şükela:  tümü | bugün
 • bkz
 • (bkz: başlık açayım derken orta yere sıçmak)

  herif, forumlarda mesaj sayısı kasan ergen bebeler gibi, bkz diye imdb linki vermiş ya la.*

  edit:
  (bkz: pureandfree). entrysini siler kaçar da üstüme kalır sonra başlık.
 • muayad alayan ın yönettiği filmdir.

  --- spoiler ---

  eşi albay olan israilli bir kadın ile, evli ve eşi hamile olan filistinli bir adamın yasak aşklarını konu ediniyor. yasak aşk ilgililerce bir şekilde güvenlik sorunu haline geliyor haliyle.
  saleem karakterini oynayan adeeb safadi cuk oturmuş rolüne. erkeklik gururuna önem veren, apolitik biri. eşinin kardeşinin yardımlarını istemiyor. evini tek başına geçindirmek istiyor. olay ortaya çıkınca yelkenleri suya iniyor haliyle. eşi ise biliyor bu gururu. yalandan gidip para istiyor kocasından.kahraman oluyor film sonunda. aziz nesin' in bir hikayesinde vardı böyle bir sahte kahraman.

  sara'nın filmin sonunda tebessüm eden yüzünde, kafasını çevirdiğinde beliren acılı ifade çok çarpıcıydı. bir kaç defa seyrettim o kısmı.
  --- spoiler ---
 • israil-filistin olayına kadın erkek ilişkisi üzerinden bakan çok naif güzel bir film. filmi izlerken israilin anti demokratik uygulamalarına kızamıyorsunuz bile, çünkü saleem ülkemizde de olduğu gibi klasik ortadoğu erkeği, evinde gül gibi karısı dururken maceralar peşinde hani şu bizim ülkemizde kendi eş ve çocuklarına köpek gibi davranırken rus sevgili bulunca kedi olan adamların bir kopyası adeta, işler sarpa sarınca bu tip adamlar hep pişman olur nedende, ama yine ellerine aynı fırsat geçse aynı aptallığı sürdüreceklerine adım gibi eminim. tabi filmde saleemin karısının dik duruşu karşısında şapka çıkarmamak elde değil

  --- spoiler ---

  saleem'in evine gittiğinde karısı sarah'a çocuğunun ismini sorar ve çok güzel isim der, aynı olay filmin finalinde bu kez sarah saleem'in karısına çocuğunun ismini sorar ve aynı cevabı vermesi çok hoş bir detay
 • olabilecek bütün zıtlıkları baştan savma bir araya getirerek ilerleyen olay örgüsüne sahip 2018 yapımı film.

  --- spoiler ---

  israilli bir albayın eşi olarak filistinli bir adamla fingirdemek için en hafif tabiriyle geri zekalı olmak gerekir. hiç bir derinliği olmayan ilişkiler ve nihayetinde yaşanan yüzleşmeler son derece sakil, son derece eğreti duruyor.

  --- spoiler ---

  37. uluslararası istanbul film festivali'nde 'sara ve selim hakkında' adıyla gösterilen film çok zorlama bir israil vs filistin kutuplaşması yorumu.