şükela:  tümü | bugün
 • the year of the rouge dragons üçlemesinin ikinci kitabı. ilk kitapta ejderhaların üstündeki lanetin ne olduğunu çözen grubumuz ikinci kitapta lanetin çözümünü aramaktadır. bunu da üçe ayrılıp sammaster ın yıllar önce gittiği yolu takip ederek yapmaya çalışırlar ama sammaster ın da eli armut toplamamaktadır olaylar gelişir.
 • fragmanları şuradan izlenebilir:

  http://trailers.apple.com/trailers/wb/therite/
 • 11 şubat 2011 tarihinde türkiye'de gösterime girecek filmdir.
 • abuk subuk bir hristiyan propaganda filmi daha, paraniza yazik olmasin gidin filme harcayacaginiz parayi loseve verin pisman olmayin.

  zo edit: la ney
 • içine "anthony hopkins" kaçan her türlü film izlenmeli. boru değil bir üstat, bir hoca bu adam.

  "ama film çok dandikti be" tarzı yaklaşımları da açıkcası "değerliye bok atıp sükse yapmak" gibi bir durum olarak görüp siklemiyorum bile. eğer şu filmde hopkins yerine ne üdüğü belirsiz, referanssız tipler oynasaydı "dandik" sıfatını sonuna kadar alabilirdi. filmin gücünü kalitesini arttıran oyunculardır, onların karakterleridir. senaryo ne kadar sallama da olsa hopkins gibi isimler onu o ünvandan rahatlıkla çıkartabilir. en fazla sizin zevkinize göre değildir.
 • filmle ilgili aklımda kalan iki şey: anthony hopkins ve beş para etmez hristiyan propagandası.

  gitmeyin, götürmeyin, göndermeyin.

  şeytanını siktiklerim gitti 25 milyon.
 • ---spoiler---

  ayin sırasında çalan iphone ve açıp konuşurken bir yandan şeytan çıkartan peder lucas, komik bir sahneydi. bir de kedinin 'mırrnavv!!' diye çocuğun üstüne atladığı sahnede ayy diye kibarca yerinden sıçrayan bizler gibi ürkmeyip 'allahh belanı versinnnn!!' diye kediye tepki gösteren bir amcanın olduğu salonda film izlemek de ayrı bir keyifti.

  onun dışında aynı hikaye: şeytan var, inanmayan peder var, sonra peder inanıyor, şeytan gidiyor falan.

  ---spoiler---
 • spoiler içerir

  perder lucas'ın beni kutsa diye gelen sabinin suratına "eeeöeeeh" diye tokadı yapıştırması beni filmin sonuna kadar güldürdü, filmle ilgili başka bir sahne hatırlamıyorum
 • anthony hopkins mükemmel oynamış, orası tamam, ama bir korku filmi için bile kötü bir film the rite. iblisli at var olum.
 • izlerken tüylerinizin diken diken olduğu sahneler barındıran bir film. hristiyanlık propagandası bolca yer alıyor. filmin sonunda yer alan "michael kovak, şu anda amerika'daki 14 şeytan çıkarıcısından biri..." ve "father lucas, floransa yakınlarında şeytan çıkarmaya devam ediyor." cümleleri, bu reklamın bariz örneklerinden. filmin sonlarına doğru baal'la savaşan michael kovak'i, şeytana alt edilmekten kurtaran şeyin ise, son anda ölen annesini görüp ondan güç kuvvet alması, sevginin şeytanı alt edebilecek şeylerden biri olduğunu göstermesi de, bu filmin güzel yanlarından biri belki de. albus dumbledore "sevgi." derdi harry'ye, "voldemort'la aranızdaki fark bu.". michael kovak de, anne ve tanrı sevgisi sayesinde şeytanı alt etmeyi başardı. bunun dışında, "one lives what he believes" diyorum başka da bir şey demiyorum.

  izlemeye değer mi? kesinlikle değmez zannımca. inanç konusunu daha güzel işleyen eminim çok daha güzel filmler vardır.