aynı isimde "the red pill (video oyunu)" başlığı da var
1463 entry daha
  • redpill ögretileri sayesinde, kurumsal şirket hayatından kurtulmayı başarıp, finansal özgürlüğüne kavusan bir arkadaş varsa mesaj atabilir mi? sormak istediğim bir iki şey var. kurumsal derken, iş basında olmanızı gerektiren ve geçirmek zorunda oldugunuz mesai saatleri olan bütün işlerden bahsediyorum.

para kazanmak için mecburuz demeyin. şirket kölesi olmadan da para kazanılabilir. yoksa beta ve meriç de çıkar, biz de mecburiyetten (yani bir kadınla birlikte olmak için) böyle davranıyoruz diyebilirler. nasıl ki alfa erkek kadınları elde etmek için beta gibi davranmak zorunda değilse ben de red pill teknikleri sayesinde kendini , para kazanmak için mecburiyetlere katlanmak zorunda olmayan; kurumsallıktan ve mecburi mesai saatlerinden kurtarmış birini arıyorum. dediğim gibi mesaj atsın, sormak istediğim bir kaç soru var.
  • zannedersem, benim genc toplumun genelinden koptugumu en net sekilde gosteren akim, felsefe (!), hede... neyse. benim icin zirvalar butunu bir sey.

okuduklarima inanamiyorum yani, oyle diyeyim.
    boyle bir acayip cumleler, guclu yargilar, alfalar, betalar, garip garip teoriler, laf atmalar...

nasil bir hayat yasiyorsunuz siz yahu? yani hayatini, iliskilerini boyle bana cok garip ve sacma (hadi ekleyeyim, 'bana gore garip ve sacma') bir akima gore planlayanlara diyorum.

ozur dileyerek soyluyorum.
    kafayi yemediginizi; aksine benim cok sig yaklastigimi ve cok onemli bir sey kacirdigimi bana anlatabilecek biri varsa, bir sekilde anlatirsa cok memnun olur ve sonra bu entriyi gerekli sekilde duzenlerim
  • matrixten kurtulmaya calisip, zion da yasamak istediginiz yer de mimar tarafinda programlanmis yikik bir sehir. makinalar sadece umut etmemizi istiyor.

cunku umut insanin vaz gecemedigi bir iluzyondan ibarettir.

yani iki kapida ayni yere cikiyor. makinalar sadece bize, secim yapma firsati sunuyor.

tanri gibi.
  • reddit'te aşağıda verdiğim linki görünce aklıma düşen akım.

anladığım kadarıyla erkek hakları mevzusu sadece the red pill başlığı altında tartışılmak zorunda değilmiş, şikayet ettiğiniz bir çok konuya erkekler tarafından ve erkekler için alternatif bakış açıları da geliştirilebilirmiş.

henüz okuduğum tek thread, sizlerin tabiriyle meriç ya da sjw olmayan, erkeklerin erkek hakları konularındaki görüşleri ve red pill'e bakış/eleştirisi:

menslib

gördüğüm kadarıyla yapıcı olmaya çalışan bir tavrı var. erkek sorunlarının da yerleşmiş sistematiklerden kaynaklandığını ifade ediyor.
  • güzel bir öğretidir.

en büyük hikmeti, karşıtları gibi sorunlu tiplerden uzak durmasını öğütlemesidir.

zira bu tipler öyle pis mizaca sahiplerdir ki( bir üstteki gibi) "çirkefe taş atma üstüne sıçrar" atasözünün bizatihi kanıtıdırlar.
  • batı dünyasındaki kadına pozitif ayrımcılığın erkek hayatını nasıl olumsuz etkilediğini ifade etmeye çalışan öğretiyi erkeklerin tüm sorunlarına tek çare bir şey gibi sunmaya başladılar.
    popüler olan her şey gibi sündürülerek abuklaştı red pill...

the red pill belgeselini izlemeyenler red pill üzerine abuk subuk okumalar yaparak hayatında değişiklik yapma çabasına girişiyor.

