aynı isimde "the red pill (video oyunu)" başlığı da var
554 entry daha
  • "sinirlenince daha güzel olmuyorsunuz; inanın."

bunu bir red pill karsiti diyor inanilir gibi degil. red pill karsitlarinin entry'lerine bak. red pill'e nasil kufrediyorlar. entry yazarken fiziksel aci cekiyorlar gibi gorunuyor buradan.

orospu cocuklari, ibneler, red pill'i fitil olarak gotunden alanlar, vs. hakaretler havada ucusuyor. en mulayim red pill elestirmeni stavrogin nickli meric bile yazarken sinirlendigini saklayamadi.

straponla gotumuzu sikmek isteyen bir deli gelmisti. sonrasinda red pill yazarlari bicaklayip oldurmek istedigini soyleyen bile geldi buraya.

sonra sinirlenen red pill'ciler oluyor. hadi lan ordan ikiyuzlu, yalanci, omurgasiz herif.

"aktardığım entry red pill ile bile ilgili değildi, evrimsel psikolojiyi yalan yanlış anlayıp hayattaki zayıflıklarına konu eden insanlara dair bir eleştiriydi."

aktardigin entry bastan asagi sacmalik dolu, cocukca, siktiriboktan, "degil" yerine "diil" yazan bir dangalagin entry'siydi. boyle salakca bir entry'yi sen ciddiye aldin diye biz de ciddiye almak zorunda miyiz?

"sizin amacınız bağcıyı dövmek, başka hiçbir motivasyonunuz yok şu başlığa yazarken."

bu da yanlis. kendi adima konusmam lazim, hayatta yolunu kaybeden ve bulmak isteyen erkeklere yardim etmek disinda bir amacim yok. cunku bu konuda tepki alacaklarini bile bile korkmadan yazip da benim hayatimi iyilestirmeme yardim eden adamlara borcum var.

"hayatı güç ekseninden okuyup da bu durumu nasıl kabullendiğinizi bununla nasıl yaşadığınızı soruyorum ama cevap alamıyorum"

hayati guc ekseninden algilayanlar feministler, social justice warriorlar. postmodernizm denen illet, hayati bir guc kavgasi olarak algilamayi ogretti bunlara.

red pill hayati guc ekseninden gormez. hayati guc ekseninden goren rezillik icin:
    (bkz: postmodernizm)

hayat kurtaran, cok degerli ogreti.
  • "sonra sinirlenen red pill'ciler oluyor. hadi lan ordan ikiyuzlu, yalanci, omurgasiz herif."

sinirlenmemiş hakkaten ben yalan söylemişim.

daha önce defalarca yazdım; tekrar yazayım; anti red pill'i birleşik bir cephe olarak görmek hatalı; burada feministi var, maçosu var, meriç'i var, feminazi'si var, troll'ü var varoğlu var. benim yazdıklarım başkasını bağlamaz, başkasının yazdıkları beni bağlamaz. trp'de birey olma dersi yok muydu; sen dersi mi kırdın?
    beni kendi yazdıklarım bağlar, bana yönelik olan ve argüman taşıyan hitaplara cevap veririm, görmezden gelmem, kaçmam. ha beni straponla becermek isteyen varsa, cevap vermeyebilirim. seni becermek isteyene istiyorsan sen yaz.
  • "daha önce defalarca yazdım; tekrar yazayım; anti red pill'i birleşik bir cephe olarak görmek hatalı"

yahu sen ne yalanci bir insansin, inanilir gibi degil. profiline bakinca red pill karsiti neredeyse tum entry'leri favoriledigini kabak gibi goruyoruz. sen kimi salak yerine koyuyorsun?

daha kendi aksiyonlarinin bile arkasinda duramayanlarin elestirmeye kalktigi ogreti.
  • sağlıksız bir kişisel gelişim zırvası. konuyla ilgili ilk kitap yazan voliyi vurur.
  • hayatıma renk katan öğreti.

(#71207758)

toplanın anlatıyorum. biz aslında anti trp olarak bir klanız; her dolunayda toplanıp erkekleri nasıl tuzağa düşüreceğimizin sinsi planlarını yapıyoruz. bunun için çeşitli yöntemlerimiz var; ve tabi ki rakiplerimiz de var. taktiklerimizden biri trp'nin kahraman neferlerinin (bkz: yavrukurtlar) ekşisözlük entrylerini eksilemek. bir diğeri de birbirimizin yazdıklarını favorilemek. bu iş ciddi kaynak isteyen emek isteyen bir çaba; onca işimizin gücümüzün arasında trp cephesinin kahraman neferlerinin (bkz: yavrukurtlar) profillerini inceleyerek açıklarını arıyoruz. işimiz gücümüz olmasa daha neler yaparız. ama maalesef her seferinde külyutmaz trp neferlerine yakalanıyoruz. kötü olmanın kaderi bu...

