şükela:  tümü | bugün
 • geliştirme çalışmaları devam eden yeni strateji oyunu (bkz: wargaming); harpoon familyasından olacağa benziyor.

  http://www.warfaresims.com/?p=994
 • fanatiklerine uymadan, basit felsefesini benimsemek gereken güzel bir reddit bölümü *.

  erkeklerin pozitif ayrımcılığa karşı başkaldırısı. erkekleri alpha ve beta olarak ikiye ayırır. alpha erkek ipleri elinde tutan, beta erkek ilişkilerinde pasif kalan rollerini temsil eder.
 • erkeklere erkek olduğunu hatırlatan bir subreddit değildir. erkeklere kadınların zeka olarak daha düşük olduğunu; onur, ahlak gibi kavramlara sahip olmadıklarını, daha iyi birini bulduklarında sizi hemen şutlayacaklarını veya aldatacaklarını söyleyen bir sitedir. bu grubun üyelerine göre erkekler modern dünyada ezilmektedirler, kadınlarsa ilahlaştırılmaktadırlar. epeyce saçmadır.
 • enteresan

  yıllardır düşündüklerimi adamlar özetlemiş. biri tercüme işine girişmeli.

  kadınların efendi adam yerine piç tercihinden tutun, kadınlarda orospuluk switch'i doğuştan on geliyor'a kadar bir çok konuya bilimsel olarak değinilmiş.
 • milyarlara varan erkek popülasyonunu alfa ve beta olmak üzere ikiye ayıran oluşum.

  hem kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık olduğundan dem vurur hem de erkekleri ikiye ayırarak, erkek şöyle olur erkek böyle olur erkek siker atar minvalinde öğütler verip kadınların ekmeğine yağ sürer. kadınlar "erkek dediğin" saçmalığı örgüsündeki düşünceler nedeniyle pozitif ayrımcılık görmüş haldelerdir zaten. erkeklerin kadınlar için şekilden şekile girmesinden, onlara göre hareket etmelerinden nemalanmışlardır, anlamak çok zor olmasa gerek.

  haliyle kafayı kazıtıp neden saçım yok demek gibi, halbuki kırmızı hap "vazgeçen" demek olmalı.
 • reddit'de bulunan subredditler arasinda en cok canimi sikanlardan birisi.

  kadini onjelestirmeyi geciyorum, ben burda yazilip cizilenleri ciddiye alip kendini dunyadaki kadinlarin sahibi sanan otuzbirci cemiyetini anlamiyorum.

  mesela bakiniz su baslikta guzel kardesimiz ami olanlar hakkindaki dusuncelerini acik ve net anlatmis. bir kizla yatarken aklindan onun nasil bir "orospu" oldugunu gecirdigini vesaire. e guzel kardesim sen sikiyosun, kiz hayir deyince cirkeflesiyosun, evet deyince de orospu yaftasini yapistiriyosun. senin kafan ne guzelmis amk.

  the red pill asinda erkek milletinin icindeki orospu cocuklugunu anonim internet hayatinin verdigi gucle disa vurumundan baska bir sey degil.

  166 bin dangalagin paylastigi bu inciler ve yapilan yorumlar gercekten bir insanin karnina agrilar girmesi icin yeterli bir sebep. 16-17 yasinda simitci biyigiyla daha gercek bir disiyle hic bir etkilesime girmemis ergen olulerinin, seks hayatini red pill'de yazilanlardan ibaret bilmesi ve bu vesileyle minik, sivilceli sosyopatlarin topluma kazandirilmasindan baska bisey degil.

  sonra neden tecavuz var. bu mantalite yuzunden var. zaten bir erkil dunya duzeninde kadinlarin hak aramasinin akabininde narin erkeklikleri zedelendigi icin zirlayan 166 bin yaratik var. ve belki sen ya da o degil orada yazanlar ya da yazilanlari uygulayanlar ama senin belki bastirdigin belki bastirmadigin alter egon.

