şükela:  tümü | bugün
 • sözlükte sürekli görüyorum bu başlığı ve birkaç şey yazmak istedim bu konuda.

  öncelikle bazen bu sünepe erkeklerin hikayelerini okuyorum ve böyle geri zekalıların yaşadıkları şeyin kadınlardan bağımsız kendi mallıklarından dolayı olduğuna inanıyorum.

  zaten kendisinin farkında olan bir insan ne böyle durumlara düşer ne de aydınlanmak için red pill vs. gibi şeylere ihtiyaç duyar.

  kadın-erkek ilişkilerinde nedense bir kadına prenses gibi davranma, kadına sınırsız taviz verme, köpek çekmesini bile alttan alma durumları var bu mal erkekler için.

  sözlükteki yılların eskimeyen başlığı hatunların efendi adam yerine piç tercihi de zaten bunun göstergesi.

  öncelikle insanın kendine saygısı olacak. senin kendine saygın yoksa karşıdan saygı duyulmasını bekleyemezsin.

  bunun cinsiyeti yok; ilişkide ezilen erkek de olsa kadın da olsa kendisine saygı duymayan insanlara ben hiç saygı duymam ve yakın çevremde böyle tipler varsa ölümüne dalga geçerim.

  gelelim aydınlanmaya çalışan erkeklerin mevzusuna; şu dünya'da paranın satın alamadığı tek şey mutluluk değil tecrübedir.

  tecrübe ancak ve ancak yaşayarak kazanılır ve öyle sikko kişisel gelişim uzmanlarının hikayelerindeki gibi işlemez.

  red pill'i aldım, günde 5 hatunla yatıyorum falan gibi soyut başarı hikayeleriyle oyalanmayın. gerçeklere odaklanın. yaşadığınız hayat gerçeğin ta kendisi. realist olun ama hayal gücünüz her zaman geniş olsun.

  anladığım kadarıyla kadınlarla düzgün ilişki kuramayan ve o boktan pozisyonlara düşen adamlar için bir çözüm olarak görülüyor. kazık yemiş, nerede hata yaptığını bilmeyenlerin sığınmaya çalıştığı bir liman gibi.

  akıllı bir insan; bu gerçeklerin farkına varır ve harekete geçer zaten. çoğu kişinin hayatının bazı dönemlerinde meriç'lik yaptığı zamanlar olmuştur. karşısındaki dişiye aşırı tavizler verdiği zamanlar da olmuştur ama aynı şeyleri yaparak farklı sonuç beklemenin aptallık olması gibi beyhude çabalardır bunlar.

  ben bu aydınlanmayı red pill'in r'sini bile bilmeden kendi içimde çoktan yaşamıştım. zaman kaybı olacak, bana bir faydası olmayacak birine zaman harcamam da beklenemez zaten.

  karşımdaki hiçbir kadına prenses muamelesi yapmam, hak ediyorsa insan gibi muamele ederim. zaten kaşarsa hiç uğraşmaya gerek yok.

  kendimden daha önemli hiçbir şey yoktur. bencil olacaksın, kendinden çok başkasını düşünmeyeceksin. tabi bu dediklerim aile için değil kadın-erkek ilişkileri için geçerli.

  hayat kısa, aptallık ederek harcamayın. öncelikle erkek olacaksın, maskülen olacaksın. aktif olacaksın. sünepe insanları kimse sevmez. pasif, sünepe tiplere tahammül bile edilmesi zor.

  ilişkilerimde çok seven taraf olmadım, olmam. ilişkin varken de başkalarıyla da görüşeceksin. tek bir tipe bağlanıp kalmayacaksın.

  kadın-erkek ilişkileri de evrim geçiriyor. 50-60 sene öncesinin aşk hikayelerini 21. yüz yılda bulamazsınız. hiç boşuna pollyanna'cılık yapmayın.

  hepimiz hayatımızı daha iyi seviyelere çıkarmaya çalışıyoruz. bunun için okuduk, bunun için çalışıyoruz ve beklentilerimiz/hedeflerimiz var.

  ama ne yaparsanız öncelikle kendiniz için yapacaksınız, kadınlar tarafından onaylanmayı beklemek seni ancak bir zavallı yapar.

  alfa'lık falan da pek mantıklı gelmiyor. hayvan değiliz aynı sürüde değiliz.

  ben kendi dünyamın alfasıyım çok şükür doğuştan özgüvenim yüksek ve bunu ölene kadar da devam ettireceğim.

  haydi hayırlı haplar.
 • sağlıksız bir kişisel gelişim zırvası. konuyla ilgili ilk kitap yazan voliyi vurur.
 • hayatıma renk katan öğreti.

