şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • her iki tarafı eleştirenleri de aynı durumdadır. eleştiri sunduklarından farklı davranmazlar, gelip orta yoldan hep aynı şeyleri yazarlar "tencere dibin kara seninki benden kara" misali...
 • "kadın erkek ilişkiler deyince evrimsel psikoloji, hipergami, survival of fittest vs. ; ana babaya komşuya okul arkadaşına gelince bayramınız mübarek olsun." kozniku

  hakkında yapılan yukarıdaki eleştiriye sonuna kadar katıldığım "öğreti".
  "bütün kadınlar 3 delik anamız hariç " diye düşünüyorlarsa demek

  peşin edit: dies irae, he paşam de'ler ayrı yazılmalıydı , sen ciddeye alıp boşuna entry kasma
  not: kadınların 3 delik olarak görülmesi red pillcilerin tavsiyesidir, benim görüşüm değildir
 • 17 yaşında lise felsefe dersine merak salmış bireylerin altına sayfalarca metin düzdüğü şey.

  emmiler nasıl dozer izler öyle izliyip gidiyorum burayı. böyle şeylerin ciddili tartışılması güzel yine de.
 • kendisine doğru düzgün bir eleştri yöneltilememiş hap.

  (bkz: #71208627)

  sekse sevişme dediğimi hatırlamıyorum. "sevdiğin biriyle seks yapıyorsan onun adı sevişmedir" diyenler sevdikleri insanla yaptıkları her aktivite için sevişme kelimesini kullanmaları gerekir. mesela dün yakın arkadaşlarınla halı saha maçı yaptın diyelim ki. sen bunu anlatırken "dün public bir mekanda grup sevişmede bulundum" mu diyorsun?

  benimle kan bağı olmayan, benim çocuğumu doğurmamış/doğurma ihtimali bulunmayan bir kadını çok sevmek için bir nedenim yok. tutup da olayı "red pillciler ana babasını kardeşini bile takmaz"a getirmeniz anlamsız.

  dünyada koşulsuz ilişki diye bir şey yok. anne babanızın sevgisi koşulsuz değil; sadece koşulları değişemeyecek türden bir sevgi. her halt menfaat üzerinden dönüyor bu dünyada. hala bunu görememiş gibi yapıyorsunuz.

  piyasa şartlarında kapışacak façası olacak; başarılı olan herkesin sırrı minimum maliyetle maksimum fayda elde edebilmenin yollarını aramalarıdır. meriçler gibi üç koyup üçün birini almak hayatta mutlu olmamızı zorlaştıran bir şey.

  the guardian'a paçavra demiyorum ama bünyesinde julie bindel gibi bayağı radikal ve meşhur bir feministi barındırması dahi taraflı olabileceklerinden birinin göstergesi. gene de "ya siktir et o gasteyi" demek yerine sundukları delilleri çürütmeyi tercih ederim.
 • arap prensi esprisi nereden çıktı diyordum bir entry'nin aşağıdaki kısmını atlamışım. durmadan dalga geçtiğim için pişmanlık yaşadım, güne buruk başladım. ben ne bileyim sizin etrafınızdaki kadınların (sevgilinizin, karınızın, annenizin, kardeşinizin, arkadaşınızın) bu potansiyelde insanlar olduğunu; hayatı bu endişelerle yaşadığınızı...
  arkadaşlar bütün esprilerimi geri alıyorum; öfkenizi anlıyorum, özür dilerim. ama inanın hayat güzel, böyle olmayan kadınlar da var hayatta; aramaya ve samimiyete inanın, arap prensine de öykünmeyin...

  "şimdi sen diyorsun ki kadınlar güce tapmaz? bak sana güzel bir hikaye paylaşayım ingilizcen varsa aç oku. ortalama bir kadının gerçek bir güç karşısında ne kadar kendini kaybedebildiğinin kanlı canlı örneği.

  hadi ingilizcen yoktur belki özet geçeyim: adam (muhtelemen bir asker) kız arkadaşı ve kız arkadaşının kız kardeşi ile bir gece klübüne gidiyor. adam gecenin başında kıza evlenme teklif ediyor, kız kabul ediyor. insanlar tebrik ediyor, içki ısmarlıyor v.s. gayet mutlu bir ortam.

  mekanda bir arap prensi ve 10 arkadaşı geliyor, kız yok. bok gibi zengin herifler. bunlar için gelecek olan kızlar geç kalmış. arap prensi, garsona para verip adamın kız arkadaşını işaret ediyor. garson da hayır deme lüksü olmadığından, kız nasıl olsa reddeder diyerek kıza gidiyor. şimdi sevgili strapon sevdalısı bu noktada sevgilisinden yeni evlenme teklifi almış bir kızın, sevgilisi de yanındayken, arap prensinden gelen paraya ne demesi lazım?

