https://www.youtube.com/…mp9fbomjw&feature=youtu.be
  • fragmanın tanımını çok yanlış anlamış olan film. fragmanda seyircinin beklediği, kendisini merak ettiren bir film tanıtımı iken adamlar 2 dakika 27 saniyeye filmi sığdırmışlar resmen. seyrettikten sonra tek eksiğiniz filmin sonunda ne olduğunu bilmemeniz oluyor.
  • korku filminden kanlı bir aksiyona evrilen gittiği yol yol olmayan serinin yeni filmi. bu evrilme bana çokça itici geldi. seneye ne gelecek revenge of purge mi? meh. bu kadar aksiyonlu bir filmde korku etkisi olmaz. olamaz. ikinci filmde sertliğin etkisi de iyice düşmüştü. amaç bilet satmak tabi. bilet alacaksam alır gider yan salondaki bir aksiyon filmine girerim. böyle çakma korku aksiyon kırmalarıyla ne uğraşayım. yine deli gibi gişe yapacak o ayrı. pg 13 e de indirirler yaş sınırını utanmasalar da daha o kadar yemiyorsa demek ki.
  • purge serisinin üçüncü filmi. "seçim yılı" -bakalım türkçe'ye nasıl çevirecekler- konusu itibariyle zaten ilk iki filmde ilgiyi üzerine çekmişti. ben iki filmide çok beğenmiştim inşallah bu filmde güzel olur ve imax olarak gelir.
  • ilk film muazzam bir fikri olan ama iyi işlenememiş basit bir filmdi. 2. filmi ön yargılı izlememe rağmen beğenmiştim çünkü hareket vardı ve arınma gecesinin siyasi tarafının ortaya çıkması beni çok tatmin etmişti. gecenin alt metni vardı ve başarılıydı.

3. filmin fragmanı aşırı derecede sanatsal, artık çığrından çıkmış bir gece vaat ediyordu ama gelin görün ki aşırı derecede vasat, klişe, kötü bir film olmuş. serinin yönetmeni, tabiri caiz ise filmin amına koymuş. adama sorarlar: hiç mi aksiyon filmi izlemedin? gidip izlenir ama detaylara takılan biriyseniz çekilmez bir film.

eleştirisi içi: tık
  • serinin diğer filmlerine kıyasla kötü bir film. sürprizlere gebe, 'acaba şimdi ne olacak' diye merak ettiren bir yapısı yok. ne olacağını tahmin edebiliyorsunuz.
  • --- spoiler ---

başkanın kilisede yaptığı konuşma sırasında hayvan gibi obama'ya benzediğini bir ben mi fark ettim diye sorduran filmdir.
    --- spoiler ---
  • yine siren sesinde tüm tüylerimi diken diken etmiş film.

film hakkında eleştiri yapmadan önce yukarda ki arkadaşa istinaden the purge serisinde hangisi daha iyi sıralamasında durum bence aşağıdaki gibidir.

2>3>1

neden derseniz kısaca ilk film dışarıyı, dışarda olan biteni göstermediğinden benim gözümde iyi değildi o yüzden 2-3 kadar asla iyi denilemez.

--- spoiler ---

filmi bir the purge aşığı olarak bugün izleme şansı elde ettim.

ilk fragmanı çıktığında, izlerken başrolde revulotion daki kadını görünce baya kızmıştım ne işi var bu kadının burda diye.

kadında oyunculuk namına hiçbir şey yok mimik özürlü ve suratsız bir kadın bence.

bu filme hala yakıştıramadım da neyse artık.

filmden bahsedersem 2 deki heyecan serinin 3 filminede aynı şekilde yansımış.

ama bence purge night sırasında ortaya çıkan kötü adamlar 2 ci filmde daha iyidi.
    kesinlikle maskeler olsun karakterler olsun 2 ci filmi arattı bence.

sizcede bunlar daha iyi değilmi?

buna nazaran?

ha zenci ergen bi orospu kız koymuşlar sinirlerimizi güzel oynattı aferim ona ezilerekde can verdi ah kıyamam ona.

nazi ekibi güzeldi. siyahilerle 2 ırkçı silahlı milisin karşı karşıya gelmesi güzel bir ayrıntıydı.

zaten bu seriyi bu kadar popüler yapan dizinin ana konusu ve en önemlisi ayrıntılar bence.

örneğin 2 ci filmde god maskeli adam, yüksek bir binanın tepesine çıkmış bira içip sniper ile insan avlıyan koca yürekli tırcı amcamızı hiç unutamam.

bu 3 filmde ise giyotin ile kafaları kesilen insanlar, cinayet turizmi haberi felan benim çok ilgimi çeken unutamayacağım saniyelik ayrıntılardı. bu ayrıntılar aslında bizi o purge evrenine sokmakta.

oyunculuklar olarak genel olarak iyidi ama zaten bu filmi konusu için izliyoruz oyuncular için değil. ha gene yeterliydi ama çok deşmiyorum bu konuyu. frank gril. felan güzel oynamış açıkcası kötü değildi.

film genel olarak güzeldi tempo hiç kesilmedi sıkmadan tüm heyecanla izletti.

umarım bu son film olmaz en sonunda nffa ciler yakıp yıkıyor dendi ve bu şekil bitirildi acaba buradan yeni bir senaryo üretilebilinirmi 3 filmin gişesine bağlı olabilir bu konu.

ha bence umarım nffa bu kadın başkana darbe felan yapar bu şekilde yeni bir film yapsalar bir kez daha bu evreni izlesek benim kabulum.

--- spoiler ---

son olarak purge and purify my friends.
  • serinin bu filmini de beğendim ben, hiç sıkılmadan izledim ki bu önemli. insan denilen canlının ne kadar iğrenç mertebelere inebileceğinin gösterimi. dünya o kadar boktan bir yer oldu ki film boyunca nüfus artışı-kaynak yetersizliği-suç oranlarındaki yükselme ekseninde böyle bir şey olabilir yakın gelecekte diye düşündüm ve umarım biz görmeyiz dedim. bundan 70 yıl önce üstün alman ırkının bile hitler gibi bir sosyopatı seçimle iktidara getirdiğini de düşünürsek bunun purge and purify bitches mevzusundan çok da farkı olmadığını görüyoruz.
    film güzel bir devam filmi özetle.
  • beklentilerim fazlaydı da belki o yüzden beğenmedim diyeceğim de yok abi film başlı başına berbat ya.beklentimin %20 bile karşılamadı o kadar berbattı.oyunculuklar vasat diyebilecek kadar kötüydü siyahi abinin ortamı yumuşatmak için yaptıkları o siyahi ablanın kilisedeki ateş ederken ki rol kesişi ve @elizabethmitchell'in bu filmde yer alması ya ben bu kadının aldığı yapımlardan nefret etmişimdir.frank grillo abimiz bile hayal kırıklığına uğrattı nerede serinin ikincisindeki oyunculugu nerede buradaki oyunculuk.efektlerde berbattı baştaki evdekinin odanın patlaması.aksiyon sıfır bir kere her an dedim şimdi aksiyon olacak aksiyondan önemlisi gerilimde yoktu.benim için seri şöyledir 2>1>>>>3 bu arada filmin sonunda michael bay adını gördüm acaba millet haklı mı bu adamın içinde olduğu film kötü oluyor diye filme puanım 10/3 çok kötüydü çoook