şükela:  tümü | bugün soru sor
 • insanlığın geleceğine dair olumsuz düşüncelere kapılmamızı sağlayan durum.

  böyle giderse bundan yüzyıl sonra insanlık dünyanın düz olduğuna inanacak kadar aptal, abaza ve kendini üstün zanneden insanlarla dolu olacak.

  bana kalırsa bu iki akımın müritlerinin artması bir şeylerin sonucu. gdo'lu beslenme, internetin ıq'su kaçtır kafası çalışır mı diye sormadan herkese fikir beyan etme özgürlüğü vermesi, modern dünyanın bu dünyanın gerçekleriyle uyumsuz gerizekalılar üzerinde yarattığı eziklik hissi falan birleşerek birbirinden salakça bu iki akımın mürit bulmasına sebep oluyor.

  özetle: bu saçmalıklara inananların fazlalaşmasının altında evrensel bir zeka geriliği yatıyor.
 • "herkese fikir beyan etme özgürlüğü vermesi"

  cümlesiyle, faşist düşüncelerin neden tekrardan popüler olmaya başladığı da ironik bir şekilde açığa çıkıyor.

  şimdi yazarı onaylayarak demokrasinin aslında ne kadar boktan bir şey olduğunu mu destekleyeyim; karşı çıkıp da bu kadın düşmanı ve yobaz manyakları mı aklayayım?

  bu ne yaman dilemma annem..
 • dikkatinizi çekerim, eğer erkekler haklarını savunur ve bununla ilgili görüş bildirirse "kadın düşmanı yobaz manyaklar" olarak adlandırılıyor. bunu söyleyen kişi de sözde objektif. asıl ironi bu.

  bunun dışında;
  trp hakkındaki bilgisi "kadın düşmanı onlar yeaa, kezban falan diyorlar" dan ileri geçmeyen yazar dostlarımızın açtığı zavallı başlık. keşke bir şeyi elestirmeden önce o şeyi doğuran sebepleri inceleseniz.
 • trp'yi erkek hakları savunusu zanneden zavallıları ortaya çıkaran başlık.

  bak canım ben toplumsal cinsiyet mevzusunu senin gibi reddit köşelerinde zavallı blog yazarlarından öğrenmedim. bunun kaynak taramasını yaptım, okudum, erkeklik kavramı ile ilgili tez yazıyorum şu an. bitince linkini atarım okur biraz bilgi sahibi olursun.

  trp isimli 31ci ergen eğlencesine inananla dünyanın düz olduğuna inanan insan aynı ıq dilimindedir.
 • yanlış tespittir.

  "flat earth"cüler için konuşuyorum, sayıları artmamıştır, bu kişilerin günümüzdeki sayıları muhtemelen tarihteki en düşük seviyede ama dünya 30 yıl öncesine göre çok daha küçük bir yer. insanların kendileriyle *aynı fikirdeki insanlara ulaşmaları, organize olarak hareket etmeleri ve seslerini duyurabilmeleri çok daha kolay günümüzde.

  yani benim düşünmcem bundan 30 yıl önce falt earth'cülerin ve flat earth'e inanmaya meyilli insanların sayısı daha fazlaydı ama biz bunların varlıklarını farkında değildik. ya da bu insanlar kendileri gibi *fikirlere sahip insanlara ulaşamıyorlardı ama internet sayesinde bunu çok daha kolay yapabiliyorlar artık, sayılarının görece fazlalığının verdiği cesaretle de propoganda* yapabiliyorlar.
 • artış değil azalma var ama türkiye’ye geç ithal edildiği için türkiye’de şu an artış var.

  dil bariyeri, ne yaparsın. pizzagate de benzer bir şekilde seçimlerden sonra geldi, önceden üretilmiş malzeme hızlıca tüketildi ve artık ayda 1 entry bile almıyor.

  bu iki akımın da sonu benzer olacak, malzeme tükenince konu kapanacak. neticede ithal ürünler ve kaynak belli.
 • flath earth bambaşka bir tartışma konusu da red pill'cilerin sayısının artması kezbanların yolacağı enayi sayısının azalması anlamına gelir.

  kezbanlar üzgün.
  kezbanlar şok!
  kezbanların geleceği karanlık.
  kezbanlar isyanda.

