aynı isimde "the red pill (video oyunu)" başlığı da var
2544 entry daha
  • 5+ yıldan beri haşır neşir olduğum red pill hakkında bir eleştiri yapmak istiyorum ve görüşlerinize açığım.

red pill, klasik öfkeli bir genç iken beni ipten alıp kendi değerimi yükseltmeye iten, kadın doğasını anlamamı sağlayan ve beni olgunlaştıran bir kavram benim için. hayatıma aktif sporu soktu, shit test gibi alt metinleri daha iyi okumamı sağladığı için ilişkilerimde daha sağlıklı olmalı sağladı, yapay modernitenin çarpıklığını farkedip kendimi düzelttim vs.. uzar gider.

ancak bulunduğum noktada çok keskin hatların olması beni rahatsız etmeye başladı. kendi değerimi hakettiğini düşündüğüm kaliteli bir kadın ile uzun vadeli düşünürken; kendimi hipergamidir, büyük balık küçük balığı yerdir, hayat acımasızdır derken buldum. evet bu noktada red pill beni sürekli dürttüğü için, konfor alanına düşmemi engelliyor, kendimi salmama izin vermiyor. ancak dezavantaj olarak hissetmeye başladığım (kulağa toksik veya özgüvensiz gelebilir), kendime göre potansiyelimi zorladığımı ve ne kadar ilerlediğimi bilsem de, hayata benden daha önce başlamış, daha yüksek kaliteli erkekler olabilir. böyle birisi olduğu senaryoda kafaya takmış birinin yıllar da sürse sonunda partnerimin kafasını çelebilir. bunu ben de başkasına yapabilirim istersem fakat böyle bir zamana, uğraşa asla değmeyeceğini bildiğim için + kötü bir insan olmamaya çalıştığım için aklımdan geçmiyor. böyle elde edeceğim kadından da hayır gelmeyeceğini zaten biliyorum.

bahsettiğim tereddüt özgüvensizlik olarak gözükebilir, fakat egodan arınıp saf düşünceleri tartışmayı ben tam tersine çok özgüvenli bir hareket olarak görüyorum. zaten özgüvensizlik olsa karşımdaki kadın anında koklardı, benden uzaklaşırdı. ayrıca bu şekilde gidecek kadın için zaten kendi kaybıdır deyip yoluma devam ederim. yukarıda yıldırım çarpmasına eşdeğer bir ihtimalden bahsettiğimin de farkındayım. bu ihtimal güncel hislerime asla yansımıyor, istediğim duyguları yaşamama asla engel olmuyor, sadece bilinçlendiğim için farkında olduğum bir risk diyebilirim. sağanak yağmur yağınca ne güzel hava serinliyor deriz, ama üstüne çok düşünsek şuan yıldırım da çarpabilir deyip düşüncelerle de kendimizi boğabiliriz senaryosundayım.

bu bilinci gereksiz fazla farkındalık olarak değerlendirdim ve yok saymayı düşünüyorum. sonuçta ignorance is bliss ve yüksek farkındalık insana zarar veren bir kavrama dönüşebiliyor. emin olmak için başka insanların görüşünü merak ettiğimden böyle bir entry yazdım.

red pill'i eleştirdiğim nokta ise, kişilerin daha fazla insana sesini duyurmak ve erkekleri sarsmak amacıyla yaptığı paylaşımların çok keskin çizgilere sahip olması. kısa vadede bir erkeği derinden sarsıp kendine getirebildiği için etkili gözükürken, uzun vadede ilişkiler ve kadınlar hakkında toksik görüşler aşılanabiliyor. oneitis, bir kadını hayatının merkezi yapmak yanlış biliyoruz. sanki bu durum erkekleri evlilikte her daim hiyerarşi kurmaya zorluyor. evleniyorum, uzun ilişki yapıyorum ama "she is the one" değilsin diye had bildirmek için arada sanki hep bir rütbe ilişkisi kalıyor. bu durum en azından beni geçmişte damızlık bir kadın arıyormuşum hissiyatına sürüklüyordu ve rahatsız ediyordu. çünkü takip ettiğim red pill bunu öğütlüyordu.

