şükela:  tümü | bugün
 • insanlığın geleceğine dair olumsuz düşüncelere kapılmamızı sağlayan durum.

  böyle giderse bundan yüzyıl sonra insanlık dünyanın düz olduğuna inanacak kadar aptal, abaza ve kendini üstün zanneden insanlarla dolu olacak.

  bana kalırsa bu iki akımın müritlerinin artması bir şeylerin sonucu. gdo'lu beslenme, internetin ıq'su kaçtır kafası çalışır mı diye sormadan herkese fikir beyan etme özgürlüğü vermesi, modern dünyanın bu dünyanın gerçekleriyle uyumsuz gerizekalılar üzerinde yarattığı eziklik hissi falan birleşerek birbirinden salakça bu iki akımın mürit bulmasına sebep oluyor.

  özetle: bu saçmalıklara inananların fazlalaşmasının altında evrensel bir zeka geriliği yatıyor.
 • "herkese fikir beyan etme özgürlüğü vermesi"

  cümlesiyle, faşist düşüncelerin neden tekrardan popüler olmaya başladığı da ironik bir şekilde açığa çıkıyor.

  şimdi yazarı onaylayarak demokrasinin aslında ne kadar boktan bir şey olduğunu mu destekleyeyim; karşı çıkıp da bu kadın düşmanı ve yobaz manyakları mı aklayayım?

  bu ne yaman dilemma annem..
 • dikkatinizi çekerim, eğer erkekler haklarını savunur ve bununla ilgili görüş bildirirse "kadın düşmanı yobaz manyaklar" olarak adlandırılıyor. bunu söyleyen kişi de sözde objektif. asıl ironi bu.

  bunun dışında;
  trp hakkındaki bilgisi "kadın düşmanı onlar yeaa, kezban falan diyorlar" dan ileri geçmeyen yazar dostlarımızın açtığı zavallı başlık. keşke bir şeyi elestirmeden önce o şeyi doğuran sebepleri inceleseniz.
 • trp'yi erkek hakları savunusu zanneden zavallıları ortaya çıkaran başlık.

  bak canım ben toplumsal cinsiyet mevzusunu senin gibi reddit köşelerinde zavallı blog yazarlarından öğrenmedim. bunun kaynak taramasını yaptım, okudum, erkeklik kavramı ile ilgili tez yazıyorum şu an. bitince linkini atarım okur biraz bilgi sahibi olursun.

  trp isimli 31ci ergen eğlencesine inananla dünyanın düz olduğuna inanan insan aynı ıq dilimindedir.
 • bu red pill ve dünya düzdür zımbırtısı durduk yerde ortaya çıkan ve salaklar veya abazanlar tarafından uydurulan bir sik değildir.

  dünyanın yuvarlak olması dahil geri kalan diğer bilimsel metotlar,kanıtlar,kanunlar insanların hiç bir sikine doğrudan yaramıyorsa neden dünya düzdür demesinler? bilgisayar çalışıyor mu çalışıyor, eee ne yapayım işlemcisi, ana kartı içindeki yazılımı bilmem neyi, sihirle çalışıyor işte. madem bu bilgin ile caka satıyorsun hadi yırt götünü ispatlayacağım diye. insanlar da böyle bir kamuoyu oluşturarak kendince para kazanma derdinde, nesi batıyor sana bunun. bilimsel metotları kullanarak sen de kar etme madem bilim bu kadar kutsal ise.

  red pill mevzusu ise bir grup karı kız erbabı olmuş babayiğit tarafından ortaya çıkartılmıştır kanımca. abazanlar kadınlar sikimizde değil dediğinde ya da onlara kolayca erişmek için türlü yöntemler öğrendiğinde tabi ki yer yerinden oynayacak. tüm dünya, erkeğin abazanlığını ve kadın bedeni üzerindeki arzusunu kontrol etme üzerine kuruludur. meme satar, çıplak kadın vücudu satar, kadın götü satar, arkadaşlar ama erkek penisi ayıplanır.

  ben bu dünyaya ne kadını ezmeye geldim, ne de kadına kendimi ezdirmeye geldim. insan gibi muamele görebileceğim, gösterebileceğim bir platformun bilincindeyim ve o platformdan inmek istemiyorum. erkeklere uyguladığınız pozitif ayrımcılığın tabi ki bir geri dönüşü olacak. fakat biz bunu dedik diye kadına şiddeti destekliyoruz anlamını nasıl çıkartabilirsiniz, ya da 31 çekmeye mahkum biri olduğumuzu nasıl düşünürsünüz anlam veremiyorum. kadınlara orospu, kezban, yollu diye sıfat takan adamlardan ne farkınız kalıyor, bir insan kendi tercihi ile 31 çekmek isteyemez mi. 31 çekmem seni bu kadar rahatsız ediyorsa gel sikime otur madem.
 • yanlış tespittir.

  "flat earth"cüler için konuşuyorum, sayıları artmamıştır, bu kişilerin günümüzdeki sayıları muhtemelen tarihteki en düşük seviyede ama dünya 30 yıl öncesine göre çok daha küçük bir yer. insanların kendileriyle *aynı fikirdeki insanlara ulaşmaları, organize olarak hareket etmeleri ve seslerini duyurabilmeleri çok daha kolay günümüzde.

  yani benim düşünmcem bundan 30 yıl önce falt earth'cülerin ve flat earth'e inanmaya meyilli insanların sayısı daha fazlaydı ama biz bunların varlıklarını farkında değildik. ya da bu insanlar kendileri gibi *fikirlere sahip insanlara ulaşamıyorlardı ama internet sayesinde bunu çok daha kolay yapabiliyorlar artık, sayılarının görece fazlalığının verdiği cesaretle de propoganda* yapabiliyorlar.
 • artış değil azalma var ama türkiye’ye geç ithal edildiği için türkiye’de şu an artış var.

  dil bariyeri, ne yaparsın. pizzagate de benzer bir şekilde seçimlerden sonra geldi, önceden üretilmiş malzeme hızlıca tüketildi ve artık ayda 1 entry bile almıyor.

  bu iki akımın da sonu benzer olacak, malzeme tükenince konu kapanacak. neticede ithal ürünler ve kaynak belli.
 • flath earth bambaşka bir tartışma konusu da red pill'cilerin sayısının artması kezbanların yolacağı enayi sayısının azalması anlamına gelir.

  kezbanlar üzgün.
  kezbanlar şok!
  kezbanların geleceği karanlık.
  kezbanlar isyanda.

  arkadaşlar niçin bilinçleniyorsunuz? bu zavallı yavrıcaklar şimdi kimi yolacak? bu yavrıcakların enayi bir kocası olmasın mı? siz niye bilinçleniyorsunuz arkadaşlar?
 • (bkz: #73938048)