şükela:  tümü | bugün
1223 entry daha
  • meriçlerin zoruna giden hap.

meriç olarak yaftalanan erkek musvetteleri kendilerine sadece meriç dedigimiz, daha agir hakaretler etmedigimiz icin sukretmek yerine "bizi niye meriç diye yaftaliyorsunuz" diye agliyorlar.

meriçler farelerden daha degersizdir. farelerin bile ekosistemde bir rolleri olmasina ragmen meriçler paspas olmaktan oteye gidemezler. kadinlar bunlara kopek kadar deger vermezler ama bunlar yine ayni kadinlara bir am ugruna yaltaklanmaktan geri durmazlar.

meriçler asagilik, onursuz, omurgasiz, igrenc ve karaktersiz insanlardir. meriç olmayin.
  • erkeği kaliteli yapan şeyler:

dürüstlük
    samimiyet
    cesaret
    özgüven
    kararlılık
    mantıklı olma
    sorunların üstesinden gelebilme
    üretkenlik
    istikrarlı olma
    sabırlı olma
    sadık olma

cömert olma

erkeği kalitesiz yapan şeyler:

amsalak olma
    yalaka olma
    sinsi olma
    yalancı olma
    sahtekar olma
    çıkarcı olma
    karşı cinsten medet umma
    meriçlik
    abaza olma
    kraldan çok kralcı olma
    fanatizm
    çeşitli bağımlılıklar
    öfkeli olma

meriç dediğimiz tipler, 2. listedeki özelliklerin birçoğuna sahipler. bunlar, hem meriç olmanın sebepleri hem de meriç olmanın getirdiği sonuçlar. kadınlara yalakalık yapan adamlara bakın, onlarda da bu özelliklerin çoğunu göreceksiniz.
  • (bkz: haysiyet)
  • kendi tecrübeleriyle bu hapı almış bir arkadaşın bana attığı bir mesajdan alıntılar yapıyorum *

--- spoiler ---
    yaşadığım ve size yazarak paylaştığım başarısız ilişkimden alıntı yapabilirsiniz. nick'imin gizli kalması koşuluyla. bu alıntıları paylaşın ki herkes kızların gerçek yüzünü daha net görsün. o yüzlerinde taşıdıkları masumane görüntünün içindeki şeytanla tanışsın insanlar.
    --- spoiler ---

kız arkadaşınızı sevmenizin ve ona değer vermenizin bedeli:

--- spoiler ---
    kızlar hakkındaki her yorumuna katılıyorum. bizzat yaşadım deneyimledim. her dediğinde sonuna kadar haklısın. ne dediklerine değil ne yaptıklarına bakmak lazım kızların. ve bana yaptıkları ortada. onu sevdim, değer verdim sonuç olarak terk edildim
    --- spoiler ---

durduk yere evlilikten söz eden kızı anında şutlayın derken götümüzden sallamıyoruz:

--- spoiler ---

ben evlilikten söz etmezken o ediyordu. bana giydireceği damatlığı falan söylüyordu. tam annesinin dualarındaki gibi biriymişim diyordu. biraz gelenekçiydi. düğün tören istiyordu.
    --- spoiler ---

kırk defa anlattık belirli işaretlere dikkat edin, bu uyarılarımızı kulak ardı etmeyin diye. evlilikten durduk yere söz etmek de bunlardan biri. "ben evlilikten söz etmezken o ediyordu". burada amaç erkeğin üzerinde duygusal baskı yaratmak. bir nevi test.

bir kız durduk yere evlilikten söz ediyor ya da ikide bir "arkadaşın düğünü/nişanı" vs. diyorsa bunun iki açıklaması var:

a/evlenilecek bir atmsiniz.
    b/sizi teste tabi tutuyor.

--- spoiler ---

anladım ki kadına prenses muamelesi yapmayacaksın. eşya gibi davranacaksın. bundan sonra bi kızdan siktiri yesem de en azından canım yanmaz. gözlemlediğim en belirgin şey bu oldu. bir kıza verdiğin değer kadar değersizleşiyorsun. sonra bu kahpeler kalkıp orada burada değer vermeyen erkeğe erkek demem diyor. bundan sonra kızlar dedikleri bana masal gibi gelecek. sadece yaptıklarına bakarak yoluma devam ediyorum.
    --- spoiler ---

şikayet ettikleri erkek tipini ideal gördüklerinin kanıtı:

