şükela:  tümü | bugün
 • özen film'in sahane yaklasimi sonucu pic olan filmdir.

  hatirlarim da the simpsons'da bart'i ve önemli karakterleri seslendirenler, aldiklari paranin üçkatindan fazlasini talep etmisler, istediklerini almazlarsa bırakırım isi demislerdi de, yayinci kurulus mecburen vermisti.

  cünkü bir bölümünün sadece abd'de 60 milyon kisinin izlendigini biliyordu. seslendirenlerin aldigi ücret de aman aman bir paraydi, bir servetti.

  ve bunun iki katini vermisti o yayinci kurulus, cünkü mecburdu, cünkü the simpsons demek seslendirme demekti, doh demekti, o bayanin sesiyle hayat kattigi bart'ti. bir güzellikti seslendirmesi,
  iste o haber (bkz: http://www.istegenc.com.tr/…e.asp?lngarticleid=1771)

  ama mademki karakterler cizgi o halde bunu cocuklar izler, o halde cocuklarin gittigi filmleri dublajli verelim demisler.

  yani fatih altayli olsam yazardim, ne zaman adam oluruz diye vazgectim, (cünkü degilim) emule, kazaa,* onlara bakıyorum simdi, cikar bir yerden nasil olsa

  (bkz: siz baslattiniz)

  not: tek alt yazili kopyasi istanbul'da, ben de ankara'dan mi gideyim, ikinci kez oha!
 • özen film özenmemiştir efenim. budur.
 • ali poyrazoğlu* ve (sanırım) gülen karaman*' dan mürekkep seslendirme kadrosu ilk başta oldukça nitelikli görünse de türkçe dublajlı izlemeyi kesinlikle reddettiğim ve altyazılı tek kopyanın da adana' ya denk gelmemesi neredeyse kesin olduğundan, izlemek için muhtemelen dvd' nin çıkışını bekleyeceğim film.

  (bkz: dan castellaneta)
  (bkz: julie kavner)
 • bütün iyi yanlarının yanında, dizidekinden farklı animasyon kalitesi, görüntü çalışması ve renkleriyle bile insanı kendine hayran bırakan filmdir. dvd'den tekrar tekrar izlenesidir.
 • izleyeli uzun zaman oldu ama aklımda kalan harika bir sahne var.

  --- spoiler ---

  homer karların üzerinde köpeklerin çektiği kızağıyla ilerlemektedir. talimatlar yağdırmaktadır bir yandan da. ve her talimatta kırbaçlamaktadır hayvanları.

  -çekin çekin! (kırbaçlar)
  -atlayın atlayın! (kırbaçlar)
  -inin inin! (kırbaçlar)
  -dinlenin dinlenin! (kırbaçlar)

  --- spoiler ---
 • epa askeri: sir, i believe you've gone mad with power! **
  russ cargill: oh, of course i have! * have you ever gone mad without power?* it's boring, nobody listens to you!**
 • teaser'dan bir alıntı,

  mr. burns:
  - eexcellent!
 • türkçe seslendirme ile katledilecek film.homer ın orjinal sesini duymadıktan sonra o film bitmiştir.allah da belanızı versin be.
 • türkiye'de sinema işletmeciliğinin seviyesini görmemize vesile olmuş filmdir kısacası.

  not : laf aramızda kesinlikle hayal kırıklığına uğratmayan, herhangi bir simpsons bölümünden daha sık espri barındıran şükela bir filmdir. simpsons sevip de gitmeyenin vay haline.
 • sirf ankara'da ikamet ettigimiz icin 10 kisilik ciddi the simpsons izleyicisi olan ben ve bir grup arkadasim ankamall'de dublajli izlemek zorunda kaldigimizda gisedeki kizin "ama bakin dublajli biliyorsunuz degil mi? eminsiniz degil mi bir daha soruyorum?" diyisinden, salona girince yas ortalamasinin 8.47* olmasindan, hadi yine basmadi, "simpsonlaaaaar" diye baslayan jenerikten anlamaliydik zevk alamayacagimizi bu filmden. esprileri turkce duyunca akildan ingilizce anlamina cevirmek, ne kadar komik oldugunun fark edilmesine ragmen gulememek duygusu cok fena bir hismis, a dostlar. dublajli olmasi yas ortalamasini son derece dusurmustu bir kere. zaten yetiskinlerle bebelerin guldukleri seylerin farkliligi bunu cok rahat bir sekilde ortaya koyuyordu.

  film son derece super olmasina ragmen tatmin olarak ayrilamadim sinema salonundan ne yazik ki. gerek "spider pig" gerek "you little" agzimizda kotu bir tat birakti orijinalinde cok guzel olacakken.

  dvd den izleyin, yoksa pisman olabiliyorsunuz boyle.