şükela:  tümü | bugün
  • the gadsdens adlı, ümit vadeden ingiliz grubun nefis bir parçası. adamların henüz albümü olmamakla beraber http://www.myspace.com/thegadsdens 'den ne kadar ciddi bir potansiyel taşıdıkları şarkıları dinlenerek anlaşılabilir.

i was your sailor, your demon, your lover, your overbearing
    best friend hoping for some attention
    i saw through your automatic heartache, and now i know
    that love is as love was, it’s downhill from here….

should i run a million miles away from every memory of you?
    let that be a lesson to me, think not with my heart but with my head.

no i never really had it in me, did i, did i?
    (no) i never really had it in me, did i, did i?

i was your armchair, your mattress, your tv, your everlasting
    talk show host, mouthing “baby, you’re wonderful”
    i fell under your control, switch on switch off, robotic
    i lost every ounce of myself.

should i run a million miles away from every memory of you?
    let that be a lesson to me
    think not with my heart but with my head.

i was your sailor, your demon, your lover, your overbearing
    best friend hoping for some attention
  • acilen bir seylere soundtrack olmasi, dunyaya sacilmasi, insanliga yayilmasi gereken sarki.
    sarkinin sozleri, adamin sesi, sarkinin kendisi her seyiyle elimi ayagima dolastirdi gecenin bir yarisi, oyle bir heyecan benimkisi. dinleyebildigim diger 3 sarkilari da guzel bu adamlarin* ama bu sarki bambaska olmus, oyle seviyorum.
  • müziğin ne kadar güzel bir araç olduğunu bana bir kez daha hatırlatan şarkı.
  • azda olsa şarkıda bahsedilene yakın bir şeyler yaşadıysanız bütün gün "let that be a lesson to me, think not with my heart but with my head" diye dolaşabilmenizi sağlayan şarkıdır. herhalde ugandaca'da olsaydı, ne demek istediğini sırf müziğiyle anlatırdı gibime geliyor. ve ayrıca çok büyük olasılıkla yeni sezonunda grey's anatomy'nin soundtrackinde yer alır.
  • bir kere dinlemeyle asla yetindirmeyecek the gadsdens parçası. akıcıdır, akılda kalıcıdır dikkat.

(bkz: catchy)

edit: fizy nanik yapmış, linki öldürmüş. grubun da adı değişmiş, autoheart olmuş. burdan buyrun:
    http://www.youtube.com/watch?v=oucdobqxrru
  • eski sevgiliniz sizin gibi bir yelkenciyse ve ona çok kızgınsanız, yapacağınız en son şey bu parçayı dinlemek olmalıdır.
  • doğal bir antidepresan. reçetesiz kullanılabilir.
  • günlerdir neredeyse aralıksız dinliyorum, o kadar hayatımın bir bütünü oldu ki bu parça son zamanlarda, kendimi sürekli bir filmin içindeymişim de bu müzik eşliğinde insanlar beni izliyormuş gibi hissediyorum. işte o kadar anlam katan bir şarkıdır kimilerine bu aslında, anlatmak bile ne zormuş arkadaş dur hemen bir defa daha dinleyeyim.

(bkz: sensiz olmaz)
  • yılbaşı gecemde yanımdan ayrılmayan, beni her daim takip eden şarkı.