--- spoiler ---

benden önceki sevgilisini bi yerde görmüş hala ona özlem duyduğunu hissetmiş ve benden uzaklaşmak istediğine karar vermiş. bunu bana biz ayrıldıktan 2 ay sonra dedi. eski sevgilisi nasıl biri mi? bana adını dememişti ama eski sevgilisinin kadın düşkünü olduğunu onu 3 ayrı kızla aldattığını iyi ki ondan ayrıldığını söylemişti. eski sevgilisi buna kendini başka biri gibi tanıtmış onun için onunla beraber olmuş ama gerçeği öğrenince ayrılmış falan. bu ona çok koymuş falan filan.
    --- spoiler ---

"biz erkekte sadakat isteriz". hı hı. bu sözler test amaçlı söyleniyor ama maskülenliğinizi vs. değil direkt zekanızı ölçmeye çalışıyorlar. bu palavraları yutacak kadar salak erkekle beraber olmak istemiyorlar. hepsi bu.
  • 1- evlenerek ne kendine ne de topluma zarar veren bir şey yapıyorsun. aksine, evlilik kurumu iki tarafın da çıkarına ama doğru düzgün bir evlilik yapmak lazım. aşk, meşk, hayatımın kadını/ erkeği olayına girmemek çok önemli.

2- anasına bakıp kızını al sözünün aksine, bir kadınla evlenirken babasıyla olan diyaloğuna bakmak lazım. daddy issues sorunu olan bir kadınla gerçekten anlaşamazsınız. aynı şekilde, anasının kuzusu bir erkekle de evli olmak büyük sorunlar yaratır.

3- kadın, anaç, anlayışlı, sadık, çekici ve edepli; erkek, çalışkan, dürüst, cömert, cesur, anlayışlı, sadık ve fedakar olacak. hep, adile naşit- münir özkul örneğini veriyorum. bu geleneksel yapıya uygun evlilikler sağlıklı oluyor.

4- erkek her zaman statü ve kazanç bakımından kadından üstün olacak ve kadını mümkünse çalıştırmayacak. eğer kadın çalışıyorsa, erkek bunu, kadının vazifesi olarak değil, kendi hıyarlığı olarak görecek. yani mesela, kadına, " ben de çalışıyorum sabahtan akşama kadar. ne var yani? " demeyecek.

5- evlilikte çocuk mutlaka olacak. aile bilincini pekiştirmesi ve insanı motive etmesi açısından bu şart.

6- playstation ve türevleri o eve girmeyecek. baba oyun oynamayacak, çocuğunun da belli saatlerde oyun oynamasına izin verecek. ebeveynler yeteri kadar çocuklarına vakit ayıracaklar. çocukların hem zihinsel hem de fiziksel gelişimleri için her şey yapılacak.

7- baba, sorunlarını konuşarak çözecek. gerekirse yasaklar koyacak ve otoritesini kuracak. eşini dövmeyecek ya da kadına hakaret etmeyecek. aynı şekilde çocuklarına vurmayacak.

8- baba her zaman aileye kol- kanat gerecek. ailesini sahiplenecek. karısına, çocuklarına laf söyletmeyecek. 3. bir şahsın, ailesine karışmasına engel olacak.

9- erkek, kadına her konuda destek olacak. şikayet edip mızmızlanmayacak.

10- erkek de kadın da dış mihrakların oyununa gelmeyecek. kimse eşini, ailesini diğerleriyle kıyaslamayacak. kendi sorunlarını kendileri çözmeye çalışacaklar.

skeptico edit

kadın, esas amacı para kazanmak olmayan bir işte eger isterse calısabilir. prensip olarak yasak diye bişey yok yani.
    ama para kazanmak ugruna eve stres, bıkkınlıkla geri geliyorsa o işin faydadan cok zararı vardır, calısmaması daha iyidir.
    erkek kadın çalışmasa bile aileye yetecek kadar para kazanmalı, kadının calısması opsiyonel ve isteğe bağlı olmalı ve eve getireceği para ailenin salahiyeti için gerekli olmamalı.
    kadının yaptığı iş hayat tatmini, kişisel gelişim ve ruh sağlığı için olumlu bir işse (küçük cocuklarla calısmak, kreatif bir iş vs ) , cocugun gelişime katkısı olabiliyorsa ve para kazanma endişesi yoksa aileye artı değeri çok fazladır.
  • meriç'e mektupu okudum ve ortada büyük bir yanlış anlama olduğunu düşünüyorum.