  arkadaşlar niçin bilinçleniyorsunuz? bu zavallı yavrıcaklar şimdi kimi yolacak? bu yavrıcakların enayi bir kocası olmasın mı? siz niye bilinçleniyorsunuz arkadaşlar?
 • kadinlar tarafindan silkelenmeye devam etmek isteyen bir adet yazarin dile getirdigi mal beyani.
 • kulaktan dolma bilgiler ve ergen keko, meriç ve kezbanların yalan yanlış ifadelerini bir kenara bırakırsak;

  the red pill’cilerin ve feminizm akımın ortak özellikleri;

  kadınların insan olduğu ve kadınların bir meta ya da mal olarak görülmesinin yanlış olduğunu,
  kadınların hak, hukuk ve sosyal ve ekonomik olarak erkeklerle eşit haklara sahip olduğunu,
  kadınların erkeklere hesap ödetmek, kapısını açtırmak gibi erkeği hami, kadını düşkün duruma sokacak davranışlardan kaçınmak,
  kadınların kendilerini mal ve eşya gibi çeşitli maddi ve manevi değere sahip çıkarlar karşılığında satmasına karşı çıkmak,
  kadın-erkek ayrımını ortadan kaldırıp ‘birey’in özelliklerine göre kişilere değer vermek gibi ortak özellikleri var.

  trp, “kadınlar bizden aşağı varlıklar, hepsi ölsün gebersin” demiyor. “kadınlara değer verdiğinizi iddia ederken hem kadının değerini hem de kendi değerinizi düşürüyorsunuz, sizden bunu talep edecek kadın da kendisini mal gibi satıyordur bunlardan uzak durun” diyor.

  peki bizim embesil feminaziler ne diyor? “hayır kadın erkekten üstündür biz istediğimizi yaparız” diyor. cevap vereyim; “hayır yapamazsın. kimse istediği her şeyi yapamaz”

  şimdi aklı başında feministlerle trp’cilerin savunduğu değerler arasında hiçbir ayrım yok. insanların karşı çıktığı erkeklerin kadınlardan yahut kadınların erkeklerden üstün olduğunun düşünülmesi. ikisi de hastalıklı zihinlerdir.

  sizin trp’deki “kadın düşmanlığı” olarak gördüğünüz , “erkekler olarak kadınlardan üstünüz” mantığındaki kadın siz değilsiniz. kadın olarak erkeğe hesap ödetmeyi hak gören zihniyetteki kadınlar. yoksa kadınlar da o mantıktaki kadınlardan daha üstün zaten orası ayrı.

  trp’nin ortaya çıkmasına ve yayılmasına olanak sağlayan bir video vardı. şimdi bulamadım. bir konferansta beyaz bir erkek konuşmacı siyah bir kaşınla konuşuyor. siyah kadın diyor ki “ben erkek arkadaşımdan ayrılmak istiyorum çünkü yemeğe çıktığımızda hesabı o ödemiyor diyor” o sırada salonda bulunan kadınlar da kafalarını onaylar derecede sallıyor. yani o salondaki çoğu kadın, yemeğe çıktıklarında hesabı erkeğe ödetmeye, eğer ödemezse ondan ayrılmaya hazır. adam da soruyor “çalışıyor musun?” kadın, “evet” . “o zaman kendi hesabını neden kendin ödemiyorsun?”

  işte mesele bu. düşman olunan grup “kadınlar” değil, çalıştığı halde hesabı erkeğe ödetmeye çalışan “satılık mallarda”. eğer kadın mal olursa erkek de ona istediği şiddeti uygulamakta hak görür. çünkü parasını bastırıp aldığın malı istediğin gibi kullanırsın.

  şimdi size burada methiyeler düzen, “canım trp’ciler tam ergen, erkek tabi ki kadının hesabını ödeyecek <3” diyen meriçler size satılık mal muamelesi yapıyorlardır ve ileride birlikte olduğunuzda şiddet göreceğiniz insanlar da onlar. zira, “ parasını bastırıp aldığın malı istediğin gibi kullanırsın”.

  kezbanlara ise tek bir şey söylemek istiyorum;
  “o zaman kendi hesabını neden kendin ödemiyorsun?”

  not: trpcilerin artması sizin anladığınız modern toplumun temellerinden biridir. birçok şeyi anlamadan sadece okuduğu 3 ergenin mesajını refere ederek ağzında penisle başlık açınca böyle oluyor.