şükela:  tümü | bugün soru sor
413 entry daha
  • tam rüyaya girebilecek bir film. artık kabus mu olur güzel bir rüya mı o kişiden kişiye göre değişir.

filmin çok farklı ve tuhaf bir duygusu var. yeşil rengiyle ilgili de bir mesaj vardı ama ne hedeflediğini tam olarak anlayamadım. filmde neredeyse her şey yeşil ve tonlarında ama sanki renk güzelden ziyade çok itici bir şekilde gösterilmiş. cadillac alınırken yeşil değil petrol mavisi denmesi, yeşil gelecektir repliği vb zaten bir takıntı olduğunu anlatıyor. aslında çok mesaj vardı filmde, ırkçılık, ruslar, eşcinsellik ve en gereksizi olan çıplaklık. sanırım bunlar oscar almak için check list olarak konulmuş. bana göre, filmin atmosferinden dolayı zaten bu mesajlara odaklanılamıyordu. dikkat hep yaratık, kadınla ilişkisi, kötü adam ve yeşil renkleri üzerindeydi.

--- spoiler ---

filmin ortalarına gelmeden kadının da en son suya gireceğini anlamıştım. farklı bir sonla, ters köşe yapılabilirdi aslında ama deniz kızı tarzı bir son tercih edilmiş. yine de fena değil. çok kullandım ama film gerçekten farklı ve tuhaf. kötü yorumlardan dolayı önyargılı başladım ama değişik bir deneyim oldu. izleyin derim.

--- spoiler ---