şükela:  tümü | bugün
 • cw'nun yeni fantastik, cadılı büyülü dizisi. kızın birinin annesi ölüyor, anneannesinin yanına taşınıyor lisede tanıştığı arkadaşlarına bir bakıyor ki hepsi büyülü falan. kendisi de meğersem öyleymiş. sikko bir dizi olması muhtemel.
 • başrollerinde life unexpected'ın lux cassidy'si britt robertson ve terminator: the sarah connor chronicles'ın john connor'ı thomas dekker'ın yer alacağı cw dizisi.
 • burada resmen birinci bölüm özeti gibi bir tanıtımı var.
 • britt robertson ve thomas dekker'in yan yana geldikleri sahneler için bakılacak, gerisi yalan olan l.j. smith dizisi. baktılar vampirler tuttu; kurt adam, cadı ne varsa hepsini yığıyorlar önümüze ya hadi hayırlısı.
 • en güzel yanı, biricik lux'ımız britt robertson'ı yeniden izleyebilmek olan dizi. itiraf etmek lazım, the cw'de kardeş dizisi the vampire diaries ile birlikte başarılı olsun diye özel olarak yaratılmış ve bunda başarılı olmuş. kadro genç, hikaye heyecanlı, kızlar güzel, erkekler birçok seyirciye göre yakışıklı (thomas dekker, seni sevmiyorum), müzikler güncel... bir the cw dizisinden fazlası beklenmez. (özellikle the wb dönüşümü sonrası başladıkları dizilerde çok başarılı bir iş çıkartamadılar, unutulmamalı ki gilmore girls ve supernatural gibi şahaneler eski günlerden kalmaydı)

  dizi daha ilk sahnesinden atmosferini çok iyi oluşturuyor. zaman zaman karanlık tarafa geçecek bir gençlik dizisi olduğunu anlayıveriyoruz. annesi yanarak ölen (aslında öldürülen) cassie annesinin çocukluğunu geçirdiği kasabaya, büyükannesinin yanına yerleşiyor. cassie'nin okulda tanıştığı gençlerin ve kasabada karşısına çıkan büyüklerin hepsi bir acayip. dizi ilerledikçe bir takım sürprizlerle seyircileri ters köşeye yatırmayı amaçladıkları açık. cassie arabasındayken okulun kötü kızı arabayı ateşe veriyor, böyle bir zorlunluluk halinde cassie'nin güçlerini farkına varıp hayatını kurtaracağını umarak. fakat cassie hiçbir şey yapamayınca adam tarafından kurtarılıyor. başına gelenleri sorgulayan genç kız diana tarafından kasabanın kuytu bir köşesindeki klasik "tekinsiz ev" tanımlamasına uygun yapıya götürülüyor. içeride dikizci komşu, okulun kötü kızı ve kankası, bir de kurtarıcı çocuk adam var. büyüklere çaktırmadan güçlerini geliştirmeye çalışan bu gençlerin okeye dördüncü, pardon, gruplarına altıncı kişiyi aradıklarını öğreniyoruz. safkan cadı olan 6 kişi bir araya gelince çok güçlü olabileceklerini, cassie ile birlikte grubun tamamlandığını söylüyorlar. ancak her normal insan evladı gibi cassie de "siz delisiniz," deyip mekanı terk ediyor. burada anlamadığım, o anda bir objeyi ateşe verip gücünü sergilemeyen karakterlerin salaklığı. lafla bana da cadı olduğumu söyleseniz inanmam, birebir görmem lazım. neden kasıyorsunuz ve uzatıyorsunuz bu kadar ey yazarlar? tamam, sonrasında esas kız ve esas çocuk arasındaki sahneye yol yapıyorsunuz ama, istediğiniz sahneye ulaşmak için mantığı göz ardı etmeyiniz lütfen.

  ilk bölümde gördüğümüz yangın, fırtına ve diğer özel efektler bir dizi için yeterince iyi. ancak büyü yaparken "fırtınayı durdur" vesaire yerine daha karizmatik söz öbekleri bulunabilirdi. illa latince olsun demiyorum ama "yağdı yağmur, çaktı şimşek" biraz basit ve dalga geçilesi kalıyor.

  karakterlerimiz şimdilik çok iki boyutlu. kimden zarar geleceği, kimin dost kimin düşman olduğu, kimin sırlar sakladığı, kimin iyi niyetli olduğu apaçık ortada. büyünün ve getirdiği kontrolsüz gücün nelere yol açabileceğini en güzel irdeleyen dizilerden biri buffy the vampire slayer idi. dark willow'un doğuşu, çöküşü ve günümüz buffy evreninde büyünün geldiği durum göz önünde bulundurulursa bu konudan aslında derinlikli hikayeler çıkarılabileceği anlaşılır. umarım işbu dizi de daha sağlam hikayeler ve karakter analizleri ile yoluna devam etmeyi tercih eder.
 • britt robertson hatrına izlenecek ergen dizisi. ilk bölümün ilk sahnesi gerilim filmleri gibi başladı. ilk bölüm hiç fena değil. kadın oyuncuları giydiren kostümcüler de oldukça başarılılar.
 • dizi sitelerinden izleniyorsa alt yazılarının nitelikli olması konusunda dikkatli olunması gereken dizi. yoksa "geçer borunun pazarı" :)
 • l. j. smith* teyzenin 3 ciltten*** oluşan fantastik roman serisi... kitap diziye uyarlanırken en az the vampire diaries'in değiştiği kadar değişmiş: isimleri aynı olsa da kişilikleri farklı karakterler, kitapta ana karakterlerden biri olduğu halde dizide yer almayan karakterler, kitaptaki olaylardan çok farklı hatta bazen tamamen ters olay örgüleri bu dizide de var. şimdilik yayınlanan iki bölümde görülen kadarıyla dizi, kitaba göre daha aksiyonlu ve daha az karanlık olacak gibi. görselliğin avantajını kullanmak ve de seyircileri baymamak adına aktif büyülere daha çok yer verilmesi de olasılıklar arasında... cw'nin yaptığı diğer dizilerden hoşlanıyorsanız, bu diziden zevk almanız da muhtemel.
 • --- spoiler ---

  iblis dedikleri meger bagirsak kurduymus.

  --- spoiler ---
 • 4. bölümün yarısına kadar izledim ve benim için yeterliydi. ne yazık ki olmamış dizidir halbuki umutluydum ben.