şükela:  tümü | bugün
  • bu vakte kadar basliginin acilmamasina baya sasirdigim enteresan first-person-adventure-survival oyunu. ukteyi veren arkadas da soyle demis "lan bu nasil yok?"

malum 15 temmuz olaylari sonrasi kafa dagitmak icin xbox store'da gezinirken gozume kestirdim. yarim saatlik alisma evresinden sonraki iki gun sagolsun beni sosyal medya ortamlarindan epey uzak tutmayi basardi.

sene 2100'lerin sonu. insanlik olarak dunya'yi sonuna getirmisiz. tek care olarak yasanabilir bir gezegen kivaminda pluton'un yakininda bir gezegen bulmusuz. yalniz kahraminimiz inis yaparken gemisi parcalaniyor ve bir sekilde kendini yalniz basinda gezegende buluyor. ve olaylar gelisiyor.

oyunun survival tarafi karsilastiginiz canavarlardan ziyade yeme-icme-usume-uyuma gibi gayet insani ihtiyaclardan geliyor. 5-6 saatte bir bir seyler atistirmaniz, su icmeniz ve uyumaniz gerekiyor. ayrica indiginiz gezegenin kosullarindan oturu geceleri epey soguk gecebiliyor. yani bir barinak ve de yakilacak ates gerekiyor isinmak icin. questler geregi sagda solda epey malzeme arastirmaniz ve taslari gediginze koymaniz gerekiyor. fakat bunu yaparken soguk havaya yakalanabilirsiniz veya barinaginizdan fazla uzaklasmaniz gerekebilir. o yuzden saglam bir kumanyayla gezmeniz gerekiyor. vs. vs.

onun disinda gezegen ortami ve atmosferi de guzel tasarlanmis. mass effect oynarken gezegen gezegen takilmayi seven biri olarak epey keyif aldim.

soyle bir traileri varmis buyrunuz
  • super oyun. 2115 yilinda bir adet yildizin dunyaya dogru geldigini kesfeip boku yedik diyen dunyalilar 5 adet uzay gemisi yapip insanlari buna koyup yolluyorlar baska yasanabilir gezegenlere. dogal olarak lan madem buldunuz dunya yok olana kadar neden beklediniz amciklar demiyor kimse.

oyun yillardir dymaya alistigimiz; 'bu sefer cok degisik bir survival oyun yaptik ya' ozdeyisinin hakkini vermis. myst+dayz+fallout diyebilirim rahatlikla. yemek icmek sart oyunda. oladan olmuyor ve tamamen first person. asosyaller icin muhtesem.

insan irkinin yeniden dogusu vs konulu oyunda kahramanin adinin sken olmasi da super tabi.