ömründe risk almamış adamlar red pil sayesinde girişimci falan olacağını sanıyor.
    ömründe bir kadından hoşlanıp, kendi saygınlığını da zedelemeden nasıl onu etkileyebilirim? sorusuna cevap bulamamış adamlar red pill okuyup ortamların en player elemanı olabileceğini falan düşünüyor.

arkadaşlar red pill diye size yutturulan her şeyi yapan biri olarak söylüyorum ki bu red pill diye size yutturulan şekerler sandığınız gibi değil.

20li yaşlarımı sayısız kadın ve ilişkiyle geçiren, 16 yaşından beri iş hayatında, ilk firmasını 18ine 2-3 ay kala kurmuş olan, askerlik sonrası mavi ve beyaz yaka olarak da çalışmış, hayatındaki kadınları kendine aşık edebilmiş (yahu bunu niye meziyet sayıyorsunuz bilmiyorum ama red pill size bunu öğretiyor ya, yazalım), hayatında hiç bir zaman kadına kendini kullandırtmamış, şu anda yine kendisine ait bir işi olan birisiyim.

ben bunların tümünü yaşarken red pill falan yoktu arkadaş. aklı selim vardı, mantık vardı, doğru davranış vardı.

red pill diye ne okuyorsunuz bilmiyorum ama sağlam bir hayal gücü, risk alma ve doğru tercihleri yapabilme yeteneği, ilk defa yaptığınız bir şeyi deli gibi heyecanla yapıyor olsanız dahi olağan bir şey gibi yansıtma yeteneğiniz yoksa red pill değil matrix gelse, bilgiyi kafaya upload etsek yine sizden bi sikim olmaz.

medet umduğunuz şeylere bak.
    birey olun önce birey...

birey olabilseniz zaten kendinizi ne kadına ezdirirsiniz, ne sisteme...

kibarlığa gelince sizin beta dediklerinizden bile kibar, nazik, ince davranmayı çok iyi bilirim! lakin... karşımdakinin hak ettiğini düşünüyorsam.
    umursamazlığa gelince alfa gibi poz kesme umursamazlığı falan değil, birini umurumdan düşürdüğüm anda minareden yere çakılır o kişi... poza falan benzemez öyle.
    mesele size çok pompalanan attitude sahibi olmaksa bunun red pillle alfayla alakası yok. adama / kadına bi bakış atarsın. poz kesiyorsan zaten komedi malzemesi olursun. reel isen karşındaki sümük gibi hisseder kendini. ne red pili amq? ne alfası? bak son derece sıradan hayat öğretisi... alfa beta falan yok ortada...
    ha bardan hatun kaldırmak mı? hpv olmak istiyorsan git kaldır... biz de kaldırdık zamanında. red pill falan yoktu ama kaldırdığımız hatunun hpv ya da aids olma ihtimali de yoktu... hpv bulaşma yaşı 17ye düşmüş amq siz hala tanımadığınız kadınlarla sevişme peşindesiniz. sorarsanız da alfanın allahısınız şklsadfşsa
    mesele alfa erkeklerin argo kültürü ise gel bende daha üzerine gün ışı ve atmosferdeki havanın değmediği orjinal küfürler var.
    ya iş hayatına gireceğim hepten komik olacak asdfasdfsa

oğlum şunları yazarken bile ne kadar komik ve rezil geliyor bana tarif edemem lan.
    red pill "gerizekalı ve hatalı tercihler yapan", erkek olma becerisini büyürken edinip öğrenememiş ama fake it until you make it diyerek çakma hareketlerle bir şeyler elde etmeye çabalayan erkeklerin peşinden koştuğu komedi ürünü olarak görünüyor bana.

bir belgeselde anlatılanlara, bir red pill fikrinin alt metnine ve içeriğine, bir de bu sikiklere bakıyorum.

