şükela:  tümü | bugün
  • randy, deke, rachel ve la verne. hepsi onun du. o hepsinden zeki ve acti.
  • 80'lerin video günleri* zamanında creepshow hikayelerinden biri olarak seyretme şerefine nail olduğumuz kısa film. bir kaç genç, küçük bir gölde neş'e içinde oynaşmaktadır. sonra yüzerek gölün ortasındaki sal*'ın üzerine çıkarlar. ama nereden peydahlandığı belli olmayan petrol akıntısı benzeri bir yaratık, gençlerimize musallat olur. sonuçta gençlerin hepsi geberirir ama fiks final olarak geriye bir tane cengaver kalır. o da yüzerek kurtulur ve kumsalda "heytt be kurtuldum!" diye yaratığa nara atar. ama göldeki yaratık havaya yükselerek eblek herifin üzerine yumulur ve sonuçta "bu neydi be?" diye ortaokul kankalarınızla birbirinize boş boş bakarsınız. peh!
  • salın üstünde mahsur kalan gençler hikayesi creepshow 2'de yer alır. beş kısa filmden oluşan ilk creepshow, kült korku filmi yönetmeni george a romero tarafından çekilmiş olmasına karşın, creepshow 2 michael gornick diye adı sanı duyulmamış* biri tarafından yönetilmiştir. çok küçükken izlemiştim ben bunu, the raft'ta çok gerilmiştim, kafama kazınan tek bölüm de oydu.
  • marvel evreni'nde bir süper suçlu hapishanesi. elektro'nun düzenlediği bir eylemle hapishaneden çok sayıda suçlu kaçmıştır. bina daha sonra yenilenmiştir. üstünde bir bioenerji kalkanı vardır ve bu içerdeki suçluların güçlerini kullanmasına engel olur.
  • stephen king üstadın en nefis hikayelerinden biri. bana kalırsa bu hikaye yayınlandıktan modern ‘teen slasher’ filmlerinin bile yönü değişti. öykü, 4 genç arkadaşın bir kasım ayında yazları gittikleri raftı görmek istemeleriyle başlar. özellikle randy karakterinin gerçekçiliği muazzamdır. hikayeyi okurken yaz-sonbahar geçişi duygusunu iliklerinize kadar hissedersiniz.