şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: saboteur)
  • çok keyifli. paris sokaklarında her yerden eyfel'i görerek gezinmek, çatılardan görülen manzara, arabalar, araba kullanırken çalan eski şarkılar, fransız aksanlı ingilizce, sean'ın karizması hatta kıyafeti, nazileri temizleyince bölgeye renkle beraber canlılık gelmesi insanı iyi hissettiriyor. önünüze çıkan nazi tanklarına, petrol istasyonlarına, arayıcı ışıklarına dinamit yerleştirip kaçmak da cabası.
  • ati ekran kartları için yama çıkartmışlar: http://www.pandemicstudios.com/thesaboteur/patch
  • playstation 3'de en son assassin's creed 2 ve uncharted 2'yi bitirenler ve şu anda oynayacak oyun arayanlara, bire bir ilaç gibi... tabi bu iki oyun kadar iyi değil ama gene bir süre idare eder.

oyunun girişinde, striptiz yapılırken çalan şarkı ise; koop - koop island blues
  • buram buram kalite kokan mükemmel oyun. gta mı ararsınız yoksa assasin's creed mi derken alayını harmanlamışlar ve üzerine de mükemmel sunum, atmosfer ve oynanabilirlikle birlikte önümüze sunmuşlar.. bu ea olayı iyice aşmaya başladı, belli bi kalite standartları mı vardır bilemedim ama son yıllarda gerek kendilerinin çıkardıkları gerekse satın aldıkları firmaların çıkardıkları oyunların kalitesi resmen tavanda.
  • yüksek çözünürlüklerde açınca haritanın buglandığı oyun. sadece skylar st. claire i arada bir görmek için bile oynanabilir.

(bkz: shite!)
  • menüsüne hasta olduğum, müzikleri ve teması efsane olan oyundur. oyuncuları dönemin havasına sokmak için mükemmel müzikler seçilmiş. çoğu klasik olan bu şarkıları bulun dinleyin derim. oyunu açtım menüdeki şarıkıyı bi on dakika dinledim o derece.
  • oyun açlığımı bastıran oyun. müzikler muhteşem. binalar, siyah beyaz görüntü 1940 fransasını yaşatıyor insana. oyunun süresi de bana kısa gelmedi. her gün 1-2 saat oynuyorum, hemen bitsin demediğimden de her zaman görev yapmıyorum. alıyorum külüstür bir araba geziniyorum sokaklarda, kafa dağıtmaya çıkıyorum.

hele de eifel kulesi altında drift yapmak paha biçilemez.

-gelecekten gelen adam çok tehlikeli.

edit: sonunu çok beğendim...
  • --- spoiler ---

oyunun sonunda skylar yerine veronique'yi tercih eden esas oğlan, üzmüştür.

--- spoiler ---
  • ikinci dünya savaşı paris'inde, bol aksiyon, süper grafikler, eğlenceli karakterler (je t'aime, skylar) ve muhteşem bir soundtrack'ten oluşan oldukça cool bir oyundur. öykü ilerledikçe biraz saçmalıyor ama olsun. nazili gta'dan daha güzel bir şey olabilir mi? i fucking love this game.

en güzeli, uzak bir yerden görev aldığınızda favori arabanıza atlayıp (domino) ella fitzgerald eşliğinde kırların arasında uzun yolculuklara çıkmaktır.

pandemic studios'un son oyunu olmuştur maalesef, oyunu teslim ettikleri anda baltayı yemişlerdir. üstelik bu kadar uğraşıp didindikleri oyun hiç de hakettiği ilgiyi görememiş zira doğru düzgün promosyon yapılmamıştır.

soundtrack'ini merak edenler için:

* koop - koop island blues (featuring ane brun)
    * ella fitzgerald - somebody nobody loves
    * ella fitzgerald - caravan
    * madeleine peyroux - dance me to the end of love
    * nina simone - feeling good
    * nina simone - feeling good (troublemaker remix)
    * issac sprintis - feeling good (sprintis remix)
    * steve sidwell - walk the walk
    * howard shaw - red, white & blues
    * peter cork - depression blues
    * steve sidwell - smoochie coochie
    * ruben ayala & mile deering - relaxing risk
    * frank macchia - on the rocks
    * jan stevens - martini lounge
    * jan stevens - terrapin on a tightrope
    * maxayn - the finger points to you
    * kacee clanton - don’t do me wrong [instrumental]
    * charles chemery - s’embrasser a la plage
    * allison adams tucker - quand j’tai perdu