şükela:  tümü | bugün
  • bir yemek klubü. ankara'da. iki şef, bir küçük mutfak, evlerinin salonunda 8 kişilik tek bir masa. çok özel mönüler, güzel müzikler. 5 duyuyla birden yenen yemekler. harika bir deneyim. yer bulabilirseniz kaçırmayın.

    web sitesi
    instagram
  • denemeyi çok istediğim ancak dene(ye)meyeceğim işletmedir. çünkü, üzülerek söylüyorum, fiyatlar aşırı yüksek. yemeklerin, içkilerin, ortamın vs. güzel olduğuna, malzemenin en iyisini kullandıklarına ve parasının hakkını verdiğine şüphem yok. zaten çok profesyonel oldukları her hallerinden belli. ama bu fiyat politikası müşteri kitlesini aşırı derecede sınırlandırıyor. türk lirası kazanıp da bütçesinde buraya yer açabilecek insan sayısı ankara'da çok kısıtlı. zaten instalarındaki fotolardan gelenlerin yarısının falan yabancı olduğu (ve haliyle tl kazanmadıkları) kolaylıkla anlaşılıyor. kişi başı alkol hariç neredeyse 200 tl gibi bir fiyat (burgerlı menüyü saymıyorum zira kimse 100 lira verip burger yemek istemez) istanbul için belki kabul edilebilir (ki edilmemeli) ama ankara için makul olmaktan çok uzak.

    öte yandan aylar sonraya rezervasyon aldıklarından müşteri sıkıntısı çekmedikleri belli (hepiniz mi fabrikatörsünüz lan?!?). ama bence halihazırdaki fiyat politikaları hiç sürdürülebilir değil. bu aralar çok gözde olduklarından herkes rezervasyon yaptırmaya çalışıyor ama bunun sürekli böyle gitmeyeceği de açık. dolayısıyla ileride fiyatları makul seviyeye çekmeleri gerekebilir. kişi başı alkolsüz 100-120, alkol dahil 150-180 gibi bir fiyat yine oldukça yüksek olmakla birlikte makul sayılabilir, ki ankara'nın üst düzey mekanlarının rayici de budur.