şükela:  tümü | bugün
  • insanlığın geleceğine dair olumsuz düşüncelere kapılmamızı sağlayan durum.

böyle giderse bundan yüzyıl sonra insanlık dünyanın düz olduğuna inanacak kadar aptal, abaza ve kendini üstün zanneden insanlarla dolu olacak.

bana kalırsa bu iki akımın müritlerinin artması bir şeylerin sonucu. gdo'lu beslenme, internetin ıq'su kaçtır kafası çalışır mı diye sormadan herkese fikir beyan etme özgürlüğü vermesi, modern dünyanın bu dünyanın gerçekleriyle uyumsuz gerizekalılar üzerinde yarattığı eziklik hissi falan birleşerek birbirinden salakça bu iki akımın mürit bulmasına sebep oluyor.

özetle: bu saçmalıklara inananların fazlalaşmasının altında evrensel bir zeka geriliği yatıyor.
  • "herkese fikir beyan etme özgürlüğü vermesi"

cümlesiyle, faşist düşüncelerin neden tekrardan popüler olmaya başladığı da ironik bir şekilde açığa çıkıyor.

şimdi yazarı onaylayarak demokrasinin aslında ne kadar boktan bir şey olduğunu mu destekleyeyim; karşı çıkıp da bu kadın düşmanı ve yobaz manyakları mı aklayayım?

bu ne yaman dilemma annem..
  • dikkatinizi çekerim, eğer erkekler haklarını savunur ve bununla ilgili görüş bildirirse "kadın düşmanı yobaz manyaklar" olarak adlandırılıyor. bunu söyleyen kişi de sözde objektif. asıl ironi bu.

bunun dışında;
    trp hakkındaki bilgisi "kadın düşmanı onlar yeaa, kezban falan diyorlar" dan ileri geçmeyen yazar dostlarımızın açtığı zavallı başlık. keşke bir şeyi elestirmeden önce o şeyi doğuran sebepleri inceleseniz.
  • trp'yi erkek hakları savunusu zanneden zavallıları ortaya çıkaran başlık.

bak canım ben toplumsal cinsiyet mevzusunu senin gibi reddit köşelerinde zavallı blog yazarlarından öğrenmedim. bunun kaynak taramasını yaptım, okudum, erkeklik kavramı ile ilgili tez yazıyorum şu an. bitince linkini atarım okur biraz bilgi sahibi olursun.

trp isimli 31ci ergen eğlencesine inananla dünyanın düz olduğuna inanan insan aynı ıq dilimindedir.
  • yanlış tespittir.

"flat earth"cüler için konuşuyorum, sayıları artmamıştır, bu kişilerin günümüzdeki sayıları muhtemelen tarihteki en düşük seviyede ama dünya 30 yıl öncesine göre çok daha küçük bir yer. insanların kendileriyle *aynı fikirdeki insanlara ulaşmaları, organize olarak hareket etmeleri ve seslerini duyurabilmeleri çok daha kolay günümüzde.

yani benim düşünmcem bundan 30 yıl önce falt earth'cülerin ve flat earth'e inanmaya meyilli insanların sayısı daha fazlaydı ama biz bunların varlıklarını farkında değildik. ya da bu insanlar kendileri gibi *fikirlere sahip insanlara ulaşamıyorlardı ama internet sayesinde bunu çok daha kolay yapabiliyorlar artık, sayılarının görece fazlalığının verdiği cesaretle de propoganda* yapabiliyorlar.
  • artış değil azalma var ama türkiye’ye geç ithal edildiği için türkiye’de şu an artış var.

dil bariyeri, ne yaparsın. pizzagate de benzer bir şekilde seçimlerden sonra geldi, önceden üretilmiş malzeme hızlıca tüketildi ve artık ayda 1 entry bile almıyor.

bu iki akımın da sonu benzer olacak, malzeme tükenince konu kapanacak. neticede ithal ürünler ve kaynak belli.
  • flath earth bambaşka bir tartışma konusu da red pill'cilerin sayısının artması kezbanların yolacağı enayi sayısının azalması anlamına gelir.

kezbanlar üzgün.
    kezbanlar şok!
    kezbanların geleceği karanlık.
    kezbanlar isyanda.

arkadaşlar niçin bilinçleniyorsunuz? bu zavallı yavrıcaklar şimdi kimi yolacak? bu yavrıcakların enayi bir kocası olmasın mı? siz niye bilinçleniyorsunuz arkadaşlar?
  • kadinlar tarafindan silkelenmeye devam etmek isteyen bir adet yazarin dile getirdigi mal beyani.
  • trp'cılar trigger olmuş :)

arkadaşlar bu red pill muhabbeti çok eski, birileri tercüme etti de öğrendiniz üç beş bir şey. redditteki komünden öncesi de var zaten bunun.

trp'ın sorunu bir kaç iyi gözlem etrafında inşa edilen devasa saçmalık literatürü. haliyle bu mainstream olunca sokaklar douchebag kaynamaya başlıyor ve kadınları manipüle etme taktikleri hiç bir işe yaramamaya başlıyor. manipülatif sözler ve davranışlar bin defa yapılmış dede espirisi gibi algılanmaya başlıyor.

"trp kadın tavlama olayı değil bir kere tamam mı" diyen ufak bir azınlık kendi çapında takılmaya devam ediyor da komünite ölmüş oluyor zaten o noktada. sonra okul bitiyor, sigortalı iş başlıyor derken geriye annesiyle yaşayan bir kaç öfkeli neckbeard kalıyor.