şükela:  tümü | bugün
1418 entry daha
 • meriç tayfası çok leş. hayatta insanın uzak durması gereken tipler vardır. bunlardan biri de, her şeyi bildiğini sanan, duyarlı, iyi kalpli, sevecen insan rolü oynayan ama özünde bu tip özelliklerin yanından bile geçemeyecek olan kişilerdir. meriçler böyle varlıklardır. amaçları tabi ki sekse kolay ulaşımdır. kullandıkları araçlardan biri de, virtue signalling'dir. bu tip canlılara( insan demek istemiyorum) güvenilmez. sinsi ve içten pazarlıklılardır. kendi zayıflıklarını kabul etmezler ve karşı cinse hoş görünmek için türlü yalakalıklar yaparlar. yeri geldiğinde kendi cinslerini hiçe sayıp erkeklerin daha fazla şiddete, cinayete, haksızlığa ve istismara maruz kaldığını görmezden gelirler. ruhlarını şeytana satmış tiplerdir. bu tiplerden her türlü kötülük beklenir.

  içlerinde kanayan ezilmişlik duygusunu bastırmak adına çelişkilerle dolu, mantıksız argümanlar sıralarlar ve söylediklerine kendileri bile inanmazlar. erkek olmanın verdiği erdeme sahip olamazlar. korkak ve güçsüzdürler. dik duramazlar. sürekli şikayet edip başkalarını suçlayarak hatalarını gizlemeye çalışırlar. çevrelerinde olup biteni görmezden gelirler ve hayata karşı yenik düşerler. şüphesiz ki her insan yenilebilir ama bunların yenilgisi kroniktir. sürekli yenilgi, onları özgüvensiz, korkak ve sinsi yapmıştır. online ortamlarda coşmalarının sebebi de aslında budur. birinin yanında fikirlerini dile getiremezler.

  kadınlarla sağlıklı ilişkiler kuramazlar. ya friend zone'a atılırlar ya da reddedilirler. bu sebeple ne olursa olsun kadınlardan taraf olmaya özen gösterirler. çıkarcılardır, samimi değillerdir. uzaktan, dost gibi görünürler ama istedikleri verilmediğinde hırçın, saldırgan, ahlaksız bir tipe dönüşürler. yani gerçek yüzlerini, çıkarları bittiğinde gösterirler. kadınlara en büyük zararı verenler yine meriçlerdir.

  meriç sözü, bir suçlama değildir. sorunlu bir varlığı ifade eder. aslında sinek gibidirler. küçük ve mide bulandırıcı...
 • sonunda nietzsche abimizi dahi kendilerinden nefret ettirmeyi başarmıştır bu weirdo'lar. vallahi pes. 12
 • evrimsel psikoloji ile ilgili yazarlarin yesillendirmesini bekliyorum onemli bir soru soracagim.

  tanim: bir hap turu

  not: mericler yazmasin onlara cevap yok.
 • pekiii, surada hanimlarin daha iyi cerrah oldugunu soyluyor: http://www.deccanchronicle.com/…kill-you-study.html

  skeptik komunitesi de arastirmada sorun gormemis. tabii populer bilim haberi oldugu icin mubalaga var, ancak yanlis da degil deniyor: https://skeptics.stackexchange.com/…ely-to-kill-you

  dev bir calisma degil, ama tersini isaret eden sifir tane calisma var ve metodu duzgun.

  bunlarin isiginda, sen, red pillci kardesim, seninle guzel guzel takilirken, erkek basimiza shroom yiyip goktasi yagmuru seyrettigimiz bir kamp gezisinden donerken, kaza yaptik. kalp kapakcigina halel geldi.

  ameliyata girmek uzeresin, ben de elbette yaninda refakatteyim. sana bir kadin bir erkek cerrah adi soyluyorum (berke ve burcu diyelim) sec diye. ikisini de tanimiyorsun, ve sadece bu cinsiyet degiskeni uzerinden hizli bi secim yapman lazim.

  bu yukaridaki calisma secimini etkiler mi ve ne secersin? yeterince pragmatik davranabilir misin yoksa cinsiyet onyargilarin seni manipule eder mi?
 • kendisine dair konuşulmuş/konuşulacak olan en samimiyetsiz şey, "arkaik ilkel dönem ataerkil erkek egemen hegemonyasının kadını ötekileştirici mizojin baskı patriarki" gibi palavraların kullanıldığı cümlelerdir.

  (bkz: duyar satmak)
  (bkz: meriç)
  (bkz: virtue signaling)

  jargon bu olduğu için mecburen radikal sol/neo liberal sol üzerinden gidiliyor. gene naziler, ss'ler faşistler falan havada uçuşuyor. bugün emrah serbes'e sorabilseydik bu mevzuyu, kesinlikle o da bu yalan jargonu kullanacaktı. buradaki en büyük ayrım bu. meriçler kesinlikle yalan söylüyor. bu yalan, bu mevzudan önce sikik sosyalist jargonla uzun zamanlar beslenmiş durumda.
1 entry daha