aynı isimde "the red pill (video oyunu)" başlığı da var
  • arap prensi esprisi nereden çıktı diyordum bir entry'nin aşağıdaki kısmını atlamışım. durmadan dalga geçtiğim için pişmanlık yaşadım, güne buruk başladım. ben ne bileyim sizin etrafınızdaki kadınların (sevgilinizin, karınızın, annenizin, kardeşinizin, arkadaşınızın) bu potansiyelde insanlar olduğunu; hayatı bu endişelerle yaşadığınızı...
    arkadaşlar bütün esprilerimi geri alıyorum; öfkenizi anlıyorum, özür dilerim. ama inanın hayat güzel, böyle olmayan kadınlar da var hayatta; aramaya ve samimiyete inanın, arap prensine de öykünmeyin...

"şimdi sen diyorsun ki kadınlar güce tapmaz? bak sana güzel bir hikaye paylaşayım ingilizcen varsa aç oku. ortalama bir kadının gerçek bir güç karşısında ne kadar kendini kaybedebildiğinin kanlı canlı örneği.

hadi ingilizcen yoktur belki özet geçeyim: adam (muhtelemen bir asker) kız arkadaşı ve kız arkadaşının kız kardeşi ile bir gece klübüne gidiyor. adam gecenin başında kıza evlenme teklif ediyor, kız kabul ediyor. insanlar tebrik ediyor, içki ısmarlıyor v.s. gayet mutlu bir ortam.

mekanda bir arap prensi ve 10 arkadaşı geliyor, kız yok. bok gibi zengin herifler. bunlar için gelecek olan kızlar geç kalmış. arap prensi, garsona para verip adamın kız arkadaşını işaret ediyor. garson da hayır deme lüksü olmadığından, kız nasıl olsa reddeder diyerek kıza gidiyor. şimdi sevgili strapon sevdalısı bu noktada sevgilisinden yeni evlenme teklifi almış bir kızın, sevgilisi de yanındayken, arap prensinden gelen paraya ne demesi lazım?

hayır yanlış tahmin ettin, kız bir anda adamların masasına geçiyor, striptiz yapıyor, heriflerin siklerini elliyor v.s.. detaya girip can sıkmanın anlamı yok. gecenin sonunda herif kızı terkediyor, kızın kız kardeşi kafayı yiyip kıza sürtük v.s. demeye başlıyor. hatta hikayenin sonunda bizim oğlan kızın kız kardeşi ile çıkmaya başlıyor öc almak için. he bu arada, arap prensi beklediği kızlar geldiğinde bizim "taze nişanlı" kızımızı direk başından savıyor. çünkü hatunla eğlendi, işi bitti. daha genç ve güzeli var artık." stormshadow
  • "arap (tersi para bu arada) pirensine atlayan karı varmış ammaa öyle olmayan kadınlar da var"

emin ol yağmur ormanının birinde, hiç açlık görmemiş, daha önce insan yememiş, insan muhabbetine aç kaplan da var. yanına varsan bacaklarına sürtünüp başını okşaman in sana sokulacak kaplanlar da var.

ama normali nedir biliyor musun? kaplanlar acıkınca insanı yer.

hayatları boğaziçi odtü kampüsünde geçmiş arkadaşlarım, size saygım büyük, akıllı uslu insanlarsınız. ama sıradan insanlar sizin gibi yaşamıyor.

arkadaş ortamında ağzını doldura doldura amına koyim diye küfür edemeyen adamlar türkiye cumhuriyeti avam tabakası hakkında ahkam kesmesin.
  • her şeyi geçtim, trp'ye bu denli canhıraş, cansiparene karşı gelinmesi bile bu işin karşılığının olduğunun kanıtıdır. bu denli büyük inkarların her zaman için işleyen tarafları vardır.

