şükela:  tümü | bugün
  • ilk iki oyundan çok çok daha gelişmiş - oda oda geziyorsunuz resmen - , oyuncuyu sıkmayacak ancak ipucu kullanımına mecbur bırakacak kadar zorlaştırılmış olan the room serisinin üçüncü ve bana göre en iyi oyunu.

ha bir de hayvan herifler farklı bitişler tasarlamışlar. yok yok kesin en iyisi bu oyun üçlemenin.
  • "13 lira para mı, it" diyerek aldığım oyun. serinin en iyisi dersem 2'ye haksızlık olur, ama gayet iyi. sadece küçük ekranda kurcalamak artık daha zor.

bu arada türkçe desteği de var.

edit: oyunu bitirdim, 3-4 farklı bitiş varmış, belli bölümleri tekrar oynatıp daha farklı bulmacalar çözebiliyormuşsun. toplamda 11 saat harcamışım. başta söylediğim 2'ye haksızlık olur lafını geri alıyorum, ben böyle oyun görmedim, iç içe, iç içe, iç içe binlerce şey kurcalıyorsun. bu oyun için dev bir ekip senelerce uğraşmış olmalı.
  • çözücüyü biraz daha oradan oraya savurmuşlar ama yine çok keyifli bir kaçış oyunu olmuş. öncekilerdeki kadar walkthrough desteğine ihtiyaç duymamamı kendi becerime değil; biraz daha fazla adette bulmaca içermesi nedeniyle daha akıcı bir oyun tasarlamalarına bağlıyorum.
  • aldigimin ertesi gunu alternatif sonlarla birlikte bitirdigim oyundur.

bagimlilik yapmistir ne yazik ki.

ozellikle ipucu vermeyi biraktiktan sonra keyfi iyice artip sonlara dogru ipin ucunu baya kacirmislar zorluk acisindan.
  • uzun zamandır gördüğüm en iyi devam oyunu. ilk iki oyundan sonra bu kadar üstüne koyabileceklerini düşünmemiştim. gerçekten çok güzel oyun olmuş. ipuçları kapalı halde başlayarak 8 saat sonunda ikinci sonu gördüm. üçüncü ve dördüncü sonu görmek için ne yapmam gerektiği hakkında hiç bir fikrim yok.

--- spoiler ---

sanırım çözülmesi gereken; kasa, aynı odadaki altın küre, mor kristalli (2) mekanizma kaldı. bunları nasıl çözeceğim bilmiyorum. şu an elimde "tornavida, zanaatkarın anahtarı, gizemli eser (bununla ikinci sonu gördüm) var. öylece ekrana bakıyorum. en sonunda sağ baştan başlayıp odalardaki her yere tıklayacağım sanırım.* neyse bir şekilde bulacağız artık. çözüme bakmak yok!

edit: üçü de birbiriyle bağlantılıymış... 8 buçuk saatte bütün sonlarla beraber bitti... bitti :(

--- spoiler ---

dördüncüsünü sabırsızlıkla bekliyoruz...
  • normal sonu ve 1 numaralı alternatif sonu bir çırpıda bitirdiğim ondan sonra mala bağladığım oyun.

çok başarılı hele iphone 6s plus ile oynarsanız sıfır takılma ve koca ekranda mükemmel kalite.

lakin geçemiyorum kaldı elimde bu tornavida falan napacam bilemedim vesselam.

35dk sonra gelen edit: aman beee bu da bitti.
  • bokunu çıkarmışlar, böyle telefon oyunu mu olur amk, pc oyunu olsun steam'den satın alalım. 90'ların içi dolu adventure'larının tadını verdi.
  • iki oyundan sonra büyük bir zevkle oynadığım oyundur. bağımlılık yapıyor resmen bu seri bitince çok fena boşluğa düşeceğim kesin. ayrıca ipuçlarını kapattığınızda baya zorlanacağınız yerler var. bir tek şu giriş müziğinden nefret ediyorum oyun zaten istemsizce geriyor bazı yerlerde bu müziği de duyunca biraz korkmuyor değilim hani.
  • kesinlikle sürükleyici harika bir oyun olmuş.

--- spoiler ---

1. bitim sonrası, 2. bitimi göremeden, 3. bitimin kader kartına geçiş yaptım.. elimde de bir anahtar ile kala kaldım.. bakalım nasıl bitecek, nasıl olacak alternatif bitişler..
    --- spoiler ---
  • ara ara ip uçlarından yararlanarak 9 saat oynamayla kurtuluşa erdiğim oyun. oyun bitti derken yok aslanım diyerek beni oda oda gezdirdirmiştir.