şükela:  tümü | bugün
 • ilk fragmanı düşen guillermo del toro filmi.

  https://www.youtube.com/…ywazblaua&feature=youtu.be
 • çok başarılı görünüyor. neticede guillermo.
 • heyecanla bekleyeceğim film. ilk defa bu kadar sıradışı bir konuya tanıklık ediyorum.
 • fragmanı son derece büyülü ve merak uyandırıcı gözüken, 8 aralıkta vizyona girmesi planlanan guillermo del toro filmi.

  gerçekten fragmanın başlangıcı acayip derecede bioshock'u andırıyor. font bile aynı.
 • abe sapien orijin çizgiroanından esintiler sunan yukarıda arkadaşın yazdığı gibi bioshock'u anımsatan bir film ama ben daha çok jean-pierre jeunet'in dünyasına benzettim atmosferi. merakla bekliyoruz ve yine insanlığa lanet edecek gibiyiz.

  ayrıca creature of black lagoon filmini de anımsatıyor.
 • atın fava bekleyin. sally hawkins'e oscar kazandıracak filmdir.

  edit: tutmadı
 • 2017'nin altın aslan'ını kazanmış filmdir.
 • metacritic sitesinde 92 rotten tomatoes ta 100 puandan açılışını yaptı izlemeyenlerin de %100'ü (1287 oy) izleyeceğini belirtmiş. toronto film festivali'nde de gösterildikten sonra 8 aralıkta vizyona girecek.
  venedik film festivalinde eleştirmenler (bkz: el labirento del fauno) dan bu yana en iyi filmi olduğunu söylemiş yönetmenin ayrıca aktrisin oyunculuğu da övülmüş. oscara aday olması beklenmekte.
  ındiewire tarafından da a kalite mutlak izlenmesi gereken film olarak nitelendirilmiş.
 • 7.5 / 10

  filmekimi'nde gösterime giren 2 saatlik güzel film. konunun olağanüstülük / kurgu kısmı tatmin etmiyor ancak oyunculuklar ve karakterlerin günlük yaşantılarından kareler hoş. müziklerle bir araya gelince fazla tatlı sahneler ortaya çıkmış.

  --- spoiler ---

  - imdb'de konusu için fantasy yazdığından girmeden önce fantezi filmi diye dolanıyordum ortalıkta. çıkışta cidden fantezi filmiymiş dedim. ablada ne fanteziler varmış.

  - aşkın gücü ismiyle türkçe'ye çevrilmese iyiymiş. nasıl bir spoiler'dır yahu. bari sevginin gücü falan olsaydı.

  - kekçi çocuğa hem zenci hem eşcinsel düşmanı şeklinde bir vurgu olmuş ama abartıldığını düşünüyorum. tamam zencileri sevmemesi hoş değil ancak hemcinsin biri gelip senin de elini tutsa sen de atarlanırsın. senin bedenin senin kararın bir yerde.

  - filmin ilk yarısındaki kızın günlük hayatı ve kızla ressam amcanın arasındaki değişik ilişki sahnelerini çok sevdim. koltukta oturarak dans etmeleri favorimdi.

  - sanırım kızın anası da zamanında gönlünü bu creaturegillerden birine kaptırmış.

  - bir şey okuduktan / izledikten / dinledikten sonra bu bana ne kattı diye düşünürüm genelde. film sonunda düşündüğümde öğrendiğim: "bir şey dikkatini çekiyorsa, peşine düş. sana özel bir şeyler olabilir."

  - eliza'yı canlandıran abla* 41 yaşındaymış ancak fizik 20'liklere taş çıkartıyor.

  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap