*

şükela:  tümü | bugün
  • onemli punk gruplarindan. kurucusu (bkz: slits')ten davulcu (bkz: palmolive)'dir. ozellikle (bkz: kinks)'in (bkz: lola) yorumu dinlenmelidir.
  • seinfeld 5. sezon bölümlerinden.

    bölümün en enteresan özelliği jerry seinfeld'in kız arkadaşı ile yalnız kalabileceği bir ortam olmamasından dolayı (anne babası evinde bir kaç günlüğüne misafirdir ve kız arkadaş da hala ebeveynle yaşamaktadır) "yiyişmek"* için bir filmi, üstelik schindler's list' gibi bir filmi seçmiş olmalarıdır. newman bunları sinemada basar, seinfeld çiftine ispiyonlamakta gecikmez, jerry utanır ve olaylar gelişir.
  • seinfeld'in 5. sezon 18. bölümünün adı. duble bir bölümle karşı karşıyayız. jerry rachel adında bir hatunla çıkmaktadır. ancak ailesinin misafir gelmesi ve rachel'ın da ailesiyle yaşamasından dolayı birtürlü olaya girememişlerdir. elaine insanların dibine girerek konuşan bir herifle çıkmaktadır. jerry'nin ailesi bir iki gün içinde paris'e gidecektir. bu arada kafede karşılaştıkları bir arkadaşları george'a ufak bir çocuğa abilik yapmasını teklif eder. george çaresiz olarak kabul etmek zorunda kalır. george'un ailesi, jerry'ninkileri akşam yemeğine davet ederler ancak olumlu cevap alamazlar. kramer kullanılmış kıyafetler satan bir yerden bahseder ve bu olay george'un aklına yatar. aynı zamanda kramer ve jerry'nin babası yönetici modeli yağmurluklar konusunda ortak olup iş yapacaklardır. jerry ve rachel yiyişmek için sinemayı ve schindler's list filmini seçerler. ancak atladıkları birşey vardır: aynı matinede newman da bulunmaktadır. dizinin ilk bölümlerinden the pen'e ufak bir hatırlatma da var bu bölümde. elaine'in sevgilisi rolünde judge reinhold oynamakta.
  • özgür çokyüce tarafından grup üyelerinden ana da silva ile yapılmış keyifli bir ropörtaj:

    http://www.punkglobe.com/…dasilvainterview0710.html
  • seinfeld'in en muhteşem bölümlerinden birisi. olay kurgusu, işlenişi ve oyuncuların hal ve tavırları o kadar tepededir ki gülmemek imkansızdır. çok başarılı.