şükela:  tümü | bugün
1127 entry daha
  • asya'nın demografik yapısını tartışalım diyenlerin olduğu sıçmık, pardon öğreti... tek bildiğimiz isveç değil olum, gel hele, seni şöyle asya'nın göbeğindeki moğolistan bozkırlarına falan alalım. "3 delikli" moğol hatunlar sendeki 7 deliği ortalığa saçsın da bir görelim... gerçi sizde bunu anlayacak kapasite nerdeeee *
  • modern kadın-erkek ilişkilerinde mutluluğa ulaştıracak tavsiyeler dışında kalan kısmı (kişisel gelişim takıntısı, güce tapma, maskülenlik kültü, sosyal statü aşkı, stoacı açıklamalar, başarı felsefesi, dark triad mevzusu, alt-right tandansı, gelenekçilik, inner locus of control) zaten burjuva zihniyeti dediğimiz şey. feminizm tarafından mağdur edildiğini düşünen erkeklerin "öyle göte böyle yarrak" diyerek geliştirdiği bir ilişki stratejisinin yaşam felsefesine, kendilerinin de birer self-righteous preacher'a dönüştürülmesi gerçekten gereksiz. aynı teraneyi 150 çeşit yöntemle izah etmeye gerek yok gerçekten. aile ve elektrik kesintisi alegorisi ile anlatılmak istenen, son 300 yıl içerisinde taşınmaz mülk sahibi olmuş herhangi bir homo economicus tarafından kolayca izah edilebilirdi. burada yaptığım eleştirilerin tümü, trp'in amacını aşan yani kadın-erkek ilişkilerinin ötesine geçip doktrinleşen kısmına yönelik. bir yandan kendinizi sevmek, bir yandan da çok seks ve çok para elde etmek isteyen birisiyseniz bu isteğinizi justify etmek zorunda elbette değilsiniz. ki "başkalarının onayına köpek gibi muhtacız" derken "herkesin onayına muhtacız" kastettiğim anlaşılmamıştır diye düşünüyorum. kendimiz dışında kimin onayının bizim için önemli olduğunu seçme lüksüne elbette sahibiz ama bu kimselerden oluşan küme asla boş olamaz, ancak limit sonsuza giderken falan yani.

peki trp'in karı-kız ilişkilerinden ibaret nispeten naif (ve haklı noktaların bulunduğu konusunda iknaya hiç de uzak olmadığım) çekirdek kısmı ile buradan türeyip maksadını aşmış dev, çirkin ve tatsız kabuğuyla topyekün ortaya koyduğu burjuva yaşam anlayışını düşünelim. bu anlayışı evrimsel psikolojinin müjdelediği, etrafımızı çepeçevre saran ve eninde sonunda yüzleşilecek korkunç gerçek, kendinizi rasyonel birer mesih, sizle hemfikir olmayan herkesi de delüzyonel zavallılar olarak göstermeye çalışmak, bunu yaparken de aristo mantığını dillere pelesenk ettiği halde başından sonuna dek felaket miktarda ad hominem'e başvurmak zorunda hissetmek <- ayar olduğum kısım.

bir de başından beri havada kalan, aşağı yukarı her entry'mde bir şekilde sorduğum cevapsız bir soru var. trp mutlak ve kaçınılmaz gerçek olsa bile, biz zavallı meriçler kendimizi kandıran kurbanlar olsak bile, sizleri morpheus rolü oynamaya iten ne?
  • kendisine yapılan eleştirilerin şiddetinin bir miktarn yumuşadığı, şu anda eleştirenlerin dahi çoğunun en azından ilişkilere getirdiği yaklaşımın işe yararlığına itiraz edemediği oluşum.

