şükela:  tümü | bugün
 • melih gökçek gibi olma sanatıdır.
 • anlaşılması son derece basit bir öğreti. bu başlığı bir süredir takip ediyorum ve muhalif olanların aptallığı beni hayrete düşürüyor. bunların tembel, loser ve kapasitesi sınırlı insanlar olduğunu düşünüyorum. başka bir ihtimal gelmiyor aklıma. anlatılanları ısrarla, aptalca savlarla çürütmeye çalışmak normal değil.
 • "arap (tersi para bu arada) pirensine atlayan karı varmış ammaa öyle olmayan kadınlar da var"

  emin ol yağmur ormanının birinde, hiç açlık görmemiş, daha önce insan yememiş, insan muhabbetine aç kaplan da var. yanına varsan bacaklarına sürtünüp başını okşaman in sana sokulacak kaplanlar da var.

  ama normali nedir biliyor musun? kaplanlar acıkınca insanı yer.

  hayatları boğaziçi odtü kampüsünde geçmiş arkadaşlarım, size saygım büyük, akıllı uslu insanlarsınız. ama sıradan insanlar sizin gibi yaşamıyor.

  arkadaş ortamında ağzını doldura doldura amına koyim diye küfür edemeyen adamlar türkiye cumhuriyeti avam tabakası hakkında ahkam kesmesin.
 • efendi erkeğini terk edip, arap prensine gidecek binlerce kadın vardır. bakın binlerce.

  ama bunu "kadın oldukları için" yapmıyorlar. bu davranışta bulunmalarının sebebi "kadın olmaları" değil.

  pragmatist, konformist, düşük ahlaklı, "iyi yaşamı" maddesel tanımlar üzerinden modelleyen, bencil ve post-modern insanlar oldukları için yapıyorlar.

  "ama erkekler böyle bir şeyi asla yapmaz, asla "daha iyisi / zengini" için aldatmaz / terk etmez. bu kadınlara özgü bir davranıştır!"

  pekiyi piyango çıkınca ilk iş 3 çocuğunun annesi "karıyı" boşayıp, daha güzel, daha genç, daha cevval, daha doğurgan kadına koşmak olan erkek?

  5 dönüm arsa satınca, kendine, ailesine, yaşamına fayda sağlayacak bir iş yapmak yerine, sefil sefil pavyonlardaki pala bıyıklıların meze masalarına servet harcayan erkek?

  isveç / norveç / danimarka vatandaşlığı için, mevsimlik işçi olarak çalışan imam nikahlı karısını bostanda bırakıp, zengin avrupalı kadının kapatması olan erkek?

  kendisi de zengin ve başarılı, ap-alfa bir iş adamı olduğu halde, evli ve ünlü bir kadınla ilişki yaşayıp hem kendi karısını aldatan hem de feministlerin yok ettiği aile müessesenin ta içine sıçan erkek?

  mutlu evliliğini, yuvasını, snapchat filtresi haline gelmiş daha ve genç güzel kadını sikmek için bitiren, ilk önce pişman olup geri dönmek isteyen ama mecbur kalınca da fenomenle evlenen türkiye'nin en alfa, en zengin, en başarılı erkeği?

  sevmediği iğrenç bir kadınla, sırf kayınpederi zengin diye evlenen erkek?

  e kadınların evrimsel psikolojisinin sonucu dediğiniz herşeyi "asla yapmaz" dediğiniz erkekler de yapıyor işte?

  piyango çıkan erkek, daha iyisini sikebileceğini düşündüğü için çocuklarının annesini terk ediyor.

  vize / daha iyi hayat / ekonomik imkanlar yüzünden iskandinav ülkelere giden erkek, sadık ve çalışkan karısını terk edip avrupalı kadının kapatması oluyor.

  her türlü imkana sahip olan zengin alfa, doyumsuzluk yaşadığı için karısını aldatıp karısı tarafından terk ediliyor. barışma çabaları kabul edilmeyince, mecburen "hipergamik para düşkünü kadınla" evleniyor. neden? çünkü evlenmezse ünü / muhafazakar toplumdaki kabulu zarar görecek, bu yüzden de servetini kaybedecek.

  peki biz bu örnekleri gösterip "bütün erkekler evrimsel psikolojileri gereği kendilerine sadık olan monogamik eşlerini aldatan, çocuklarını ortada bırakarak türününün devamını tehlikeye atan, parayı bulunca götü-başı oynayan, ama tapan doyumsuz varlıklardır" mı diyelim?

  alakası yok lan. bu adamların bu davranışları yapmasındaki sebep cinsiyetleri değil, karakterleri.

  bu kadar basit.
 • --- spoiler ---

  hayatları boğaziçi odtü kampüsünde geçmiş arkadaşlarım, size saygım büyük, akıllı uslu insanlarsınız. ama sıradan insanlar sizin gibi yaşamıyor.

  arkadaş ortamında ağzını doldura doldura amına koyim diye küfür edemeyen adamlar türkiye cumhuriyeti avam tabakası hakkında ahkam kesmesin.

