şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • olm resmen heyecanlandım lan!! memleketten gerçekten rock yapan bi grup çıkıyo ya la!! teomanla, haluk leventi bize yıllardır rakçı diye kakalayıp duruyorlardı. memleketten yeni bir white stripes, bir black keys doğuyor dedirtecek kadar iyiler. 20 yıl sonra ilk kez albüm satın alıcam sanırım. bu grubu takip edin derim. kulağımızın pasını söküp attılar resmen. tişikkirlir sipirmin
  • dün cd'lerini almıştım anca dinleyecek teknolojiye ulaşabildim. baştan sona gaz şarkılar bekleyerek dinlemeye başladım albümü, öyle değil. ama genel olarak gaz, arabada dinlesen adam ezersin allahıma... yarım saat yağ gibi aktı gitti albümü dinlerken.

bunun dışında ilk 1000 adet cd'yi muhtelif yerlere bıraktık içinde küçük sürprizler var dedilerdi, ben bi hidden track falan bekledim ama değilmiş :)
    ölmezsem cumartesi karga'dalarmış, canlı da görmek lazım.

edit: ölürsem de konser kargada, öldüm diye bir değişiklik olacağını düşünmüyorum.
  • ülkenin gitar müziği çöplüğüne döndüğü son on yılda gerçekleşmesini beklediğim metan gazı patlamasıdır bu grup. son dönemin kaliteli ve öykündüğü müziği iyi tahlil etmiş projelerinden biridir.
  • dün gittim izledim. ve beklediğimden de iyiydi açıkçası. daha önce myspace'teki şarkıları dinlemiştim ama canlı canlı her zaman bi başka oluyor zaten. bir de cd yapmışlar. 5 şarkı 5 lira. hiç korkutucu değil bence. helter skelter dışında hepsi kendi şarkılarıymış. peyote'den alınabilir. blues ve garage'ın o kirli ve gürültülü müziğini sevenler kesinlikle denemeli bence.
  • mükemmel bir video klip ile gönüllere ve yutuplara taht kurmuşlardır. ülke topraklarından çıkması ender olan bir sounda ve algıya sahip elemanlar. takipteyiz..

http://www.youtube.com/watch?v=1lxnqq9v8pe

(bkz: spring of war)
  • spring of war şarkıları ile tanıdığım, tanıdığım ilk bir kaç saat içerisinde sempatim aşka dönüşmüş güzel rock grubu.

hafif stoner rock, biraz grunge, ucundan 60'ların psychedelic tınıları derken olmuş bu grup. son dönemlerde rock müziğe dair türkiye'den çıkmış en bir güzel şey.
  • tanıdığım en iyi gruplardan biri...

80'li yılların başından beri bu ülkede kurulmuş çoğu gruptan haberdarım. yine bunlar arasından bir çoğunu konser organizasyonları, yazılı basın ve sayısız radyo - tv programlarıyla paylaşmaya çalıştım.

bunlar arasında özel bir yere koyduğum isimleri belli nedenlerle daha farklı bir yere koyarım. ortaya koydukları sound ve fikirler dışında, afiş, albüm kapağı, video ve servis ettikleri fotoğraflar (hatta grafik anlayışları) gibi görsel yanları da benim için önemlidir. bunları sahne hakimiyeti, röportajlarında söyledikleri gibi bir çok ayrıntı takip eder. bu özellikler sadece benim için değil, iyi müziğin peşinde olanların, bir grubu / solisti sevmek için farkında olarak ya da olmayarak gözlemlediği özelliklerdir

bu özellikleri bir araya getiren gruplar zirveye çıkmış, müzik tarihimizdeki yerlerini almıştır. sayıları azdır. 5 - 10 yılda ancak bir iki tane çıkar

uzatmadan;

işte bu gruplardan birisi daha çıktı geldi;
    the rıngo jets
    https://www.facebook.com/theringojets

ve şu sıralarda "gezi"ye ithaf ettikleri klipleri: spring of war
    http://www.youtube.com/watch?v=1lxnqq9v8pe

eğer kısa sürede türkçe sözlü çalışmaları da gündemlerine alırlarsa, festivallerin ana sahneleri ve kalabalık geçecek turnelerde onlarla çok sık karşılaşacağız.

bu yeni gruba çıktıkları yolda başarılar dilerim.
  • 192kbs mp ile dinleyip "ay çok güzelmiş" dediyseniz az paraya kıyıp plağını alın da odanın ortasında çalsınlar...
  • başta dr. skull olmak üzere geçmişten gelen birkaç güzide grubu göz önüne almazsak türkiye'den çıkmış en iyi grup. hala daha inanamıyorum duyduklarıma. bildiğin sevişme müziği bu.
  • bu seneki demonation festivali'nde de yer alacaklarmış arkaoda'da.