3-4 ay öncesine kadar 4s ilkesinin, ilişkilerin iyimser ihtimalle dahi zero sum gameolduğunu lose-lose ile de defalarca bittiğini söylediğimde aldığım tepkileri artık almıyorum. özellikle francala'nın sanıldığı kadar blue pill biri olmadığını gördüğüme sevindim.

hala radikal bir the red pillci olarak görülsem de bu akımın hatun kaldırma taktik/stratejileri dışında kalan kısmının komple saçmalıktan ibaret olduğunu, akımın önderlerinin komik siyasi görüşlerini, the red pill'in homofobik yönünü falan hep eleştirdim.

akımın sözlükteki savunucularının yağtığı temel hata bu şeye karizma kazandırmak amacıyla "bak bu iş kız tavlamadan ibaret değil, sana süper bir yaşam görüşü veriyor, acayip derin vs." sözleri oldu. kusura bakılmasın ama feminizm eleştirileri ve erkeklerin ilişkilerinde kar maksimizasyonunu nasıl sağlayacakları tavsiyeleri dışında red pill komple saçmalıktan ibaret.

bu sözlükte yazdıklarımız sayesinde binlerce erkeğin hayatını değiştirdik. genç bir çocukla konuşuyorum "çok zavallı bir haldeyim 15 yaşındaydım ve bakirdim" diyor. 17 yaşına kadar 2 kızla beraber olmayı başarısızlık sayıyor. bu trolleme falan değil. standartları nereye yükselttik görüyor musunuz? sürüyle teşekkür mesajı alıyorum. bu sadece birkaç dakika önce aldığım bir tanesibunun küçümsenecek tarafı ne?

red pill dişil tahakküme vurulan ikinci büyük darbe en büyüğü ise mgtow. mgtow kadınların hadlerini bilmesine sebep olacak en büyük tepki. tarihin başından beri korkunç bir şekilde ezilen erkeklerin gerçekten erkeklerin kral olduğu çağ gelmek üzere derken desteksiz sallamıyoruz yani.
  • "sinirlenince daha güzel olmuyorsunuz; inanın."

bunu bir red pill karsiti diyor inanilir gibi degil. red pill karsitlarinin entry'lerine bak. red pill'e nasil kufrediyorlar. entry yazarken fiziksel aci cekiyorlar gibi gorunuyor buradan.

orospu cocuklari, ibneler, red pill'i fitil olarak gotunden alanlar, vs. hakaretler havada ucusuyor. en mulayim red pill elestirmeni stavrogin nickli meric bile yazarken sinirlendigini saklayamadi.

straponla gotumuzu sikmek isteyen bir deli gelmisti. sonrasinda red pill yazarlari bicaklayip oldurmek istedigini soyleyen bile geldi buraya.

sonra sinirlenen red pill'ciler oluyor. hadi lan ordan ikiyuzlu, yalanci, omurgasiz herif.

"aktardığım entry red pill ile bile ilgili değildi, evrimsel psikolojiyi yalan yanlış anlayıp hayattaki zayıflıklarına konu eden insanlara dair bir eleştiriydi."

aktardigin entry bastan asagi sacmalik dolu, cocukca, siktiriboktan, "degil" yerine "diil" yazan bir dangalagin entry'siydi. boyle salakca bir entry'yi sen ciddiye aldin diye biz de ciddiye almak zorunda miyiz?

"sizin amacınız bağcıyı dövmek, başka hiçbir motivasyonunuz yok şu başlığa yazarken."

bu da yanlis. kendi adima konusmam lazim, hayatta yolunu kaybeden ve bulmak isteyen erkeklere yardim etmek disinda bir amacim yok. cunku bu konuda tepki alacaklarini bile bile korkmadan yazip da benim hayatimi iyilestirmeme yardim eden adamlara borcum var.

