şükela:  tümü | bugün
 • terry brooks kitaplarından uyarlanan ve temmuzda mtv'de yayınlanmaya başlayacak olan fantastik dizi.
 • umarım ergen işi olmaz dediğim dizi. mtv de yayınlanacak olması beni düşündürüyor inşallah ciddi bir iş yaparlar da manu bennett* reyisi izleriz güzel güzel.
 • mtv ismi biraz korkutsa da, fragmanda vurgulanan atmosfer muazzam. eğer yukarıdaki entrylerde bahseldiği gibi "ergen işi" olmaktan çıkarılıp, hikayenin özüne uygun korku unsurları yansıtılırsa harika bir şey ortaya çıkabilir.

  umutla bekliyoruz efenim. hadi be mtv. bu sefer yanılt bizi. güzel kadın/erkek yüzü/vücudu sarmalından kurtul da güzel bir hikaye ver bize.

  edit: bu arada fragman sonundaki bölüm sonu canavarı tadında yaratığın çok kolpa olmuş. ona bi çeki düzen ver.
 • dünyanın en kolpa kitabının bile dizisini çekiyorlar arkadaş ya. ben de kafayı buna takıyorum işte. yok savaş çıkacakmış putinmiş bilmem neymiş sikimde bile değil. siz nasıl olur da bu kadar boktan bir kitabın dizisini çekiyorsunuz lan. belgariad'ı elenium'u filan çekseydiniz bari amkuklarım ya.
 • lisede okuduğum kitapların filminin çekileceğini öğrenince mutlu oldum, güzel bir iş çıkartabilecekler mi göreceğiz.

  şu kitapları okumuştum:

  shannara’nın kılıcı
  shannara’nın elftaşları
  shannara’nın dilekşarkısı
  shannara'nın ilk kralı

  daha sonra terry brooks şunları yazmış, bunları okumadım :

  shannara’nın çocukları
  shannara’nın druidi
  shannara’nın elfkraliçesi
  shannara’nın tılsımı
 • mtv yapımı olması nasıl bir dizi olacağının habercisi gibi.
 • yaklaşık 20 kitaplık serinin 2.kitabı ile seriye başlıyoruz. ilk 3 kitap tamamen lotr çakması olduğundan direk bu kitapla başlamaya karar vermeleri son derece doğru bir karar. oyuncu seçimi manu benett dışında muallak olsa da lotrdan tam 12 sene sonra tekrardan elfleri cüceleri görecek olmamız son derece mutluluk verici. olurda seri tutarsa shannaranın çocukları ile başlayan ikinci bölüm çok daha orjinal ve efsanedir.
 • yarın iki bölüm birden yayınlanarak sezonu açacak. mtv muhabbeti her ne kadar herkeste olduğu gibi bende de bir önyargı oluştursa da sanki utandıracaklarmış gibi geliyor. hadi bakalım.
 • john rhys-davies'e elf rolü vererek mizahın kralını yapmış bir casting directora sahip dizi. ivana baquero büyümüş de eretria olmuş, görelim bakalım nasıl olmuş. yalnız manu bennettten allanon olmaz gibi gibi.
 • manu bennet'ten allanon olmuş gibi ama ilk iki bölümde hafiften ergenimsi bir hava hakimdi ilerleyen bölümlerde umarım değişir.

  kitabını falan bilmiyorum ama bi amınakodumun oğlu da çıkıp zaman çarkı veya ejderha mızrağı destanını neden dizi olarak çekmiyor anlamıyorum.

  zaman çarkından film olmaz zaten şöyle taşaklı bi dizi yapsalarda izlesek bi 10 sezon hoş hep mat cauthon rolünde ben oynamak istemişimdir de bok oynarım :(