  (#71207758)

  toplanın anlatıyorum. biz aslında anti trp olarak bir klanız; her dolunayda toplanıp erkekleri nasıl tuzağa düşüreceğimizin sinsi planlarını yapıyoruz. bunun için çeşitli yöntemlerimiz var; ve tabi ki rakiplerimiz de var. taktiklerimizden biri trp'nin kahraman neferlerinin (bkz: yavrukurtlar) ekşisözlük entrylerini eksilemek. bir diğeri de birbirimizin yazdıklarını favorilemek. bu iş ciddi kaynak isteyen emek isteyen bir çaba; onca işimizin gücümüzün arasında trp cephesinin kahraman neferlerinin (bkz: yavrukurtlar) profillerini inceleyerek açıklarını arıyoruz. işimiz gücümüz olmasa daha neler yaparız. ama maalesef her seferinde külyutmaz trp neferlerine yakalanıyoruz. kötü olmanın kaderi bu...

  (bkz: il cimitero di praga)
  madem jose saramago geldi, tabağı boş göndermeyelim umberto eco parodisi ile cevap verelim. (bakmayın denk gelmiş gibi göründüğüne aslında önceden anlaştık, dies irae de bizden; o ortalıyor biz gol atıyoruz.)
 • her iki tarafı eleştirenleri de aynı durumdadır. eleştiri sunduklarından farklı davranmazlar, gelip orta yoldan hep aynı şeyleri yazarlar "tencere dibin kara seninki benden kara" misali...
 • hala straponla götümüzü sikmek isteyen bir deli geldi diyorlar bana ya aksksksk.

  penis kıskançlığı yüzünden adı korkuyla sayıklanan o azametli straponla, boklu bir göte niye talip olayım ki lan ben? hemen niye götünün üzerine alınıyorsun? :)

  "benüm şeftalü gibi amcümü skücükler" diye aklı sıra kezban parodisi yapan gençlerin idollerine bak hele, göt elden gidiyor diye akılları çıktı iki gündür. birinci sınıf alfalık cidden.

  hayır seni mini çakal hayır, asla bütün red pill'cilerin götünü strapon'la sikeceğim demedim. bu anlı şanlı bir iftira. çünkü kendine taraftar bulmak için mağdur olmak istiyorsun.

  ben "parası neyse veririm, istediğim kadını satın alırım. çünkü bütün kadınların bir fiyatı vardır" diye gelip, bana para karşılığı seks teklif etmeyi "alfalık / erkeklik" zanneden bir sığırı sikerim dedim.

  onun da tek sebebi, böyle düşünen bir sığırın yaşam gayesini sikmek üzerinden tanımlaması, yoksa galoş takılmış bir serçe parmak bile, prostat muayenesinde boşalan ezikleri sikmek için yeterli olur. strapon için gümrük vergisi ödemeye gerek yok. kim bu ezikler? "bütün kadınlar paraya verir, sadece meblağı ve ödeme şekli değişebilir" diye pislik, leş bir iftira atanlar.

  ha durup dururken mi elime strapon'u alıp koştum ben peki? ona da hayır.

  bu "sikme" mevzusunu siz açtınız.

  buyrun bir red pill'cinin, ekşi sözlük'te, the red pill başlığında yer alan, the red pill tanımı:

  "paramız biterse ya da sikimiz kalkmazsa sizi evde bulamayız."

  hatta cımbızlıyorsun diyorsunuz, o yüzden tam metni paylaşacağım:

  "sözlük yazarlarının ve diğer internet kullanıcılarının yaptığı en büyük hata; the red pill öğretisi'ni kadın düşmanlığı olarak algılamak. böyle bir şey yok. bu öğretiyi benimsemiş hiç bir erkek; ''kadınların canı cehenneme, yaşasın penisi olanlar'' diye bir şey demeye çalışmıyor. ya da hiç biri ''kadın evde otursun çocuk baksın, s*kimiz kalktığında eve gidip sikelim, hepsi bu'' gibi bir düşünce içinde değiller.

  onların demek istediği şey tam olarak şu aslında. s*kimizin kalkmadığı gün sizi asla evde bulamayız. çünkü siz yapınız gereği güce ve iktidara tapan canlılarsınız. önce bunu kabul edin. paramızın bittiği gün terkedip gidecek, gücümüzün tükendiği gün ilk fırsatta aldatacaksınız."

  siz dediği bütün kadınlar he :)

  bak bir de şöyle bir "yüce gönüllülük" yapıyorlar bana, adeta kıyak geçiyorlar:

  eğer ben bu kadınlardan değilsem, ne mutluymuş bana. ama ben böyle değilim diye, diğer 3 milyar kadın bu rezil tanımlamadan ayrı tutulamazmış. dünyayı kendim gibi bilmeyecekmişim. ve bu, başlı başına kadın düşmanlığı değilmiş, kadınların yapısıymış.

  23 favori almış bu tanım. favorileyenler içinde "ühü ühü ben bile eykek halimle bu kaday küfüy etmiyoyum, pis kejban" diye mesaj atıp zırlayan bir varoş, bir ünlü red pill'cinin benim gibilerle "seviyesiz tartışmalara girmek için açtığı" yan hesabı ve çok ünlü bir "the red pill fedaisi" var.

  sonra bana diyorlar ki; "ama biz sana makale verdik, sen okumadın. o yüzden haksızsın."

  yahu böyle bir düşünceyi destekleyen makale olabilir mi yahu? ki okuyacağım bütün makaleleri, onu da ihmal etmeyeceğim.

  eğer siz red pill'in tanımı bu bahsedilen şey değil diyorsanız amenna. başım gözüm üstüne.

  kesinlikle götünüzde gözüm yok. kendinizi geliştirmek, ele güne muhtaç olmamak, ekonomik özgürlüğünüzü ilan etmek, yabancı dil öğrenmek, spor yapmak, bakımlı olmak falan olumlu şeyler. tabii ki bunları red pill öğretisi icat etmedi, o yüzden salt bunları içeriyor diye bu öğretinin "her şeyini" doğru kabul edemeyiz. bu olumlu şeylerin tamamı hem kadınlar hem erkekler için geçerli.

  ama; "bize vermeniz için paramız olmalı, yoksa vermezsiniz. çünkü evrimsel psikolojinizin tatsız sonucu gereği para / meta / fayda karşılığında seks yapıyorsunuz. neden? çünkü paramız bitince bizi terk eder / aldatırsınız." diye rezil iftiralar atan ve buna bütün kadınları dahil eden sığırlar straponla sabana koşulsa yeridir... bunda bir yanlışlık yok.

  ha bir de sürekli kadınlara "feminist gailelerle aile kurumunu siken, en çok para, pul, makam kimde varsa o erkeğe koşan, kendisine sadık erkeğini güç için aldatan, hipergamik canlılar" diyen erkekler, bir anda aşırı ortodoks ahlaka büründü nedense.

  ya sen bir kadınsın neden küfür ediyorsun tüü, ayıp diyorlar bana.

  red pill'ci erkekler "sikimiz kalkmazsa sizi evde bulamayız" derken sikmek ok. o zaman sikmekte-sokmakta hiiiiiiiç sorun yok. siken / siki olan siz olduğunuz müddetçe istediğiniz gibi bundan bahsedebilirsiniz. neden ben sikmek lafını geçirdiğimde birden ahlakınız akıllarınıza geldi peki? siz bizi sikmekten böyle kolayca bahsedebiliyorsunuz, neden ben, bana para karşılığı seks teklifi edecek bir sığıra aynı dilden cevap veririm deyince "hayvanlaştım" birden?

  ki benim cinsiyetimi, sırf beni meydana getiren sperm hücresinde y yerine x kromozomu vardı diye, böyle korkunç ve azap verici ölçüde adaletsiz sıfatlarla tanımlayan birine ne küfür etsem azdır. asla gocunmuyorum.

