*

şükela:  tümü | bugün
 • kaynak imdb, yabancı film oscar ödüllü filmin remake versiyonu olacak film.

  hollywood'un neyin peşinde olduğunu çözmüş değilim. oldboy faciasından da mı ders alınmadı.

  http://www.imdb.com/title/tt1741273/
 • (bkz: el secreto de sus ojos) gibi muazzam bir filmin remake'ini yapmanın mantığını çözemedim. nicole kidman, julia roberts gibi isimleri koyunca filmin tamam olacağını düşünerek mi yaptılar yoksa gerçekten daha iyisini yaparız diye mi düşündüler bilmiyorum ama olmamış. ilk filmde finalle yaşadığınız şok ve o muazzam adalet eleştirisi kaybolup yerini aksiyon olmasın aman sanat yapalım diye çabalayan son derece başarısız bir uyarlamaya bırakmış. orjinal filmin gayet yalın anlattığı sözü ve teması remake'de tamamen kaybolmuş. izledim ama izleten tek şey "bakalım nasıl yapmışlar" merakıydı. ve olmamış. başta hikaye çok kötü uyarlanmış ve maalesef oyunculuklar da çok kötüydü. biri julia roberts'a iyi oyunculuğun ağlak ve çirkin görünmeye çalışmak olmadığını anlatmalı. sonuç olarak izlemeyin, izlettirmeyin. sinir oldum ve evet sinirimi çıkartmak için yazıyorum. bu kadar iyi bir filmin böyle kötü bir remake'ine pirim vermeyin. zaten hollywood kafasından tiksindik artık. ayrıca nedir o nicole'un botoksları. kadın mimik yapamaz hale gelmiş. ben olsam bu saatten sonra onu püskevit reklamında bile oynatmazdım. julia ise bizim mahalleden geçmesin bile. erkek olanına hiçbir şey demiyor hatta adını bile anmıyorum ki kendisi orjinal filmde rol alan (bkz: ricardo darin)'in gölgesi bile olamamış. kısacası; olmamış filmdir. ne hikayesi, ne kurgusu, ne de oyunculukları.
 • aslı saklanır fotokopisi sağa sola dağıtılır. bununki de o mesele işte. neymiş efendim abdliler yabancı dilde altyazılı film izlemeyi sevmiyormuş da onun için yabancı filmlerin amerikan versiyonu çekiliyormuş. ne gerek var? aslı (bkz: el secreto de sus ojos) babalar gibiyken gereksizdir. abd bir şeyin ilkini yapıyorsa neyse de yapılmış bir şeyin aynısını yapıyorsa boş geçiniz.
 • polislerin yan tema olarak el ankara diye islami terörist bir örgütle meşgul oldukları film. kazara denk gelirseniz de bunu değil orijinalini izleyiniz.
 • el secreto de sus ojos kitap okumak gibiyse bu film tv filmi izlemek gibi olmuş. ama cast çok iyi, oyuncular başarılı hakkını yemeyelim. oldboy'un remake faciası kadar kötü olmamış en azından.
 • mükemmel bir olay örgüsü. roman gibi izledim. ayrıca karakterlerin genç hallerinin makyajları mükemmeldi.

  --- spoiler ---

  üçlünün asansördeki gergin halleri için 8 olan puanı 9a yükselten film
  --- spoiler ---
 • güzel film, 10 üzerinden 8 rahatlıkla alır. izlendiğine pişman etmeyen filmlerden.
 • yarı gerilim yarı dram filmi, sevdim ve öneririm.

  --- spoiler ---

  .
  .
  .
  .
  julia roberts ın canlandırdığı "jess" karakteri kızını kaybetmiş ama güçlü durmayı da bir şekilde becerebilmiş anne karakteri ile harikuladeydi.
  ve finalde benzer duygularla "ben de aynını yapardım" hissini yaşattı.
  --- spoiler ---