şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir yemek klubü. ankara'da. iki şef, bir küçük mutfak, evlerinin salonunda 8 kişilik tek bir masa. çok özel mönüler, güzel müzikler. 5 duyuyla birden yenen yemekler. harika bir deneyim. yer bulabilirseniz kaçırmayın.

  web sitesi
  instagram
 • denemeyi çok istediğim ancak dene(ye)meyeceğim işletmedir. çünkü, üzülerek söylüyorum, fiyatlar aşırı yüksek. yemeklerin, içkilerin, ortamın vs. güzel olduğuna, malzemenin en iyisini kullandıklarına ve parasının hakkını verdiğine şüphem yok. zaten çok profesyonel oldukları her hallerinden belli. ama bu fiyat politikası müşteri kitlesini aşırı derecede sınırlandırıyor. türk lirası kazanıp da bütçesinde buraya yer açabilecek insan sayısı ankara'da çok kısıtlı. zaten instalarındaki fotolardan gelenlerin yarısının falan yabancı olduğu (ve haliyle tl kazanmadıkları) kolaylıkla anlaşılıyor. kişi başı alkol hariç neredeyse 200 tl gibi bir fiyat (burgerlı menüyü saymıyorum zira kimse 100 lira verip burger yemek istemez) istanbul için belki kabul edilebilir (ki edilmemeli) ama ankara için makul olmaktan çok uzak.

  öte yandan aylar sonraya rezervasyon aldıklarından müşteri sıkıntısı çekmedikleri belli (hepiniz mi fabrikatörsünüz lan?!?). ama bence halihazırdaki fiyat politikaları hiç sürdürülebilir değil. bu aralar çok gözde olduklarından herkes rezervasyon yaptırmaya çalışıyor ama bunun sürekli böyle gitmeyeceği de açık. dolayısıyla ileride fiyatları makul seviyeye çekmeleri gerekebilir. kişi başı alkolsüz 100-120, alkol dahil 150-180 gibi bir fiyat yine oldukça yüksek olmakla birlikte makul sayılabilir, ki ankara'nın üst düzey mekanlarının rayici de budur.
 • istanbul'daki wondercats ile benzer mantığa sahip olan fakat oradaki gibi görsel şovlar eklemeyen, ankara'nın güzel yanlarından birisidir.

  mehmet ali'nin işi sebebiyle sahip olduğu yabancılardan oluşan müşteri/dost profili nedeniyle fotolarda gördüğünüz insanlar genellikle yabancı oluyor fakat bu demek değil ki yerli misafirleri de yok. başak ve mehmet ali'nin asıl mesleğinin bu olmadığını dikkate alırsanız, rezervasyon konusunda şikayetçi olmaktan vazgeçebilirsiniz.

  fiyat olarak eleştirilmiş fakat içki tüketmezseniz oldukça makul bir ücret karşılığı damağınızı eğitmiş hatta şımartmış oluyorsunuz. nusret'te doğumgünü kutlamaktansa burada kutlamayı tercih edecek hayat olgunluğuna sahip olup olmadığınızı test ediyor bir nevi. en başta şarap tercihlerine önyargı ile yaklaşmıştım fakat sonradan ne kadar doğru seçtiklerini anlıyorsunuz.

  ayrıca ortaklardan mehmet ali'nin sohbeti harika, başak'ın ise eğer ankara'da doğup büyüdüyseniz çok dolu, bir o kadar eğlenceli. ne de olsa ankara küçük bir yer ve belirli bir sosyal seviyedeyseniz tanışık olduğunuz insan sayısı aşağı yukarı 200-300 kişi oluyor.

  menü hakkındaki kısaca yorumum ise; lastik kokulu digestive çay başarısız, elma çorbası çok riskli, salted caramel ise ülke sınırlarında eşsiz.

  tanım: ankara'da yer alan tek underground kitchen.
 • kendi sarabınızı da getirebildiğiniz mekan.

  kullanılan ürünlerin türkiye'nin değişik köşelerinde tek tek aranıp bulunduğu, tarladan ve özel üreticiden direk sofraya geldiği bir mutfak burası. verilen emeğe, yaratıcılığa, yaşatılan tecrübe ve lezzete göre fiyatları ucuz bile denilebilir. özellikle ankara'daki mekanlarda o kötü yemeklere ödenen hesaplar düşünülürse.

  8 kişilik tek bir masada, müziğinden sohbetine (yemeklerden bahsetmiyorum bile) tamamen size özel hazırlanmış bir tecrübe. haliyle bu kadar özenilmiş bir servisin fiyatı standardın üzerinde.