  bir nevi "kirmizi hap" dunya sistemini anlatan bir mikro organizma, en azindan o cok nefret ettikleri sisman feminazi'lere daha da kendileri gibi insanlardan nefret etmeleri icin verdikleri bir sebep. yani *in a twisted way* kirmizi hap feminizmi provoke eden bir olusum. feminislere, ustune gitmek icin her turlu sebebi veren carpik bir sistemin ornegi. isin en uzucu kismi da farkinda bile olmamalari. cunku feminizme karsi bir sub olarak feminizmi hakli cikartmaktan baska bir boka yaramadilar.
 • çok yanlış anlaşılmaya müsait bir şeydir. o yüzden yeni gelenlere "2 gün okuyup sağda solda konuşmayın tecavüzcü damgası yersiniz hayatınız kararır" derler.

  red pill - blue pill hepinizin bildiği matrix modeli "güzel masallar mı acı gerçekler mi" sorusunda "acı gerçekler"i seçmeyi temsil eder. ve redpill genel olarak "manosphere" adı verilen çeşitli forumlardan sadece bir tanesidir.

  acı gerçekleri kabul etmenin tıpkı ölümcül hastalarda olduğu gibi 5 aşaması olduğuna dair açıklamalar var.

  1-kabul etmeme. yadsıma. yok öyle bişey deme. (bkz bir üstteki entry)
  2-kızgınlık. sorumluluk alarak neyi yanlış yaptığını anlamak yerine karşıdakini (kadınların tamamı) suçlamaya başlama (bkz bir üstteki entry'nin hedef aldığı kitle)
  3-pazarlık. "ya tamam haklı oldukları yanlar var, ben işime geleni, yapabildiğim kadarını yaparım, hayatım süper olmasa bile 1-2 gömlek iyileşir.
  4-depresyon. "en anlamı var ki? hiç kimse beni istediğim şekilde sevmeyecek. asla istediğim gibi mutlu olamayacağım. mna koyayım böyle dünyanın".
  5-kabullenme. "tüm verilerin gösterdiği şey bariz ve kaçınılmaz. o halde buna adapte olmalıyım. 'kendin gibi ol' modeli takılıp vasat bir hayat yaşayacağıma potansiyelimi gerçekleştirmek için çalışmalıyım"

  ve esasen red pill'deki 1000lerce "kızgınlık" mesajının arasında gerçekten kıymetli olanlar, 5. aşamaya gelip kendini gerçekten geliştirmiş insanların yazdıkları postlar.

  felsefe, pratik bilgiler, taktik ve stratejiler sadece ve sadece 5. aşamayı aşmış ve bir süredir bu aşamada yaşayıp sonuç almış kişilerden alınmalı.

  nasıl 3 ay önce ilk kez yumurta kıran birisinin yazdığı yemek kitabını okumuyorsak, 3 michelin yıldızlı şef'inkini okuyorsak, hayat felsefesi, kişisel gelişim ve benzeri konularda da ergen kızgınlığıyla yazılan şeyleri baz almamak lazım.

  red pill'i merak edenler gidip günlük reddit postlarını okumamalı. redpill'i merak edenler aynı sayfanın solundaki "new here?" başlığı ve altındaki "theory reading" kısmından başlamalı. ancak belli bir perspektif kazanıldıktan sonra genel günlük postların ne manaya geldiği anlaşılabiliyor.

  peki bahsettiğim acı gerçekler ne?

  acı gerçek şu :

  "anneniz hariç hiç kimse sizi gerçekten sevilmeyi hayal ettiğiniz şekilde sevmiyor, sevmeyecek. sevmediği gibi eğer onlara herhangi bir değer yaratmıyorsanız sizi umursamayacaklar bile. eğer iyi genleriniz, paranız, ve/veya statünüzü yükselten özellikleriniz yoksa tüm insanlığın - ama en başta kadınların - radarında görünmez haldesiniz.