  gerçekten ahlaksız, hayasız, milletin karısına kızına iftira niteliğinde olan, halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, bir zümreyi cinsiyeti ve fiziksel özellikleri üzerinden aşağılayan, şerefe karşı işlenen suçlar barındıran argümanlarla savunulan, nefret suçları ile dolu bir "öğreti".

  the red pill böyle bir şey değil diyorsanız ilk önce bu başlık altında yazılan ne rezil hakaretleri favorilediğinize, desteklediğinize bir bakın. kendi öğretinizi temize çıkarmak zorunda olan biz değiliz çünkü.
 • "kadın erkek ilişkiler deyince evrimsel psikoloji, hipergami, survival of fittest vs. ; ana babaya komşuya okul arkadaşına gelince bayramınız mübarek olsun." kozniku

  hakkında yapılan yukarıdaki eleştiriye sonuna kadar katıldığım "öğreti".
  "bütün kadınlar 3 delik anamız hariç " diye düşünüyorlarsa demek

  peşin edit: dies irae, he paşam de'ler ayrı yazılmalıydı , sen ciddeye alıp boşuna entry kasma
  not: kadınların 3 delik olarak görülmesi red pillcilerin tavsiyesidir, benim görüşüm değildir
 • o değil de, bize yıllarca " kadınlara karşı nazik ve centilmen olun, kadınlar çiçektir, onları üzmeyin" gibi telkinlerde bulundular. şimdi bakıyorum da, nazik olmamız söylenen canlıya bak amk. ben hayatımda hiçbir kadından böyle sözler duymadım, lan. hatun entry girince şok oluyorum. " vibratör, boklu göt" vs. hakikaten leşsin mk. gerçi ekşi sözlük teyzelerinde acayip bir kompleks var. ne biçim küfürler, ne biçim hakaretler ediyorlar, insan hayret ediyor.

  bir de fularlı meriçler olduğunuzu kanıtlarcasına süslü püslü, uzun ama bomboş entryler giriyorsunuz. malum şahısların entrylerini zaten okumuyorum. vakit kaybı.
 • 17 yaşında lise felsefe dersine merak salmış bireylerin altına sayfalarca metin düzdüğü şey.

  emmiler nasıl dozer izler öyle izliyip gidiyorum burayı. böyle şeylerin ciddili tartışılması güzel yine de.
 • kendisine doğru düzgün bir eleştri yöneltilememiş hap.

  (bkz: #71208627)

  sekse sevişme dediğimi hatırlamıyorum. "sevdiğin biriyle seks yapıyorsan onun adı sevişmedir" diyenler sevdikleri insanla yaptıkları her aktivite için sevişme kelimesini kullanmaları gerekir. mesela dün yakın arkadaşlarınla halı saha maçı yaptın diyelim ki. sen bunu anlatırken "dün public bir mekanda grup sevişmede bulundum" mu diyorsun?

  benimle kan bağı olmayan, benim çocuğumu doğurmamış/doğurma ihtimali bulunmayan bir kadını çok sevmek için bir nedenim yok. tutup da olayı "red pillciler ana babasını kardeşini bile takmaz"a getirmeniz anlamsız.

  dünyada koşulsuz ilişki diye bir şey yok. anne babanızın sevgisi koşulsuz değil; sadece koşulları değişemeyecek türden bir sevgi. her halt menfaat üzerinden dönüyor bu dünyada. hala bunu görememiş gibi yapıyorsunuz.

  piyasa şartlarında kapışacak façası olacak; başarılı olan herkesin sırrı minimum maliyetle maksimum fayda elde edebilmenin yollarını aramalarıdır. meriçler gibi üç koyup üçün birini almak hayatta mutlu olmamızı zorlaştıran bir şey.

  the guardian'a paçavra demiyorum ama bünyesinde julie bindel gibi bayağı radikal ve meşhur bir feministi barındırması dahi taraflı olabileceklerinden birinin göstergesi. gene de "ya siktir et o gasteyi" demek yerine sundukları delilleri çürütmeyi tercih ederim.