trp'ci değilim ama, atıyorum, bir erkeğin karşısına herifin birinin çıkıp "ben onun çok eski arkadaşıyım" diyerek adamın sevgilisini ondan korumaya çalışacak sinsi bir götveren her türlü dayağı hak ediyordur bence. hatta vice versa, aynısı kızlar için de geçerli.

ama meriç'i umut sarıkaya'nın belirlediği bu spesifik, sinsi bağlamın dışında ele alır olmuşuz bence. "evrensel kadın hakları koruyucusu durumundaki erkek" ile eş anlamlı hale gelmiş bu başlık altında meriç. örneğin, kız arkadaşınızı hiçbir şekilde tanımayan ve onun hiçbir şekilde okumadığı bir mecrada, genel olarak kadın hakları savunan bir erkeğe de meriç der olmuşuz. "hijack" burada başlıyor işte. bu arada, özellikle her şeyin başlangıç noktası olan the red pill belgeselinin duruşu düşünüldüğünde, ortaya konan tabloya rağmen ısrarla "kadın hakları savunuculuğu" yapan bir erkeğin hemcinslerinden zılgıt yemesi durumunu da yadırgamıyorum. ama ifade bağlamdan kopmuş işte.

bu arada, bu başlığa gelip trp'cilerle sidik yarıştıran, sizin deyiminizle virtue-signaling veya name-dropping yapan, "düşüyor mu böyle" dediğiniz benim gibi anti-trp adamların da umut sarıkayanın orijinal bağlamıyla "meriç olduğunu" söyleyemeyiz. burasını bir halı saha gibi düşünün. standart türk erkeğinin, kızların da izleyici bulunduğu bir halı saha maçında nasıl dünya kupasında gibi artistlik yaptığını, burnundan soluduğunu biliriz. ama burada sergilenen naif davranışın meriç sinsiliği ile hiçbir alakası yok. aynı adam akşam duş almadan önce pazen donunu indirip 31 çekecek bir gariban da olabilir ki meriç kesinlikle bu değil. meriç'in halı sahada burun deliklerini şişirip "şahsi oynamıyoruz beyler" diyerek şov yapmaya ihtiyacı bile yok çünkü sahada bile değil, izleyici kızların yanındadır. maçtan sonra da gitar çalıp şarap içmeye burcu'ya gider.

size açıkça söyleyeyim, vallahi düşmüyor beyler. anti-trp'de ekmek yok, mesaj atan karı kız yok. haklısınız yani. ama zaten ben de qusel qıslar eqlesinn diye düşünerek yazmıyorum be. samimi olarak söylüyorum, burası zemini talaş kaplı amatör futbol kulübü soyunma odası olsa, 50 yıldır içeri dişi sinek bile girmemiş olsa ben yine size laf anlatmaya çalışırdım ya. çünkü trp'in kadın-erkek ilişkilerine bakışı meselesi sikimde değil. sizi bu halinizle beğenen sevişir, beğenmeyen sevişmez, iki ihtimal de beni ilgilendirmez. keza beni de beğenen sevişir, beğenmeyen sevişmez, burada yazdığınız hiçbir şey bu durumu değiştirmiyor çünkü gerçek hayattan tanıdığım ve kimliğini bildiğim / kimliğimi bilen kimse yok sözlükte.

trp'in beni rahatsız eden tarafı insan yaşamına ve topluma dönük bakış açısı. örneğin; gelir dağılımı adaletsizliği, kaliforniya ideolojisi, silikon vadisi teknoliberteryen retoriği, tr'de kar amacı güden özel okulların sayısındaki artış vs. beni neden rahatsız ediyorsa trp de benzer nedenlerle rahatsız ediyor. bununla ilgili eleştirilerimi de, eğer "meriçsin sen" diye sızlanmayı kesmeniz için yeterli olacaksa, kadınlara kapalı bir ortamda da tekrarlamaya hazırım. basitçe özetlemem gerekirse 8 kişinin dünyadaki insanların yarısı kadar servete sahip olduğu ve 9 insandan 1'inin içecek suya bile erişemediği bir dönemde; akp gibi faşist bir iktidarın boyunduruğunda ve neoliberal politikalar ekseninde hayatlarımız günden güne zorlaşırken "erkeğin" sorunları ikinci planda yer alıyor benim için. trp ise estetiksiz, aşırı sağcı, barbarca bir duruşa sahip bu tabloda. mesela trp'e hak verip içselleştirecek dünya görüşü sola kayan bir erkek bulmanızın imkansız olduğunu düşünüyorum neredeyse. ki trp savunucusu olduğunu söyleyen kişilerin solcuların anasını laciverde boyadığı, frankfurt okuluna diss attığı entry'leri bol bol gördüm bu başlık altında. boğuşmakta olduğumuz milyonlarca sosyoekonomik sorun varken, millet eğitimsizlik ve yokluğa mahkum edilmişken darwinist ve determinist bir mutlak gerçekçilik akımını benimsemek, "kafasını çalıştıran yazılım öğrenip yurtdışına gitsin", "erkeğin kadınını çalıştırması hıyarlıktır", "yeterince isteyen ve gayret gösterip kendini geliştiren her insan para kazanır, beceremiyorsa loser'dır" benzeri ifadeler kullanmak bana züppece bir gaddarlık gibi geliyor. sjw? bence bunun yerine solcu deyip geçin, götünüzden element uydurmayın.

