şükela:  tümü | bugün
  • gerçek olaydan uyarlanan, ingiltere’de korku ve paniğe neden olan, hatta rusya'yla diplomatik bir krize dönüşen novichok zehirlemelerini anlatan ve üç bölümden oluşan bir bbc mini dizisi.
  • uc degil dort bolumden olusan ve suan sadece blu tv'de olan bbc mini dizisi.

yalniz yayinlanma zamani (ya da benim izleme zamanim) covid-19 zamanina dusunce izlerken biraz sac bas yoldurtmadi degil. konu olarak bulasici ve olumcul bir zehir uzerine donuyor ama dizide kimse koruyucu ekipman kullanmiyor, herkes sarmas dolas. bulasici oldugu tespit edildiginde bile durum boyle. 'maskeni tak, eldiven giy' diye soylenirken bulabilirsiniz kendinizi.

anne-marie duff'i da bir yerden gozum isiriyor ama kanitlayamam. cok iyi oyunculuk cikarmis.
  • gerçek bir olay belgeseli.
    4 bölümlük bir mini dizi halinde yayınlanmış blu tv’de.

ingiltere ile rusya arasında büyük bir gerginliğe yol açmış. belgeselde, novichok adlı zehrin soğuk savaş sırasında üretilmiş olup dünyadaki en ölümcül sentetik maddelerden biri olduğu ve bu zehrin beynin, vücudun geri kalanıyla iletişimi kesmesine yol açtığı söyleniyor.
    (bkz: ben demiyorum onlar diyor)

belgeseli izleyene kadar böyle bir olaydan haberim dahi yoktu. yukarıdaki arkadaşın dediğine katılıyorum bu arada, anne-marie duff’ın oyunculuğu cidden göz dolduran cinsten.