öyle olmasa buradaki belli isimler, bu kadar ciddi mesailer harcamazdı trp'yi kötülemek için. yav hee he derler geçerlerdi.
  • "karşılaştırılan iki grubun içinde, maddi ve ekonomik refah / toplumsal statü / yönetsel eşitlik açısından iktisadi bir denklik olsaydı "kadınlar maddiyata daha çok önem veriyor" iddiasını kabul ederdim.
    dolayısı ile bunun gerçekten cinsiyetle hiçbir ilgisi yok."

bu dogru olsaydi zengin ve yuksek statulu kadinlarin, tipki zengin ve yuksek statulu erkekler gibi kendilerinden daha dusuk statulu partnerlerle birlikte olabilmeleri gerekirdi.

bakalim oyle mi?:
    https://www.bloomberg.com/…s/2016-who-marries-whom/

tam 3.5 milyon aile uzerinden yapilan arastirmada zengin ve yuksek statulu kadinlarin yine zengin ve yuksek statulu erkeklerle evlendigini ama zengin ve yuksek statulu erkeklerin sekreterleriyle filan evlenmekte beis gormedigini soyluyor.

neymis? bunun cinsiyetle ilgisi varmis.

gercek dunya senin hayallerindeki gibi islemiyor, islemek zorunda da degil.
  • bir şirket en alt kademedeki çalışanı ne kadar saygın bir iş hayatına sahipse o kadar saygındır. şoför, idari işler, uzman yardımcısı vs. kadroları hor görülen, itilen kakılan, köle muamelesi yapılan bir şirketin genel müdürü de makam arabası ne isterse olsun o çalışanları kadar saygındır.
    arkadaşınız fakir olabilir, sap olabilir, çirkin olabilir, bunların hiçbiri sizden birşey götürmez, ama haysiyetsizin tekiyse (hırsız, karısını döven, hak yiyen vs.) ne kadar iyi vakit geçiriyorsanız geçirin onun kadar haysiyetsizsinizdir.
    yanınızdaki kadın da aynı şekilde, ister karınız olsun ister kız arkadaşınız, sevgiliniz vs., onursuz haysiyetsiz bir insansa siz de haysiyetsiz bir insansınız. red pill süper çalışıyor olabilir, burda kimse aksini söylemedi; ama bu öğretinin ürünlerine prim veren kadınlara saygı duymamızı beklemeyin. o kadınların yanındaki adamlar da o kadınlar kadar saygıyı hak eder. ha ons, fwb, nsa gibi moda kavramlar ya da paralı seks söz konusu ise; bu bambaşka bir konu, toplumsal alanın dışına çıkılmış oluyor; 3.kişilere bok yemek düşer. ama konuyu yatak odasından toplumsal alana ısrarla taşıyanlar the red pill'ciler; yoksa bize ne...
    bir de the red pill'in neden anaya babaya nineye büyükanneye işlemediğini anlasam tam olacağım.
  • "her şey kusursuz olsun, herkes sizi el üstünde tutsun, dünya'yı kurtaracak kişiymişsiniz gibi davransın istiyorsunuz ama gerçeğin öyle olmadığını öğrenince bu hoşnutsuzluk yüzünden suçu kendinizde aramak yerine başkalarına/başka şeylere bok atıyorsunuz."

siz dediğin kim?
    tüm kadınlar
    sadece kadınların belli bir kısmına söylüyor olamazsın, çünkü belli ki trp'in hitap ettiği kadınların oluşturduğu belli kesimden biri değil bu cevabı yazdığın kişi.

sonra da cinsiyetçi deyince bir isyanlar bir homurdanmalar.

sonsuzluk da arada ılımlı şeyler yazarken içindeki pisliği dökmüş yine:
    "kadın, öyle manipülatif bir canlı ki, kendini savunmak için her şeyi manipüle edebilir, doğruları çarpıtabilir. bilhassa kendi hatalarının sorumluluğunu üstlenmemek için başkalarını kolayca suçlayabilir."

e sen bunu diyen kişileri yaratan ortamda bir hata görmüyorsan o yol bombok bir yola çıkacak ben söyleyeyim.

kadın = çıkarcı, bencil denklemi üzerinden bütün cinse saydır, sonra da feministler bizi eziyolla diye ağla.

ne dediğini bilmeyen kişilerin hayatı çözme isyanı.
  • red pill'in kadinlarin davranislari ve es secme kriterleri ile alakali dedikleri dogru, bunu da her erkek bir sekilde tecrube etmistir. ancak bu gercekten problem mi? yahut da kadinlarin bunun icin kendilerini savunmalarina gerek var mi?