zamanla red pill anlatan kişileri çok freudyen bulmaya başladım. bu kişiler kadın ve erkek biyolojisini merkezlendirirken, bu kişilerin insani yönünü zayıf bulmaya başladım. erkekleri yüksek devirde durmayan bir motor olmaya itiyor, evet böyle daha hızlı yol kat edilir ama o motor bir yerde yanar gibi geliyor. motor yanınca erkek hala yeteri kadar değerli değilim deyip bir obsesyon yaratıyor. şöyle ki yüksek değer bir erkeğin karşısındaki kadını çok severken bir yandan bu kadın beni terkedebilir düşüncesine sevk olması bana sağlıksız geliyor ve bence hissedilen sevgiye realist olma uğruna zarar veriyor. erkeğin darbe yememesi için söylenen korumacı bir realite fakat fazla korumacı olmak da hayatı yaşamaya bir yerde engel oluyor.

şu an sosyal medyada gördüğüm red pill, erkeklere direkt olarak yol çiziyor ve şunları şunları yapmalısın diyor. hayat bizim inişli çıkışlı kendi yolculuğumuz olmalı. red pill kaybolduğumuzda başvurmamız gereken bir hap olmalı. bize neden kaybolduğumuzu açıklamalı, rotamızı yine kendimiz çizmeliyiz diye düşünüyorum. yoksa damızlık kadın arayan damızlık erkek üreten bir öğretiye dönüştüğünü düşünüyorum.

gece gece uzun entry yazdırdı çünkü: love is war.
  • bir öğreti.

amiyane tabirle kadınlara köpek gibi davran felsefesi. peki çalışıyor mudur? evet çeşitli kişilerde yüksek başarı oranı ile çalışır. tavsiye edilir mi ? eh işte orası biraz şüpheli.

eğer mekanik bir bireysen ve ihtiyacın olan sadece seks yapmaksa bu öğreti bir takım kadınlarda işe yarayacak, istediğini almanda etkili olacaktır. ortalık seks yapıp geçilecek mekanik kadınlarla dolu.

eğer bir karatersen, duygulara sahipsen ve ihtiyacın olan seni tamamlayacak biriyse işte o zaman işe yaramaz. ha dur hemen tamamlanmak falan dediysem ben tek başıma da tam'ım ben tamam mııı?? diye gider yapma, tamamlanmak tek başına eksik olmak değildir, tuğla da tek başına tamdır fakat birleşince duvar oluşur. önce hangisi olduğuna karar vermelisin.

2 tür ilişki var biri ilişki, diğeri safi seks. birinde güç birliğine ve birlikte bütünlüğe ihtiyacın var, bir diğerinde enerjiye. hayat engebelerle dolu bir yol, birinde birbirini destekleyerek hedeflere yürümek var, bir diğerinde eteği kaldırdığında hedef önünde. seçiminin hangisi olacağı tamamen senin ne olduğun ve neyi aradığınla ilgili.

mekanik kadınlarda black friday indirimleri oluyo, onu kaçırma.

notdip : the red pill falan bilmem, kırmızı hap falan yutmam. türküm ben ayvayı yemek diye bişey var bizde.
  • yaw olm kitap gibi yazip durmayin. red pill, black pill, yarak pill, got pill.

erkekler icin cok basit:

eger yakisikli yuzun varsa, (bkz: kivanc) (bkz: imirzalioglu) tarzinda ve obez degilseniz, cok rahat kiz goturursunuz, anti sosyal aptal olmadigin surece.

ama normal bir kisiseniz, sansiniz cok azaliyor.

dunyanin kurali bu
  • oo sir incelot'lar toplanmış yine.
    t: kendini bulunmaz hint kumaşı sananların "felsefe"si.
    bunu da buraya bırakayım, zamanında çaylakken çiziktirmiştim: (#72540620)
  • fark ettiyseniz red pill'e karşı ürettikleri düzgün bir karşı argüman yok. manipülatif sözcükler ile aşağılama, küçültme peşindeler. bunu da ancak haksız insanlar yapar.

t: hakikat.
hesabın var mı? giriş yap