şükela:  tümü | bugün
  • havuzlar yeni yama ile gelmiştir.

sırada toddlers var.
  • son yamalar ile hayalet ve yüzme havuzlarının da eklenmesiyle bir nebze hoşlaşmış, "toddler" denen yaş gurubununu ve "cas" (create a style) yani renk skalasını da eklerlerse, the sims 3'ü aratmayacak muhteşemliğe yelken açma potansiyeli olan pek sevdiğim oyundur.
  • havuzlar ücretsiz şekilde oyuna eklenmiş bulunmakta*
  • içinde herkesin bilmediği gizli diyarların olduğu oyun. adım adım anlatmaya çalışacağım hata ile karşılaşırsanız iletebilirsiniz.

1- yarattığınız bir simi, "willow creek" de bulunan "crick cabana" adlı eve yerleştirin veya orayı ziyaret edin.

2- bu evin bahçesindeki nehrin kenarında diğerlerinden farklı bir ağaç var. bu ağaca gelip "view" seçeneğini seçin. bu işlemi, yeni bir seçenek çıkana kadar yapın. çıkan yeni seçeneği de başka bir seçenek çıkana kadar seçmeye devam edin. çıkan her yeni seçeneği seçtikten sonra ağaçta bir kovuk oluşacak. bu kovuğun üstüne gelip "explore" seçeneğini seçiniz. daha önceden keşfedilmişse eğer "travel to sylvan glade" sekmesini seçmeniz yeterli.

3- siminiz ağaç kovuğundan içeri girdikten sonra bir dizi sekmeler çıkacak. bunlardan ilkinde "follow the sound". ikincisinde "follow the downstream". üçüncüsünde "enter the mist". dördüncüsünde ise "travel to glade" sekmesini seçiyoruz.

burda bambaşka bir diyar çıkıyor karşımıza. pembe kayalar, gök kuşağı manzaralı şelale, berrak bir nehir, göl, çeşit çeşit çiçek ve meyveler.

ee artık gerisi size kalmış.
  • havuza işeme aktivitesinin eklendiği oyun. üstüne bir de simlerin, "gizlice rahatlamak" ruh halini kazanıyor olmaları baya gerçekçi ve matrak olmuş.
  • christmas indirimi ayağına %50 ucuz origin'den aldığım için mutlu olduğum oyun. çünkü ne kadar zamandır bekliyosam baya süper bişi diye ummuştum. oysa ki olağan sims işte. sabah işe git. gel eve yemek ye. arada parka git. kitap oku. yemek yap. uyu.
    ben oyunla ilgili bunu seviyorum zaten. söylenmiyorum.

insanlar torun torbaya karışıyomuş. bunca senedir oynarım hiçbir zaman evlendirip de çocuk yaptırmadım sanırım. varsa da sayılıdır ve muhtemelen sıkılıp baştan başlamışımdır. daha sims'teki bekar hayatımdan vazgeçemiyorum bana gerçeğinde evlen diyolar.

neyse ilginç şeyler bulanlar falan yazsın da biz de bulalım. yoksa ben evden çıkmıyorum.
  • ilk güncellemeleriyle açıklarını kapatmaya başlayarak bazı o yok bu yok ne var mkçıları göt etmiş oyun.
  • ek paketleri oyundan daha fazla icerik kapsayacak olmasi muhtemel degil kesindir sim olusturmada "oha oyuna bak lan gotunu tutup buyutebiliyorum" gibi kelimeler kurarken baska bir simi ziyarete gittigimde yukleme ekrani cikinca yikilmamda ayri bi trajedi
  • öncelikle bölüm 1: #47446983

yukarıdaki entryde de anlattığım gibi başka bir diyar daha var. sanki ben bulmuşum da üstüne yatıyormuşum gibi anlaşılmasını istemediğimden bir açıklama yapmam gerekiyor. geçtiğimiz aylarda bir video da tane tane anlatılmıştı. lakin daha sonra o video kaynağını kaybettim. bulamadım ve halen bir benzerini de bulamıyorum. o yüzden elimden geldiğince 2. bölümü anlatmaya çalışacağım.

1- öncelikle siminizin handiness yani tamircilik yeteneğinin "10" olması gerekmektedir. eğer yeteneği 10 değilse ve de yükseltmenin zaman alacağını düşünürseniz onun da çaresi var. hile.

hileyi ise şu şekilde giriyorsunuz: chat konsolonu ctrl+shift+c tuşlarına basararak açıyoruz. açılan pencereye ilk önce testingcheats true yazıp cheats koşullarını sağlıyoruz. bundan sonra stats.set_skill_level major_handiness 10 yazıyoruz. m ve h harfleri büyük yazılmalıdır. ve tamircilik özelliğiniz en yüksek seviyeye ulaşıyor.

2- şimdi siminize "travel" komutunu vererek "oasis springs" e giderek "desert bloom" adlı parka giriyoruz.

3- buraya girdiğinizde de testingcheats true komutunu yazmanız gerekiyor.

4- parkın arka taraflarında bir mağara var. bu mağaranın girişine tahtalar çakılmış. siminize komut vererek bu tahta parçalarını kırıyorsunuz.

5- ve mağaranız açılıyor. çıkan sekmelerden "take wide path" i seçiyoruz. açılan diğer sekmeden "climb ladder" i seçiyoruz. sonraki sekmeden "step onto the ledge" yi seçiyoruz. ve son olarak "travel to grotto" sekmesini seçerek mağaraya giriyoruz.

6- burada bizi, patates, mantar gibi sebzeler bekliyor. ve tabi ki ileride bir ölü simi canlandırmaya yarayacak balığı da burada tutabiliyorsunuz. kristaller de çok işinize yarayacak demedi demeyin.

ee artık gerisi size kalmış.

edit: yüzlerce mesaj geldi. evet daha bildiğim bir çok şey var bu oyunla ilgili. fırsat buldukça yazacam hepsini.
    şaka lan şaka ne mesajı. önce ki entryimde de aklınıza takılan bir şey olursa yeşillendirin demiştim. demek ki bilal"e anlatır gibi anlattığım için kimsenin aklına bir şey takılmamış. azcık sosyalleşseydik ne var ki canım.