  --- spoiler ---

  eheh, lan çok güzel. abi dedim ya ben adanalıyım diye. bırak ağzımı doldurmayı, parmak eklemlerimi çıtlatınca bile amına koyim diye ses çıkıyor.

  avam tabakası güzel bir açıklama olmuş. bir uzlaşıya varmak üzereyiz. 1f tanımıyla the red pill'in (bir çeşit genelgeçer burjuva ideolojisi değil, bunun sadece kadın erkek ilişkilerini ilgilendiren alt kümesi), kadınların belli bir çeşidi üzerinde (avam denebilir, boyalı fahişeler diyorum ben, başka şey de denebilir) iyiden iyiye tesirli olduğu, başka bir çeşidi üzerinde daha az tesirli olduğu, başka başka bir çeşidi üzerinde ise tesirli olmadığı kabul edilebilir. bunun aksini de hiç söylemedim zaten.

  fakat şahsen yeğlediğim, trp'in üzerinde yarattığı etkinin minimum seviyede olduğu, yani trp taktiklerinin pek de tesir etmediği ve tam da bu nedenle trp'e başvurmak zorunda kalmayacağım (ve buna rağmen seksapeline tav olabildiğim, ve buna rağmen önüne gelenle düşüp kalkmayan -biliyorum bu nokta sizin için de önemli) kadınlarla birlikte olmak. bunları da 7/10, 9/10 diye puanlamam çünkü... ayıp ya.

  siz iki takma kirpiğe, iki salak mimiğe, iki dolgun memeye, iki yaratıcı seks pozisyonuna (t)av olursanız, bunlar size karşı yem olarak kullanılabilir olursa; -ki tüketim toplumunun bir ferdi olarak zaten olmanız istenen şey bu- o zaman tabi her şeyin bir fiyat etiketiyle geldiği bu adi piyasa oyununda, bu vahşi avda trp gibi kâr maksimizasyonu odaklı, zarardan kaçınmalı stratejiler yumurtlamak zorunda kalırsınız.

  trp nedir? homo economicus domain'inde gayet geçerli bir öğretidir. kapitalist kadını elde etmek için kapitalist erkeğe dönüşme tavsiyesidir. yalnızca araçsal rasyonaliteye dayanıp, değer rasyonalitesini göz ardı etmektir.

  işe yaramıyor demiyorum. çirkin diyorum, insani değil diyorum, işe yarayan ve yaratan benden uzak olsun, azalarak bitsin diyorum.
 • anlatılanı anlamayıp üstüne çarptırarak algı kasmayın lütfen. o verdiğin örnekler var, yok değil. bunu inkar eden de yok. anlatılan esas nokta kadınların o saydıklarını yapmaya daha meyilli oluşu ve bu tipte insanların cinsiyet içinde yüzde olarak kadınlarda daha fazla olması. ama sen muhtemelen bu cümleyi de anlamayıp buradan da bişeyler çıkarırsın.

  ya da senin anlayacağın şekilde anlatayım; senin dediğinden yola çıkarsak karakteri bozuk kadınların toplam kadın sayısındaki yüzdesi, karakteri bozuk erkek yüzdesinden kat be kat fazla.
 • (bkz: #71214823)

  francala'nın da işe yararlığını onayladığı hap. ancak yanıldığı nokta red pill'in tesirli olmadığı kadınların sayısı sandığından çok daha az. ve en önemlisi aklı başında gibi görünen kadının gerçekten öyle mi olduğundan emin olmamızın çok zor olması. ayrıca dies irae'nin de deiği gibi ileride değişmeyeceğinin garantisi yok. o yüzden tüm kadınlar birbirine benzer diye bakmanın en doğrusu olduğunu düşünüyorum.
 • yo anlıyorum, anlaşılması zor birşey söylemiyorsunuz:

  diyorsunuz ki;

