şükela:  tümü | bugün
  • mutluken mutsuzken azmışken her türlü ruh haliyle dinlenesi harika harika grup... değil çünkü şuan çalıyor ve böyle garip histerik bi havalara sokuyor beni..
    olmasın böyle..
    ha birde;
    (bkz: pretty girls make graves)
    ne diyeyim daha..
  • smiths şarkıları, hayatın kırılganlığınin, kekremsiliğinin, gizli vaatlerinin, umulmadık anda ortaya çıkan küçük sevinçlerin, yazgıya dönüşmüş yanılgıların, dünyaya fırlatılmışlığın verdiği çaresizliğin, düşünüldüğü gibi dilegelen zavallı bir gerçeğin, herhangi bir telaşa mahal vermeden duyumsanan yaşama sevincinin ama hepsinden çok ebedi yurt olan hüznün şarkılarıdır. üstelik o hüznün en çok yakıştığı pazar günü smiths dinlemenin tadı bir başka güzeldir. kendisinin hangi gün dinlenilince güzel olduğunu tayin eden gruptur da denilebilir smiths'e.
  • how soon is now, i know it's over,never had no one derim.
    morrissey 19.yy ruhunu 20.yy sonlarına taşıyan melankolik,romantik,entelektüel,bambaşka dünyanın adamı.benzersiz.taklitlerinden sakının.
  • morrissey haric bir araya gelmelerine the smiths adi verilemeyecek grup

(bkz: how soon is now)
  • "i would rather eat my own testicles than reform the smiths. and that's saying something for a vegetarian."

- s. p. morrissey -
    2006
  • şarkı isimlerinden grup isimleri (pretty girls make graves, shakespeare's sister, suede vs...) türettirebilen yüce varlıklar topluluğu... dünyada hiç birşey kolay kolay bu kadar hüzün veremes ve de keyif...
  • hayatın soundtrack albümünü yapmış topluluktur the smiths. belki müzik bakımından (müzik bakımından ne demek bilemedim, bunun daha doğru ifade şeklini bulamadım, anlayın işte canım) daha iyileri vardır ama hayat şarkıları the smiths'indir kesinlikle. hiç öğrenmesek daha mı iyiydi bilmiyorum ama iş işten geçtikten sonra rubber ring de denildiği gibi şarkıları asla unutulmayacak olan grup. arabeskle uzaktan yakından alakası olmayan her insanın kendi içinde yaşadığı paylaşılamaz anların yegane arkadaşları olmuşlardır the smiths şarkıları, i know its over a varıncaya kadar. dönüp dolaşıp başını sokacağın kürkçü dükkanı
  • cok gec tanismis oldugum grup. 20 li yaslarimin sonlarina dogru hizla kosarken bir tesadufler zinciriyle dinlemeye basladim bu adamlari. ve su anda aklimda tek bir soru var: nasil olur da ergenlik depresyonumu the smiths i dinlemeden gecirebilmisim? nasil benimle ayni dili konusan bu sarkilari hic ama hic duymamisim, geride kalmisim? ben galiba hep gec kaliyorum, kahretsin...
  • "i know it's over"... ** *

kış...
    kırılgan...
    umutsuz...
  • the smiths şarıklarının insanları mutsuz ama huzurlu kıldığı the smiths hakkındaki yanılgılardan birisidir.

peki ne degi$ti? the smiths bizi ilhan irem yerine koyuyor.. bu..