şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2011 çıkışlı bir patrick dewitt romanı. ayrıca man booker roman ödülü adaylarından.

  ve çağrışım olarak da (bkz: kinyas ve kayra)
 • domingo yayıncılıktan çıkan, patrick dewitt'in yazdığı, avi pardo'nun çevirdği, okunmazsa adamı üzecek pek bi güzel kitap. başlandığı takdirde bi çırpıda bitivererek yerini tatlı bi tebessüme, okkalı bi efkara ve patrick dewitt'in yeni kitabı ne zaman çıkar temalı düşünce balonlarına bırakıyor. mutlak suretle okuyun, okutun...
 • 1851. oregon city. nehirlerinden altın tozu akan kaliforniya. sisters kardeşler ilk bakışta silahını daha hızlı çekenin kazandığı bir dönem öyküsünü andırsa da, eli sisters’ın keder ve efkar karması anlatımıyla o ilk bakışımız değişiyor. yanan atlarla başladığımız hikaye ateşin şiddetini sonuna kadar kullanıyor. morfinler, fahişeler, kahve yerine toprak demleyenler, ayyaşlar, diş fırçası ve yalnızlık.
  ilk sayfalarda eğlenceli bir western, bir coen biraderler hikayesi havası veren roman, sonrasında tek bir kategoriye sokulamayacağını her sayfasında biraz daha ispatladı. filme çekilirse çok iş yapar orası besbelli ancak kağıt üzerindeki haliyle de, çok afili, çok matrak ve de efkarlı.
 • kiralık katil olarak hayatlarını sürdüren charlie ve eli sisters kardeşler yeni görevleri için kurbanlarını bulmak üzere kaliforniya'ya doğru yola çıkar.

  yolda geçirdikleri sürede kaldıkları otellerde ve karşılaştıkları kamplarda birbirinden farklı insanlarla tanışırlar. kendilerini korumak ve yaşayabilmek için hırsızlık yapıp, cinayet işlerler. asıl hedeflerine ulaştıklarında ise "iş"in şekli değişir. bir karar vermek zorunda kalırlar, devam mı yoksa tamam mı ?

  çok keyifli bir yol hikayesi. ve işini bilen ellerde güzel bir filme dönüşebilecek bir kitap.
 • kitabı okuyan suserların da öngördüğü üzere sinema uyarlaması için çalışmalar başlamıştır.

  filmin yönetmenlik koltuğunda dheepan ile kazandığı geçen seneki altın palmiye de dahil olmak üzere onlarca ödülü bulunan fransız yönetmen jacques audiard oturuyor. bu ayrıca kendisinin ilk ingilizce filmi olacak.

  başrolde aynı zamanda yapımcılardan da biri olan john c. reilly var. diğer başrol için ise en son joaquin phoenix ile konuşuluyordu ancak anlaşma haberi henüz gelmedi.

  kitabı okuyalı baya oldu ama çok sevdiğimi hatırlıyorum. projeye dahil olan isimler de güvenilir görünüyor. iyi bir uyarlama olacağını umut etmek hata olmaz galiba.

  filmin *2017'de vizyona girmesi düşünülüyormuş.
 • un prophete'in yönetmeni fransız jacques audiard'ın ilk ingilizce filmi. patrick dewitt'in aynı isimli kitabından uyarlanacakmış. başrollerde joaquin phoenix ve john c. reilly var. onlara eşlik eden isim ise jake gyllenhaal. filmin kendisi de cast'ı kadar başarılı olacaksa 2018'in ses getiren yapımlarından biri biri bekliyor demektir.
 • 2018 yılında vizyona girmesi muhtemel, aynı isimli kitaptan uyarlama film. cast seçimi çok doğru yapılmış özellikle de sisters kardeşler için joaquin phoenix ve john c. reilly seçimi.
 • çekici bir kadro var. jacques audiard ise ilk amerika macerası olacak.

  her eve imdb
 • ilk fragman gelmiştir. kitabı (muazzamdır) güzel yansıtacağa benziyor:
  https://www.youtube.com/watch?v=aacgqfn_qzs