hele hele "x tipi insanlar fareden bile değersizdir". yahu fare dediğin, zehir ve kapan ile kökünü kurutmaya çalıştığımız bir haşere. buradaki x ister meriç olsun, ister feminazi, şu laf söylenir mi ya? ibnedir, puşttur desen anlayacağım ama bu nasıl sofistike bir nefret?
  • buna karşı çıkanların neden karşı çıktığının bir önemi yok.

hatta trp'ye tam olarak karşı çıkıldığına da rastlamadım. francala da "trp işe yaramıyor" demiyor gördüğüm kadarıyla. ortada net bir eleştiri yok.

trp'nin sosyal darwinist bir havası olduğu bariz. buna hayır diyemem. "esas olayı karı kız tavlamak değil abi"cilere de tam katılamıyorum. kişisel gelişim, hayat felsefesi vs. açısından başvurmanız gereken yer red pill değil. trp'deki feminizm eleştirilerinde de aman aman bir derinlik/kalite yok. ihtiyacınız olan kişisel gelişimse ben bu hapı pek tavsiye etmiyorum.

ancak hala küçümsenen ve trpcilerin "iş kız tavlama değil" reflekslerine sebep olan "kadınları etkileme/ilişki yönetme teknikleri" konusunda trp'nin bir çığır açtığını söyleyebilirim. peki başarısının sırrı ne?

ana akım medyada ister istemez pc kültürünün baskısı altındasınız. erkek-kadın ilişkilerinin bize yutturulmaya çalışıldığı gibi saf ve masum olmadığı; açık bir şekilde menfaat alışverişinden başka bir şey olamayacağı; bir erkeğin ilişkilerini yürütebilmesi için sosyal dayatmalara karşı çıkıp "ayıp", "kaba" "çirkin" şeyler yapması gerektiğini, kadınların korkunç derecede yalancı olduğunu söyleyebilmek kolay değil. internetin sunduğu özgürlük ve elbetteki anonimlik imkanı ile gerçekler çok daha rahat konuşuluyor.

ama atıyorum psikiyatrist/ilişki terapisti titriyle konuşacak biri bizim sahip olduğumuz özgürlüğün 100'de 1ine sahip değil. "bu işin erbabı salak da bir siz mi akıllsınız" diyenler burada yanılıyorlar işte.
  • evrimsel psikoloji, hipergami, dark triad diye diye en sonunda kahvehanedeki dayıların "adam dediğin/hatun dediğin" muhabbetlerine bağlayabildiniz, tebrik ederim.

kilometrelerce uzunlukta entry döşenmeden, daha en başta, erkek dediğin taşfırın haluk olacak deseydiniz, bittiydi bu iş. öte yandan, meriç tabirini neo gibi eğip bükmeden, feminazi ve gold digger dominant gönül'ü düşürmeye çalışan light selami deseydiniz hemen çakmıştık köfteyi. çaycı hüseyin dark triad, fısfıs ismail beta erkek. nasıl, cuk oturuyor di mi?

buss, peterson ve adlarını hatırlayamadığınız bir yığın psikoloğu referans vereceğinize, dünyaca ünlü sosyal psikolog prof. dr. birol güven'in adını verseydiniz, trp karşıtlarının dizlerinin bağı çözülür, sesleri kesilirdi.

kısacası,
    bu kadar anlatacak ne vardı?
  • taşfırın haluk denilen adam hiçbir zaman dominant olmadı. her zaman finalde karısının isteklerine boyun eğen zavallı bir adamdır. dizilerle, filmlerle algılar paramparça edildi.
12 entry daha