  insanların sevgi adı verilen ama aslında beğenisi olan şeyi kazanmak için yaratmanız gereken değer için de kıçınızı sıkıp çalışmanız gerekiyor. değer yaratabildiğiniz sürece "var"sınız. değer yaratmayı bıraktığınız anda kendi değeriniz hızla düşmeye başlıyor. o yüzden en başta kendinizi düşünmeli, yarattığınız değeri de dikkatli paylaşmalısınız. erkek için gardını düşürmek, rahatlamak, güvende hissetmek gibi şeyler çok zor kazanılan ve genellikle geçici olan şeyler. hayat adil veya mutluluğu garantileyen bir yer değil. iyi şeyler bekleyenlere gelmez, kıçını sıkanlara gelir."
 • (bkz: başlıktaki en önemli tanım)

  (bkz: 4s ilkesi)

  (bkz: hatunların efendi erkek yerine piç tercihi)

  uyarı: tanım çok uzun biliyorum ama okuduğunuza değecektir. vaktiniz kısıtlıysa edit1den sonrasını okuyun. o da uzun geliyorsa edit3'de tüm felsefeyi mama haline getirip size veriyorum ona bakın.. eğer "okuduğuma değmedi" diyorsanız nick altıma gelip sövebilirsiniz.

  kezofeministleri, sjwları, white knightları ve alfa olmak isteyip de olamayanları çıldırtan konsept. dişilerle ilişkilerde nelere dikkat edilmesi gerektiğini, neden seven erkeklerin sikilmeye mahkum olduğunu, alfa değilseniz bile oyunun kurallarını bildikten sonra karşlı cinsle başarınızın artacağını gösterirler ve milyonlarca genç erkeğin imdadına yetişirler. kızlarla konuşamayan adamları playboy yaptı orada yazılanlar.

  feministleri kızdırırlar çünkü kadınların gerçek doğasından bahsederler. feminizm sayesinde "özgürleşen", "güçlü", "kocasının karşısında ezilmeyen" kadınların "ezilmiş, zavallı, itaatkar" kadınlardan çok daha mutsuz olduğunu söylerler. bizim kezbanları da kızdırırlar çünkü artık bu öğreti sayesinde günde 2 saat porno izleyip kızlar karşısında kıpkırmızı kalan ahmet, alican, mahmut öğrendiği taktiklerle kızlarımızın kalbini çalmakta, ancak işin sonunda kezbanlarımız "hayallerindeki erkek" sandığı ahmetlerin, alicanların, mahmutların hiç de kendilerini taşıyabilecek erkekler olmadıklarını görmektedirler. "ben şimdi buna mı verdim?" dediklerinde iş işten geçmiştir. erkekler coolluk adına öküzleşiyormuşmuş. sen şuna "öküz sandığım kuzu gibi adam çıktı" desene. bir yazarın bunla ilgili bir tanımı vardı daha sonra alıntılayacağım.

  "yani siz şimdi bütün kadınlar aynı mı demek istiyorsunuz?" eleştirisine de gereken ayarı vermişlerdir.

  edit1:

  smit red pill'den faydalanıp alfa algısı yaratan erkekler hakkında güzel yazmış:

  --- spoiler ---

  burada kadınların asıl şikayet ettiği, giderek daha fazla sayıda erkek kadınlara doğru taktiklerle yaklaştığı için, kadınların kafasının karışması. kadın "seninle birlikte 36 kişiyle daha sevişiyorum algısı yaratanı" değil, "seninle birlikte gerçekten 36 kişiyle daha sevişiyorum" diyen erkeği arıyor. çünkü o erkek genetiği sağlam, dominant, başarılı bir erkek demekki ki yüksek talep görüyor. ahmet, mehmet sadece o algının nasıl yaratılacağını öğrenmiş birer gariban. kız bir şekilde beraber oluyor ahmet'le sonra bir bakıyor ki bizim ahmet aslında sıradan bir hayatı olan alelade bir insanmış diğer herkes gibi. sonra kızımız üzülüyor işte, o çok havalı sandığı çocuk, işinde gücünde bir insan çıktı diye, ekşi sözlüğe gelip erkeklerin gitgide öküzleştiğini sayıklıyor.