bence yok. bu sekilde macro, istatistiksel bakislarda iki cinsiyetin pozisyonu da oyle asil, arkasinda durulacak bir pozisyon degil. kalabalik insan kumelerinin "ortak" hareketlerine bakarsan, en base, en ilkel gudulerle karsilasman gayet normal.

ki erkeklerde bu olay daha fena. kadin gene statu, para, zart zurt derken birden fazla kritere bakiyor. erkekte kriter tek. sadece fiziksel. kimse aglamasin, kadinin evrim surecinde bugun bulundugu yer oraysa erkeginki de bura. biri su ornegi vermis hipergami icin:
    (bkz: #71215417)

tamam, bu gercek olabilecek bir narrative. ama buradaki o yuksek statulu kadini degistirelim mesela. gecen hafta yetimhanede cikan bir yangindan bebekleri kurtarirken bu hale gelmis olsun: https://en.wikipedia.org/wiki/turia_pitt [*] ayni zamanda bu kisi kanserin tedavisini bulmus, bu tedaviyi de halka belese acmis, bu yuzden nobel almis falan.

sen ey red pillci, pazarda limon sattigin settingde, sen daha fakirken, bu kadin sana asik olsa, sevgili olmayi dusunur muydun? tabii ki dusunmezdin. ama bi kadin, bunun erkek versiyonuna, yaptigi iyiliklerden kazandigi statuyu falan dusununce, parasi da varsa, bakmaz miydi? bakabilirdi. yuksek ihtimal o adamin gayet hos bi sevgilisi olurdu.

demem o ki skalada nasil dunyanin en iyi hayati cok asiri guzel kizin hayatiysa, en kotusu de yine cok asiri cirkin kizin. biz komple arada yasiyoruz. bir taraf 4s'ye bakiyor ise, diger taraf da sadece tipe bakiyor. kimse oyle cok da iyi bi bok degil. hatta belki senin 4s icindeki mobiliten, kizin fiziksel cekicilik icindeki mobilitesinden cok daha fazla oldugundan yine daha iyi durumda olan sensin. (bu mobilitenin bedelini de expendable olmakla oduyorsun gibi dusunulebilir belki? bu son dedigimi cok ciddiye almayin)

bir iddiam olmasa da, hayatima saglikli sayilabilecek sayida insan girip cikti ve nacizane tecrubelerimin imbiginden sizlere bu elestiriyi damittim sevgili red pillciler. bir elestirim de "kufreden sozluk ablasi"na karsi tavriniz. kufre odaklanmayin, kufur gorunce paralize olmayin. o entry asagiladigi hipergami savina karsi hic arguman uretmeden sonlara dogru iftira diyor sadece 1-2 kez. probleminiz onunla olsun daha ziyade.

sevgili feminist kardeslerim. siz de anaerkil tarih uydurmayin. hipergamiden de utanmayin. sanki karsi taraf sevaplarina gore es seciyor. bi de ortaya konan savi tartisin gozunuzu seveyim. bir arguman gormek icin 6 paragraf kotu espri yahut laf sokma scroll etmem gerekmesin icim curuyor sizin tarafin yazdiklarini okurken. ustune bi de adamlarin dedigine direk cevap vermemis oluyosunuz cogu zaman.

*: bu kadinin nisanlisi kendisiyle kalmis, bebek bekliyorlar sayfada gorebileceginiz uzere. gercekten ermis gibi adammis. cok istisnai bir olaydir bu cunku. mesela bu sayfadaki red pillci kardeslerim bu kadini "o beni kesin birakirdi" diye rasyonalize ede ede terkederdi. ben de dayanabilir miydim bu teni opmeye sevmeye bilemiyorum. kadini da tanimadigimdan hayatta olmazmis gibi geliyor su an. abinin gametler birbirinden hiper belli ki

edit: su ya aslinda durum: https://www.youtube.com/watch?v=e_qvy82u4re
  • american horror story'ye de kısa bir sahneyle girmiş oluşum. ancak verdiği mesaj, alfa olmak için red pill yerine psikopat bir aileye sahip olmak gerektiği yönünde.
  • beyaz olanları daha iyiymiş sanırım. ben demiyorum, wayland'li emotional gençler diyor.

"hey dr mario, give me the pills...

i like the white ones, they give me the chills..."
hesabın var mı? giriş yap