şükela:  tümü | bugün
 • sozlukte basliginin acilmamis olmasina cok sasirdim acikcasi. birlesmis milletler'in aslinda kisisel hatalar, stratejiler yuzunden ne sikim bir yapi oldugunu bir kez daha gosteriyor film. bence izlenmeli; ki imdb puan da 7,6. oy sayisi az gerci ama ben de olsam 6/10 verirdim sanirim.

  --spoiler olabilir--

  yalniz film sonunda rene faulques denen herifi "fransa'nin en onurlu lejyonerlerinden" diye tanitmak nasil malliktir ya. he yani fransa'dan en fazla bu tip parayla adam olduren tipler cikar anlaminda olsa neyse de..

  tabi izlerken aklima sik sik srebrenica ve ruanda katliamlari da geldi. yine birlesmis milletlerin sikik isleri yuzunden olanlar...
 • aksiyon ve saldırının kesintisiz sürdüğü, haftaiçi akşam eğlencesidir.

  --- spoiler ---

  sanat bağlamında yüksek beklenti ve içerik barındırmamakla birlikte seyirciye diplomasi dilinin ne kadar kaypak bir zeminde olduğunu ve koltuk sevdasının insanları töhmet altında bırakan bir zavallılık barındırmakla birlikte masum insanları kaderine terk edilmenin hikayesini anlatıldığın gerçek bir olaya, 1961 yılında 150 kadar irlanda askerinin kongo'ya bm kapsamında gönderilmesi, dayanan eserdir.
  --- spoiler ---
 • iki saatime mal olan filmimsi. böyle güzel bir konu usta ellerde çok daha iyi işlenebilirdi. film baştan sonra adeta acemilik kokuyor.