  --- spoiler ---

  the red pill'e neden bu kadar tepki gösteriliyor?

  --- spoiler ---

  bunlar bilinsin, konuşulsun istemiyorlar çünkü sorumsuz bir hayat yaşamak, ne yaparlarsa yapsınlar yanlarına kar kalsın istiyorlar. otuzuma kadar her haltı yiyeyim ve buna rağmen beni sevip, benimle evlenecek bir enayi bulunsun istiyorlar. red pill de diyor ki kadınların en doğurgan olduğu dönem 20-25 yaşları arası, evliliğin de çocuk sahibi olmak dışında erkeğe bir faydası yok. dolayısıyla evlenecekseniz, geçmişte çok sevgilisi olmamış, ya da mümkünse bakire, 20-25 yaş aralığında biriyle evlenin. başkalarının sikip bıraktığı kızları siz de sikip bırakın, kendinizi kaptırmayın. zira çok fazla kişiyle beraberlik kurmuş kadınların bir noktadan sonra duygusuz muhasebecilere dönüştüğünü söylüyorlar. haklılar da.

  ama kadınlar da haklı. ben de onların yerinde olsam bunları herkes bilsin istemezdim

  --- spoiler ---

  gene smit feminizmin ve kadın-erkek arası ilişkilerin dinamiğini tek paragrafla açıklamış:

  --- spoiler ---

  erkekler kadınlarda gençlik ve güzellik, kadınlar erkeklerde güç ve statü ararlar. kadın erkek arasındaki dinamiğin en basit özeti bu. ancak kadınlar her zaman doğalarına karşı bir savaş halindeler, buna da feminizm diyorlar. güç ve statü sahibi bir erkeğe aşık olmayı, yetersiz olduğunun kabulu, eziklik gibi görüyorlar ama bir yandan da bu kişilere karşı itiraf etmek istemedikleri şiddetli bir çekim duyuyorlar. dolayısıyla itiraf etmeyip yalan söylüyorlar. erkek milletinin bütün kızgınlığı bundan. bir insana yıllarca yalan söylenir ve o insan gerçeğin çok farklı olduğunu bir gün anlarsa, o insan kızar. hem de çok kızar.
  --- spoiler ---

  hepsinden de öte gene smit tüm olayı tek cümleyle özetlemiş:

  --- spoiler ---

  kadınlar hakkında bilinmesi gereken bir şey varsa bu da onları ciddiye almamak gerektiğidir.
  --- spoiler ---

  algoritma1234 kardeşim de efendi erkeğin sonunun ne olacağından bahsetmiş:

  --- spoiler ---

  düzgünsen,adamsan,iyi bir birey,iyi bir insansan hiçbir degerin yok.sana ancak "ezilmiş şeftali" yakıştırması yaparlar.
  bu devirde piç olacaksın gerçektende ama işte karakter,yetişilen aile kültürü ve en önemlisi "vicdan" izin vermiyor.yoksa böyle orospuların elinde oyuncak oluyorsun..
  --- spoiler ---

  capetonian neden cinsel geçmişi kabarık bir kadınla evlenmek istememenin yobazlık olmadığından bahsetmiş:

  --- spoiler ---
  mantıklı olan hiçbir erkek ağzına gözüne götüne göbeğine attırılmış, litrelerce sperm içmiş, bukkake sırasında saçına gelen dölü banyoda temizlemeye çalışırken eli yapış yapış olmuş, golden shower fantezisinde ağzına yüzüne işenmiş, saçını toplatarak onlarca erkeğe sakso çekmiş, hot lunch fantezisinde göğüsüne sıçılmış, donkey punch için sevgilisine yalvarmış, onlarca erkek tarafından yatakta inletilmiş, onlarca taşak yalamış, defalarca rimjob fantezinde erkeklerin göt deliğini yalamış, içine bilmem kaç litre boşalınmış bir hatunla evlenmek istemez.
  --- spoiler ---

  dies irae kırmızı hapı henüz sindirememişlere de ayarı çakmış:

  --- spoiler ---

  "red pill'i hakeden kadinlar" ve "red pill'i haketmeyen kadinlar" diye ayirim yapmaya kasan adam, tam olarak red pill'i icsellestirememistir.

  neydi yasin 5 asamasi? inkar, ofke, pazarlik, depresyon, kabullenme.

