şükela:  tümü | bugün
 • the ring'in senaryo yazarindan yeni bir film

  ayrintisi burda: http://www.beyazperde.com/film/2484

  fragmani da surda: http://mp3content03.bcst.yahoo.com/…/0/14171267.mov
 • harika web sitesiyle beni büyülemis olan film : http://www.theskeletonkeymovie.com/
 • ilk yarısında "al işte klişe kapı gıcırtıları, sinir bozucu sinek vızıltıları, bir de bu kız hep aynı kıyafeti mi giyiyor(özellikle sandaletlere dikkat)" yorumlarına sebebiyet veren, ikinci yarısında ise beklenilenden fazlasını yaşatan korku denmeyecek bir gerilim filmi. filmin sonunda caroline'in yaşlı adama bakışı hakkaten filmin en eğlenceli anıydı...
 • ilk yarısında, adamı gıcık eden bir şekilde, kareye sağdan ya da soldan giren oyuncuların arkasına rınının müziği vererek korkutmaya çalışan fakat ikinci yarısıyla beraber konuyu daha güzel anlatıp, hafiften germeye başlayan ve de geneline baktığımızda güzel bir sonla biten film. kate hudson bazı karelerde çok güzelken bazı karelerde bu ne lan dedirtmekte. filmin adını iskelet anahtar diye çevirmek kanımca senaryoya daha uygun bir seçim olmuş. zira maymuncuk denseydi kate hudson'ın daha önce çevirdiği komedi filmlerinden biri daha zannedilebilirdi.
 • amerika box office listesinde ikinci hafta itibariyle 30 milyon dolar gibi hiç de fena olmayan bir hasılata ulaşmış, ilk yarısı nefes kesici, bataklık ve ağaçlık manzaraları etkileyici, ama eleştirmenler tarafından yerden yere vurulmuş "güney" filmi.
  diğer güney filmleri (bkz: wrong turn) , (bkz: texas chainsaw massacre), (bkz: deliverance)
 • ana fikri, "asla new orleans'a gitmeyin" biçiminde özetlenebilecek güzel bir film.
 • --- spoiler ---
  çok coşunduruk olmayan bir gerilim filmi. özellikle ilk yarısı siesta gibi. ikinci yarıda arada bir dürtükleyip uyandırıyor. uzun zamandır büyülerle ilgili bi film izleyemediydik (büyük eksiklik, gerçi bi adet türk filmi vardı da ben kaçırdım onu, ee bilinçli olarak kaçırmış olabilirim, fragmanı kaçırtıcıydı baya, kötüydü yani neyseah). filmin başından itibaren ince ürpertici unsurlar, ipuçları filan gösteriliyor. hoş görüntüler de var. oyunculuklar da iyi. kate hudson iyi niyetli biraz da saftirik kızı iyi oynamış. bu kadının yanağını sıkmak istiyor insan. hakkaten tam "child" . donu da güzel bağlanmış. özellikle kate'in eğilip sigarayı alıp yaktığı an süperdi. ama öyle ring ming hikayesiydi, görüntüleriydi filan beklememek lazım tabi. adam yazmış bi tane süper senaryo, demiş ona aha bu ringtir. her dakka yumurtlayamaz ya altın yumurta.
  --- spoiler ---
 • film cok guzel olmasada kanimca gerilim filmini sevenler hayal kirikligina ugramayacaklardir. filmde ani ziplamalariniz olmasi mumkundur, o yuzden fazla korkulmamasi tavsiye edilir. ayrica bazi sahnelerde kamera mukemmel kullanilmistir, ozellikle kate hudson bir sahnede kapidan iceri girmektedir ve burdaki yukaridan cekim adeta farkli bir sekilde insani germektedir. filmin basindaki bu film cinsel icerikli ogeler icermektedir yazisi neden konulmustur bunu da anlamak mumkun degildir cunku filmde boyle bi sahne yoktu. bunun disinda yaw bu kate hudson guzel mi cirkin mi diye filmi berbat etmemek gerekir, cunku guzeldir zaten.