"hayatı güç ekseninden okuyup da bu durumu nasıl kabullendiğinizi bununla nasıl yaşadığınızı soruyorum ama cevap alamıyorum"

hayati guc ekseninden algilayanlar feministler, social justice warriorlar. postmodernizm denen illet, hayati bir guc kavgasi olarak algilamayi ogretti bunlara.

red pill hayati guc ekseninden gormez. hayati guc ekseninden goren rezillik icin:
    (bkz: postmodernizm)

hayat kurtaran, cok degerli ogreti.
  • "sonra sinirlenen red pill'ciler oluyor. hadi lan ordan ikiyuzlu, yalanci, omurgasiz herif."

sinirlenmemiş hakkaten ben yalan söylemişim.

daha önce defalarca yazdım; tekrar yazayım; anti red pill'i birleşik bir cephe olarak görmek hatalı; burada feministi var, maçosu var, meriç'i var, feminazi'si var, troll'ü var varoğlu var. benim yazdıklarım başkasını bağlamaz, başkasının yazdıkları beni bağlamaz. trp'de birey olma dersi yok muydu; sen dersi mi kırdın?
    beni kendi yazdıklarım bağlar, bana yönelik olan ve argüman taşıyan hitaplara cevap veririm, görmezden gelmem, kaçmam. ha beni straponla becermek isteyen varsa, cevap vermeyebilirim. seni becermek isteyene istiyorsan sen yaz.
  • "dişil tahakkümmüş" biraz özgün olun, intihal yapmayın "eril tahakkümü" (ç)alıp o nefret ettiğiniz feministler üzerinden var olmayın. bilirsiniz bu durum çok iğrençtir ezikcedir*kendine ait jargon bile yaratılamıyorsa demek...
  • ya şimdi ben ne diyeyim. feminazilerin eril tahakküm kavramına gönderme olsun diye dişil tahakküm diyoruz, yaratıcılık fakiri ezikler oluyoruz.

sen benim yeni jargon yaratamamı geç de dişil tahakküm var mı yok mu ondan bahset.

tarihin boyunca savaşlara gidenler erkekler

tarih boyunca dinlerin ve toplumsal tüm normların esas mağduru olanlar erkekler

tarihin bazı dönemleri hariç daha kısa yaşayanlar erkekler

tarih boyunca erkekler tüm pis, tehlikeli, yıpratıcı işleri yaparken yan gelip yatanlar kadınlar

titanic batarken kurtarılma önceliği olanlar kadınlar

daima korunan/kollanan taraf kadınlar

ama her nasılsa ezilenler kadınlar oluyor. eril tahakkümmüş, erkek egemenliğiymiş falan filan. ayıptır yahu!
  • dünyayı jose saramago'nun körlük hikayesindeki karantina koğuşlarına dönüştürecek şey her ne ise, ona karşıyım ve the red pill'in bu şeylerden biri olabileceğini düşünüyorum. bu konuda yanılıyorsam sıkıntı yok zaten, yanılmıyorsam kötü asıl.
  • "daha önce defalarca yazdım; tekrar yazayım; anti red pill'i birleşik bir cephe olarak görmek hatalı"

yahu sen ne yalanci bir insansin, inanilir gibi degil. profiline bakinca red pill karsiti neredeyse tum entry'leri favoriledigini kabak gibi goruyoruz. sen kimi salak yerine koyuyorsun?

daha kendi aksiyonlarinin bile arkasinda duramayanlarin elestirmeye kalktigi ogreti.
  • sen önce tarih öğren de gel diyorum. senin 3,5 binlik yıllık eril tahakkümün hiçbir şey, ondan öncesine bak madem evrimsel psikoloji falan diyorsun, bir dinler tarihine dal, antropolojiden çık vs. milyonlarca tanrıya sahip hintlilerin tanrıçalarının nasıl son birkaç bin yılda erkeğe döndüğünü falan oku. siz ne okuyorsunuz sahi kuzum? sizlerde hiç kültür göremiyorum da, ucuz 3,5 sloganınızdan başka ???

olum hakikaten paçozluk lan "titanic batarken kadınların kurtarılması" benzeri filmlerden aparma geyikleriniz. hani bilimseldiniz, akademik falandınız ulan! *
866 entry daha