(bkz: il cimitero di praga)
    madem jose saramago geldi, tabağı boş göndermeyelim umberto eco parodisi ile cevap verelim. (bakmayın denk gelmiş gibi göründüğüne aslında önceden anlaştık, dies irae de bizden; o ortalıyor biz gol atıyoruz.)
  • "kadın erkek ilişkiler deyince evrimsel psikoloji, hipergami, survival of fittest vs. ; ana babaya komşuya okul arkadaşına gelince bayramınız mübarek olsun." kozniku

hakkında yapılan yukarıdaki eleştiriye sonuna kadar katıldığım "öğreti".
    "bütün kadınlar 3 delik anamız hariç " diye düşünüyorlarsa demek

peşin edit: dies irae, he paşam de'ler ayrı yazılmalıydı , sen ciddeye alıp boşuna entry kasma
    not: kadınların 3 delik olarak görülmesi red pillcilerin tavsiyesidir, benim görüşüm değildir
  • 17 yaşında lise felsefe dersine merak salmış bireylerin altına sayfalarca metin düzdüğü şey.

emmiler nasıl dozer izler öyle izliyip gidiyorum burayı. böyle şeylerin ciddili tartışılması güzel yine de.
  • arap prensi esprisi nereden çıktı diyordum bir entry'nin aşağıdaki kısmını atlamışım. durmadan dalga geçtiğim için pişmanlık yaşadım, güne buruk başladım. ben ne bileyim sizin etrafınızdaki kadınların (sevgilinizin, karınızın, annenizin, kardeşinizin, arkadaşınızın) bu potansiyelde insanlar olduğunu; hayatı bu endişelerle yaşadığınızı...
    arkadaşlar bütün esprilerimi geri alıyorum; öfkenizi anlıyorum, özür dilerim. ama inanın hayat güzel, böyle olmayan kadınlar da var hayatta; aramaya ve samimiyete inanın, arap prensine de öykünmeyin...

"şimdi sen diyorsun ki kadınlar güce tapmaz? bak sana güzel bir hikaye paylaşayım ingilizcen varsa aç oku. ortalama bir kadının gerçek bir güç karşısında ne kadar kendini kaybedebildiğinin kanlı canlı örneği.

hadi ingilizcen yoktur belki özet geçeyim: adam (muhtelemen bir asker) kız arkadaşı ve kız arkadaşının kız kardeşi ile bir gece klübüne gidiyor. adam gecenin başında kıza evlenme teklif ediyor, kız kabul ediyor. insanlar tebrik ediyor, içki ısmarlıyor v.s. gayet mutlu bir ortam.

mekanda bir arap prensi ve 10 arkadaşı geliyor, kız yok. bok gibi zengin herifler. bunlar için gelecek olan kızlar geç kalmış. arap prensi, garsona para verip adamın kız arkadaşını işaret ediyor. garson da hayır deme lüksü olmadığından, kız nasıl olsa reddeder diyerek kıza gidiyor. şimdi sevgili strapon sevdalısı bu noktada sevgilisinden yeni evlenme teklifi almış bir kızın, sevgilisi de yanındayken, arap prensinden gelen paraya ne demesi lazım?

hayır yanlış tahmin ettin, kız bir anda adamların masasına geçiyor, striptiz yapıyor, heriflerin siklerini elliyor v.s.. detaya girip can sıkmanın anlamı yok. gecenin sonunda herif kızı terkediyor, kızın kız kardeşi kafayı yiyip kıza sürtük v.s. demeye başlıyor. hatta hikayenin sonunda bizim oğlan kızın kız kardeşi ile çıkmaya başlıyor öc almak için. he bu arada, arap prensi beklediği kızlar geldiğinde bizim "taze nişanlı" kızımızı direk başından savıyor. çünkü hatunla eğlendi, işi bitti. daha genç ve güzeli var artık." stormshadow
  • "arap (tersi para bu arada) pirensine atlayan karı varmış ammaa öyle olmayan kadınlar da var"

emin ol yağmur ormanının birinde, hiç açlık görmemiş, daha önce insan yememiş, insan muhabbetine aç kaplan da var. yanına varsan bacaklarına sürtünüp başını okşaman in sana sokulacak kaplanlar da var.

ama normali nedir biliyor musun? kaplanlar acıkınca insanı yer.

hayatları boğaziçi odtü kampüsünde geçmiş arkadaşlarım, size saygım büyük, akıllı uslu insanlarsınız. ama sıradan insanlar sizin gibi yaşamıyor.

arkadaş ortamında ağzını doldura doldura amına koyim diye küfür edemeyen adamlar türkiye cumhuriyeti avam tabakası hakkında ahkam kesmesin.
1983 entry daha
hesabın var mı? giriş yap