  "ya aslinda her kadin oyle degil, bazilari red pill'i haketmiyor" diyen bir kisi, pazarlik asamasindadir.

  buraya kadar sabrettim de artik dayanamayacagim. red pill'i hakeden kadin nedir amk ya hahahaha.

  --- spoiler ---

  dies irae karısına ev işinde yardım edince daha çok seks alacağını sanan kılıbık erkeklere ayarı çakmış:

  --- spoiler ---

  sen o kadar çamaşıra, bulaşığa, temizliğe, ütüye filan yardım et, sonra karın seni seks yapmaya değer bulmasın. hatta bir de üzerine boynuzlasın. boşa giden onca emekleri için bu erkekler adına üzüldüm.

  şaka lan şaka ne üzülecem. beter olun amına koduğumun kılıbıkları, erkekliğin yüz karaları.
  --- spoiler ---

  cevirimanyaginazik erkek ve öküz erkeği karşılaştırmış:

  --- spoiler ---

  nazik sağlıklı diyetler gibidir. içinde bolca sebze meyve olan ama tatsız tuzsuz yemekler yediğiniz diyetler gibi. öküz erkek ise bir kfc kovası, steakhouse menüsü gibidir. etli, yağlı, lezzetli ama sağlığa zararlı.

  normalde nazik erkeğin sağlıklı olduğunu kadınlar da bilir. ancak bir kere öküzün fast food lezzetini alınca işte eskiden ben hiç yemek yememişim diyerek o alışkanlığı bırakamaz.

  kaç tane brokoli restoranını dolu gördünüz hayatınızda? ama taksim burger king ikinci darphane gibi çalışıyor.
  burger king'te yemek yiyenlere sorsan "ya abi biliyorum zararlı ama lezzetli işte vazgeçemiyorum" diyecek.
  --- spoiler ---

  rang my door kız arkadaşına kahvaltı hazırlama inceliği gösteren erkeklerin kadınlar tarafından nasıl görüldüğünden bahsetmiş:

  e--- spoiler ---

  rkek değildir, kız arkadaşını mutlu etmeye çalışan bir oğlan çocuğudur.

  bu dünyada iki şeye inanırım birincisi aile hayattaki en önemli varlık ikincisi de kadınlara güvenmemek gerektiği, aşırı
  çakaldir.

  bunu gören hatun erkeğin o erkeklikten yavaş yavaş hatunlasan erkek ayarına düştüğünü gördükçe erkeği çekici bulmasına yarayan öğeleri kaybetmeye başlar. (bu dediğim olay kadınların hastalık vb durumlarinda geçerli değildir)

  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  sonsuzluk dostum bekaretin beyinde olduğunu iddia edenlere ayarı çakmış:
  meali: beni sikmeyen kalmadı. türlü fantezilere girdim. değerimin öküz gibi düştüğünün farkındayım. yaşım 35'e yaklaştı. yanımda yöremde kimse kalmadı. bu saatten sonra evlenip çocuk yapacak bir enayi bulamıyorum. kendi değerimi yükseltmek için böyle şeyler söyleyeyim bari. belki işe yarar.
  --- spoiler ---

  bekarete takan erkekleri eleştiren kadınlardan da bahsetmiş:

  --- spoiler ---

  bu hatunlar kendi kendini değersizleştirirken, değerli olduğunu kanıtlamak için bekaretin oldukça önemsiz bir olgu olduğunu can hıraş şekilde savunurlar. bekareti savunan erkeğe hemen düşman olurlar çünkü kendileri de değersiz olduklarının farkındadırlar. kompleksi tavırlar sergileyip agresif takılırlar. benim bedenim, benim kararım lafını ağzına pelesenk yapmış kaşarları dikkate almayın gençler. onlar kaliteli erkeklerin görüş alanından uzaklaşmanın, onlar tarafından tercih edilmeyecek olmanın verdiği ezikliği yaşamaktadırlar ve hiçbir zaman iyi bir eş olamayacaklardır
  --- spoiler ---

  kendinden daha zayıf olan kadınlara takan kadınlar hakkında da bir iki kelam etmiş:

  --- spoiler ---

  kadınların en takıntılı olduğu konulardan biri de kilolarıdır. şişman bir kadın zayıf bir kadını sevmez. onu daima kıskanır çünkü erkekler zayıf, ince vücutlu kadınları kilolu kadınlara tercih ederler. kilo, kadında antipati uyandırır.
  --- spoiler ---

  kadınların duygusal davranması hakkında da güzel yorumları var:

  --- spoiler ---

  hiçbir kadın mantıklı düşünerek sorunlarının üstesinden gelemez. bir başkasından yardım alır. mantık gerektiren konularda başarılı olamaz. kadınlar problem çözme değil problem yaratma odaklı canlılardır. duygularıyla hareket ederler ve mantıksal bütünlük kurmak adına erkeklere ihtiyaç duyarlar. pozitif bilimlerde başarılı olamamalarının sebeplerinden biri de budur. kısacası mantıklı düşünemediği için yaşamı duygusal tatmin odaklıdır.
  --- spoiler ---

  ringo cep the red pill'e saldıranlara ayarı çakmış:

  --- spoiler ---

  son günlerde kadınların, erkeklerden daha çok ilgi gösterdiği başlıktır. zemin ayaklarının altından kayıyor tabi. ufak da olsa birilerinin uyanması hazmetmesi zor bir durum. kuduz köpek gibi saldırmaları boşuna değil. kendileri yetmemiş zavallı meriç kankalarını da sahaya sürmüşler. zırlamalarınız artarak devam edecek ve bu çok eğlenceli
  --- spoiler ---
  somek kadınların birbirlerinin arkasından iş çevirme sebebini açıklamış:

  --- spoiler ---

  birbirlerini yok etmeye programlı oldukları içindir.
  --- spoiler ---

  edit2: the red pill aydınlanması hakkında alkışlamalık tanımlar yazanları gördükçe ekliyorum.

  edit3: the red pill içerikli tanımlarımdan en iyilerini de buraya ekleme kararı aldım:

  (bkz: #65988837)

  (bkz: #65898974)

  (bkz: #65863229)

  (bkz: #65648201)

  (bkz: #65413801)

  (bkz: #65195023)

  (bkz: #65173198)

  (bkz: #65163038)

  (bkz: #65088313)

  (bkz: #65008354)

  (bkz: #65601606)

  (bkz: #65731579)

  (bkz: #65505598)

  (bkz: #65029291)

  (bkz: #65089390)

  (bkz: #64940143)

  (bkz: #64930277)

  (bkz: #64927469)

  (bkz: #64927293)

  (bkz: #64925381)

  (bkz: #65997570)

  (bkz: #66022047)

  (bkz: #66036398)

  (bkz: #65572579)

  (bkz: #66141274)

  (bkz: #66266977)

  (bkz: #66251741)

  (bkz: #66054527)

  (bkz: #66039221)

  (bkz: #66149428)

  (bkz: #66323914)

  (bkz: #66204080)

  (bkz: #66172431)

  (bkz: #66393200)

  (bkz: #66287026)

  (bkz: #66287026)

  (bkz: #66266977)

  (bkz: #66253672)

  (bkz: #66765666)

  (bkz: #66729343)

  (bkz: #66667771)

