şükela:  tümü | bugün
 • bir kaç aydır merakla takip ettiğim ve bu tarz şeylerle ilgilenenlerin de takip etmesini tavsiye ettiğim moda bloglarından biridir.
  aslında modayı trendsetterlar, modacılar tasarımcılar yaratıyor türkiyedeki iconlara göre. çünkü, büyük markaların sitelerine baktığımda, bizim mecmualarda boy boy fotografları olan dingillerin bunların birer kopyası olduklarını, buna rağmen "bunnaaar işte biliyorlar... bilmemkimden yeni bir trend" diye ilan edildiklerini çok bir rahatça görüyoruz. türkiyedeki diğer dangaloz kopyacılar tarafından satın alınıyorlar çılgınlar gibi... (örn:uggcular) (örn:babetçiler) ki bu ugg ve babet modası ingilterede 5-6 yıl önce başlamış, herkesin ayağında plastik deniz ayakkabısı gibi çeşit çeşidi pırtlamıştı. şimdi bakın o sokaklara... yok işte yok.
  hayır. bunun yeni bir trend olduğu filan yok. aslında yurtdışında "insanlar" modayı yaratıyor,modacılar da bunları pazarlıyor, "diğer" insanların aslında zaten bazıları tarafından kullanılmakta olan trendleri satın alıyor. bu blog da bunu çok iyi bir şekilde kanıtlıyor.
 • kesinlikle takip edilmesi gereken bloglarin basinda geliyor.

  fotograflanan insanlarin cogunun profesyonel manken oldugunu umut etmekten yapacak baska birseyo yok.

  turkiye de eda taspinar bu sekilde bir trensetterlik yapmaya calisiyor ama yeteri kadar resim bakip kabaca bir fikriniz olustugu zaman onunda ne kadar basit oldugunu anliyorsunuz.

  ayrica bayanlardan ziyade turk erkeklerine giyim tarzlari sebebiyle yurtdisinda magara adami muamelesi yapilmasini yadirgamamak gerekir..
 • ne ünlü olmak, televizyonda görünmek, sokak röportajında "bence ideal sevgili/ yılbaşı kutlamak/ akp hükümeti bla bla.." diye demeçler vermek, ne de show programlarına izleyici olarak çıkıp mal gibi gülmek gibi arzulara kapılmadım şu yaşıma kadar, yeminle söylüyorum istiklal'de kamera görünce fellik fellik ara sokaklara kaçarım. ama bu blogda bir fotoğrafım olsun isterdim şu kısacık hayatta, ben geniş adımlarla gezi parkından okula yürürken çeksin scott schuman, saçlarımı açık bıraktığım güneşli bir gün olsun mümkünse.

  profesyonel modellerle çalıştığını düşünmüyorum, en azından fotoğrafını çektiklerinin hepsi profesyonel değil ondan eminim, bugüne kadar da "höh bunun fotoğrafını da niye çekmiş ki" dediğim kimseye de rastalamadım, ince zevkli adam vesselam. her ne kadar fotoğrafımı çekmesini hayal etsem de adam türkiye'ye gelse ne bulacak: mavi çizgili gömlek, kürk yelek, tayt, sahte burberrys atkı, ugg, bakır rengi kaynaklı saç..

  gelmesin.
 • beni buhrana sokan blog. bir thesartorialist.blogspot.com evreni var bir de bizim yaşadığımız, bildiğin evren. kuşkusuz ki biz thesartorialist'de resmi çıkanlardan değiliz. onlar ki bakkala bile giderken fotojenik ve tarz sahibidirler. onlar ki tasarım ve modayı harman edip tek potada eritmişlerdir. onlar ki, sırf fotoğraflarıyla bile insana kendini sivilceli ve çikin hissettirirler. biz size thesartorialist'i bunalıma girin diye verdik.
 • çok doğal ve çok etkileyici fotoğraflar barındıran, türkiye'deki sözde ikoncanların takip etmesi gereken şükela moda blogu.
 • ikoncan peşinde tokyo senin berlin benim gezinen bir moda fotografçısının ilham verici blogunun adı.
 • milano ya da floransa'da bulunma fırsatı olmamış insanların, bütün italyan erkeklerinin sokaklarda blazer ceket ya da takım elbise ile dolaştıklarını sanmalarına yol açma ihtimali olan blog.
 • yazan kisinin scott schuman oldugu ve artik kendisinin kitaplari dahi basilmis olup moda dunyasi icin etkili sayilan bloglardan, belki de ilklerinden. yine bir baska fransiz moda blog yazari garance doré ile beraberdir (karisindan ayrilmis ve garance ile beraber olmaya baslamistir. hatta bu ikisinin beraberliklerinin "a cup of jo" gibi bloglardaki "mutlu" bahsi okuyucu yorumlarinda tepki almistir), kizimiz paris'ten new york'a tasinmistir. kisacasi scott heart garance.

  (bkz: dolce vita)
 • blogda fotoğrafları yayınlanan kişiler arasında kanye west, michael stipe, agyness deyn, ece sükan? gibi ünlülere rastlamak da mümkündür. severek izliyoruz da, o kunduraları çorapsız giyince ayağınızı nasıl vurmuyor çok merak ediyorum..
 • 'the sartorialist'in bir günü' tadındaki videosu şuradan izlenebilir.

  http://www.youtube.com/watch?v=e5ngg5kopzu