mahkemedisiniz, çocuğunuz boşandığınız bok karınız tarafından devamlı junk food ile besleniyor fakat çocuk yanınıza geldiğinde düzgün besin, düzenli antrenman ile kilo veriyor.
    anne bu duruma karşı gidip dava açıyor ve mahkeme babanın "bir daha çocuğun kilosunu ölçmesini yasaklayarak" annesi ile arasında kıyas yapmasına engel oluyor.

red pill bu gibi sıkıntılar çeken adamlar ile ortaya çıktı. sizin gibi jelibon çüklü, ne yapacağını bilmeyen, kendini antik yunandaki sikici herkül heykellerine benzetmeye çalışan akıl fukaraları için değil.

sjw'ler, feminaziler ve red pill'ciler. günümüzün sosyolojik kanserleri maalesef.

alfa mı olmak istiyorsunuz?
    samimi olarak size cevap vereyim
    bol kitap okuyun, okuduklarınızla reel hayat arasında bağ kurun. çok okudum diye götünüz kalkmasın...
    bunu yaparken gidin bir sanayi sitesi, bir marangoz falan... vücut gücüne dayalı bir iş bulun çalışın. hem okuyup hem reel hayatta elleriyle bir şey beceren erkek olun! hormonlarınız düzgünce otursun yerine. 10-20 arasını götünüzün üstünde oturarak geçiriyorsunuz, sonra yeterince testesteron salgılayamayıp ezik büzük tipler oluyorsunuz. ondan sonra da yok red pilmiş yok tarak kürekmiş antin kuntin işler peşinde koşuyorsunuz.

edit
    dsfasdşlfasd
    altta bir sikik "pederin tükana dönmeyeydin keşke birey olaydın" demiş.

2 ev alınacak para koyup iş başka baba / evlat olmak başka diyerek ortak olarak özgür olduğun işi yapmak kuyruk sıkıştırmaksa kuyruğun dışardan uzayan kısmından bi tut abisi hayatın değişir, ihya olursun...
    herkesi kendiniz gibi tırt sanan maaşlı sikikler yok mu şlasdfşlas valla gülüyorum.
    benim kapımda bu sıkışık zamanda 6 tane araba var... sen fatura gününü maaş gününe denklediğin internetten salya saçmaya devam.
    günlük traş olmak zorunda olan ibişler, günlük dönerim hakkındaki entry ile vurmaya kalkmıyor mu aşsldfşlasş
    kenarımda "ölüm kalım parası" diye duran para ile 2 kere alınacak tipler eleştirince bi gülme geliyor ki sormayın.

bak bunlar alfa işte mesela.
    aferin abim böyle devam...

ahahaha edit çekmiş bi de schengenden girmiş :d bebeğim sen buralarda top oynarken ben yunanistan'da 1942 model mercedes restorasyonu yapıp, bakanlık müsteşarının 1952 model bmw motoruna ince ayar çekip dostluk pekiştiriyordum... ben şurada cinayet işleyip yunanistan'a kapağı atsam ömrüm boyunca yaşarım tek bir kolluk kuvveti de gelip beni almaz. senin gibi ezik büzük plaza farelerinin aklı almaz böylesi insani iletişim ve dostluğu.

hani çok kolay entry buluyorsun ya, onları da bulursun yazdım bir yerlerde. hadi abisinin eziği... anonim ayağına takılıp gerçek kimliğini açıklamaktan tırsan işsiz soy boy bebesi seni...
  • kadıköy'de öğrenci evinde kız arkadaşıyla sevişebilmek için 6 ay boyunca starbucks'ta mocca içen ve buna müptelaymış gibi davranan adamların, okul bitip 3k - 5k maaşla iş bulduklarında "kestikleri" rol, trip, dönüşüm.
  • sevişecek birisini bulamayan erkeklerin bir araya geldiği bir grup oldukları gerçeğini unutarak kendileri gibi düşünmeyenlerin eşlerini, sevgililerini çalacaklarına inanan üyeleri var. mottoları pro feminist alfalar kadınlarımızı çalıyor'dur.
1073 entry daha
hesabın var mı? giriş yap