  (bkz: #66634341)

  (bkz: #66540484)

  (bkz: #67087969)

  (bkz: #66981144)

  (bkz: #66434719)

  (bkz: #67015332)

  (bkz: #67152667)

  (bkz: #68760228)

  (bkz: #68591038)

  (bkz: #68790819)

  (bkz: türk kızı/@1f)

  (bkz: kız tavlamak isteyenlere tavsiyeler/@1f)

  (bkz: arthur schopenhauer/@1f)

  (bkz: dört kadınla evlenmek/@1f)

  (bkz: 25 yaşından sonra kızların değerinin düşmesi/@1f)

  (bkz: kadınların nazik ve kibar erkekleri itici bulması/@1f)

  (bkz: kezofeminizm/@1f)

  (bkz: feminizm/@1f)

  (bkz: türkçe seks replikleri/@1f)

  (bkz: şarkılardaki ezik erkek imajı/@1f)

  (bkz: erkeklerin zeki kadın sevmemesi/@1f)

  (bkz: kocasından fazla maaş alan kadın/@1f)

  (bkz: çirkin kadınları hor gören erkek/@1f)

  (bkz: türk kadınlarının cinsel fantezileri/@1f)

  (bkz: türk kızını boykot edememek/@1f)

  (bkz: the red pill/@1f)

  edit5: ekşi'de bulunduğum kısa süre içerisinde bir sürü kişinin bu aydınlanmadan tamamen yararlandığını gördüm. artık herkes hipergamiyi, dark triadı, alfanın sikip betanın hesabı ödeyeceğini biliyor. hatunların efendi erkek yerine piç tercihini görmeyen yoktu ama artık efendi erkekler nasıl kolayca piçleşeceklerini de öğreniyorlar. alfa olmadığı halde alfa gibi görünebilen dünyadaki milyonlarca erkek kızlar karşısında büyük başarı elde ediyordu zaten. ülkemizde de akımın öğretileri hızla yaygınlaşıyor. umut verici bir şey bu.

  edit6: ekşi'de bulunduğum bu kısa sürede tüm bu akımı götünden anlamışları da gördüm. bunu da not edelim. bu başlığa da olayı zerre kadar anlamamış bir sürü insan doluştu. başlıkta the red pill savunucuları da dahil olmak üzere neredeyse kimsenin olayı anlamadığını görüyorum. en tehlikelisi de bunun bir din gibi algılanması.

  bir de bu acı gerçekleri herkesin hazmedemediğini görünce politik davranmaya başlayanlar daha büyük bir sorun. adam "aslında kadınların da işine geliyor", "aslında piç erkekler piç değildirler" demiş. ahahahahah. smit bu konuda güzel şeyler yazmıştı ama uzun gelir size. onun yerine ringo cepten gelsin:

  (bkz: #67232547)

  son not: bu entry sonsuza kadar editlenecektir.
 • hiçbir işe yaramayan placebo hapıdır.

  içindeki bilgiler doğru olabilir buna lafım yok ama gelgelelim insanların bunu uygulamaya çalışmasına.

  sen ezik bir insansan bunları uygulasan da aynı uygulamasan da aynı tepkiyi göreceksin.

  ama hap ama evrim ama psikoloji? karşındaki kız eninde sonunda senin gerçek kimliğini öğrenecek. hadi bir an kandırdın kızı diyelim(ki genelde bunu da yapamazlar) sonra ne olacak. kız seni terkedecek. kıçına tekmeyi yiyince de özgüvenin daha da sarsılacak.

  önceden de dediğim gibi red pill'e bok atmak değil amacım, bir çok dogru bilgi içeriyor evet. ama amacım kesinlikle, red pill'i uygulamaya çalışanlara laf atmak. o beyin değişmeden sen bunları uygulasan ne uygulamasan ne?

  uygulayıcılarının çoğu eskiden hiçbişey bilmeden kız tavlayamıyorken artık birsürü bilgi bilerek kız tavlayamıyor!