  hayır yanlış tahmin ettin, kız bir anda adamların masasına geçiyor, striptiz yapıyor, heriflerin siklerini elliyor v.s.. detaya girip can sıkmanın anlamı yok. gecenin sonunda herif kızı terkediyor, kızın kız kardeşi kafayı yiyip kıza sürtük v.s. demeye başlıyor. hatta hikayenin sonunda bizim oğlan kızın kız kardeşi ile çıkmaya başlıyor öc almak için. he bu arada, arap prensi beklediği kızlar geldiğinde bizim "taze nişanlı" kızımızı direk başından savıyor. çünkü hatunla eğlendi, işi bitti. daha genç ve güzeli var artık." stormshadow
 • melih gökçek gibi olma sanatıdır.
 • (bkz: #71214823)

  francala'nın da işe yararlığını onayladığı hap. ancak yanıldığı nokta red pill'in tesirli olmadığı kadınların sayısı sandığından çok daha az. ve en önemlisi aklı başında gibi görünen kadının gerçekten öyle mi olduğundan emin olmamızın çok zor olması. ayrıca dies irae'nin de deiği gibi ileride değişmeyeceğinin garantisi yok. o yüzden tüm kadınlar birbirine benzer diye bakmanın en doğrusu olduğunu düşünüyorum.
 • her şeyi geçtim, trp'ye bu denli canhıraş, cansiparene karşı gelinmesi bile bu işin karşılığının olduğunun kanıtıdır. bu denli büyük inkarların her zaman için işleyen tarafları vardır.

  öyle olmasa buradaki belli isimler, bu kadar ciddi mesailer harcamazdı trp'yi kötülemek için. yav hee he derler geçerlerdi.
 • "karşılaştırılan iki grubun içinde, maddi ve ekonomik refah / toplumsal statü / yönetsel eşitlik açısından iktisadi bir denklik olsaydı "kadınlar maddiyata daha çok önem veriyor" iddiasını kabul ederdim.
  ***
  dolayısı ile bunun gerçekten cinsiyetle hiçbir ilgisi yok."

  bu dogru olsaydi zengin ve yuksek statulu kadinlarin, tipki zengin ve yuksek statulu erkekler gibi kendilerinden daha dusuk statulu partnerlerle birlikte olabilmeleri gerekirdi.

  bakalim oyle mi?:
  https://www.bloomberg.com/…s/2016-who-marries-whom/

  tam 3.5 milyon aile uzerinden yapilan arastirmada zengin ve yuksek statulu kadinlarin yine zengin ve yuksek statulu erkeklerle evlendigini ama zengin ve yuksek statulu erkeklerin sekreterleriyle filan evlenmekte beis gormedigini soyluyor.

  neymis? bunun cinsiyetle ilgisi varmis.

  gercek dunya senin hayallerindeki gibi islemiyor, islemek zorunda da degil.
 • bir şirket en alt kademedeki çalışanı ne kadar saygın bir iş hayatına sahipse o kadar saygındır. şoför, idari işler, uzman yardımcısı vs. kadroları hor görülen, itilen kakılan, köle muamelesi yapılan bir şirketin genel müdürü de makam arabası ne isterse olsun o çalışanları kadar saygındır.
  arkadaşınız fakir olabilir, sap olabilir, çirkin olabilir, bunların hiçbiri sizden birşey götürmez, ama haysiyetsizin tekiyse (hırsız, karısını döven, hak yiyen vs.) ne kadar iyi vakit geçiriyorsanız geçirin onun kadar haysiyetsizsinizdir.
  yanınızdaki kadın da aynı şekilde, ister karınız olsun ister kız arkadaşınız, sevgiliniz vs., onursuz haysiyetsiz bir insansa siz de haysiyetsiz bir insansınız. red pill süper çalışıyor olabilir, burda kimse aksini söylemedi; ama bu öğretinin ürünlerine prim veren kadınlara saygı duymamızı beklemeyin. o kadınların yanındaki adamlar da o kadınlar kadar saygıyı hak eder. ha ons, fwb, nsa gibi moda kavramlar ya da paralı seks söz konusu ise; bu bambaşka bir konu, toplumsal alanın dışına çıkılmış oluyor; 3.kişilere bok yemek düşer. ama konuyu yatak odasından toplumsal alana ısrarla taşıyanlar the red pill'ciler; yoksa bize ne...
  bir de the red pill'in neden anaya babaya nineye büyükanneye işlemediğini anlasam tam olacağım.