  "kadınların içinde para için / maddi güç için erkeğini terk eden daha fazla örnek vardır, erkeklerde bu kadar yoktur. yüzdesel olarak kadınlar buna daha yatkın."

  diyelim ki bunun için verdiğiniz bütün örnekler bilimsel açıdan doğru olsun. o zaman şunu sorma hakkımız doğmuyor mu?

  bu dünyada ekonomik açıdan daha çok para kazanan / daha iyi düzeye olan kadınlar mıdır, erkekler midir?

  herhalde erkekler olduğunu da inkar etmeyeceksiniz.

  iki grubumuz var;

  birisinin yeryüzündeki maddi refaha / güce erişimi daha yüksek (erkekler) diğerinin daha düşük. (kadınlar)

  sizce hangi grubun içinden para odaklı / maddi güç odaklı / pragmatist davranışta bulunan birey çıkma yüzdesi daha yüksek olur?

  tabii ki maddi güce / paraya daha az erişimi olan grupta. yani kadınlar.

  eğer kadınların ve erkeklerin servet dağılımı / ekonomik gücü eşit olsaydı ve bu eşitlik içinde, eşlerini para / refah / güç için aldatan kadın sayısı erkek sayısından fazla olsaydı size hak verirdim.

  ama ortaya koyduğunuz bu basit matematiğin herhangi bir sağlaması yok. elma ile armutu karşılaştırıp "kadınlar orospuluğa evrimsel olarak yatkındır" diyorsunuz.

  haydi olay sadece para da değil, güç olsun diyelim.

  elimizde güce / paraya / servete sonradan kavuşan erkeklerin, karılarını aldattığı ve terk ettiği gerçeğine dair daha yüksek bir yüzdemiz yok mu?

  e var?

  ben de diyorum ki; ne kadınların ne de erkeklerin bu davranışı biyolojik özelliklerinden kaynaklanmıyor. bunlar bireysel / atipik özellikler gösteren davranışlardır. cinsiyete isnat edilemez.
 • "elimizde güce / paraya / servete sonradan kavuşan erkeklerin, karılarını aldattığı ve terk ettiği gerçeğine dair daha yüksek bir yüzdemiz yok mu?"

  bunun doğru olduğunu varsayalım. sana ev ödevi; bir erkek neden böyle bir düşünceye girmiş olabilir bir düşün bakalım. ipucu vereyim istersen; kadınların statü,para, güç vb. özelliklere önem vermesinden dolayı olabilir mi?

  tam da bahsettiğin örnekten yola çıkalım. hayatına limon satarak başlayan bir adam düşün ve bu adam evli olsun. dükkanı bile yok adamın, seyyar tezgahta satıyor. bu adama onun klasmanında olmayan bir kadının pas verme ihtimali var mı sence? yok.

  gel zaman git zaman bu adam işleri büyütüyor, bu sefer yine ufak ama sabit bir tezgah açıp orada limon satmaya devam ediyor. biraz daha fazla kazanıyor ama o kadının bu adamla herhangi bir ilişkiye girmesini geç, onu farketme ihtimali bile yok. süreç aynı.

  biraz daha süre geçiyor ve bu adam limon tarlası satın alıp yurtdışına limon ihraç etmeye başlıyor. geliri yüzde 10000 artmış, kendine iyi kıyafetler almış, yurtdışı ile çalıştığı için dil öğrenmiş, belki pazarlama konusunda eğitimler almış. haliyle mevcut eşi hayatının başındaki durumuna göre uygun bir eşti ve hayatına şükredip en ufak bir çaba içine girmeyip bu şekilde sürdürüyordu hayatını. öte yanda ise adam çabalayıp, sürekli ileri doğru hareket edip ona göre planlıyordu yapacaklarını ve son noktada mevcut eşinin de hiçbir ilerleme kaydetmediğini görünce o anlık statüsüne daha uygun bir kadına yöneldi. ve bomba kısım geliyor, sıkı dur. başta bahsettiğim o üst klasman kadın vardı ya, bir anda bu adamı farketmeye, yaptıkları çekici gelmeye başladı.

  burada sorun erkek mi kadın mı?
 • her şeyi geçtim, trp'ye bu denli canhıraş, cansiparene karşı gelinmesi bile bu işin karşılığının olduğunun kanıtıdır. bu denli büyük inkarların her zaman için işleyen tarafları vardır.

  öyle olmasa buradaki belli isimler, bu kadar ciddi mesailer harcamazdı trp'yi kötülemek için. yav hee he derler geçerlerdi.