şükela:  tümü | bugün
50 entry daha
  • ikisinin de en iyi sezonu birçok dizi gibi ilk sezonudur.

breaking bad genel kalite olarak daha istikrarlıdır, sopranos ise 3. sezondan sonra kaliteyi düşürüyor 4 ve özellikle 5. sezon yerlerde geziyor. 6. sezon iki kısma ayrılıyor a kısmı yine kötü bir sezon ama b kısmında tekrardan şahlanıp efsane bir finalle noktalanıyor dizi.

breaking bad final sezonu bana göre ilk dört sezon kadar iyi değil, finali ise rezalet. gerçekten sopranos finalindeki inceliğe kıyasla kurtlar vadisi pusu bölümü gibi bir son var ortada.

ama mevzuyu sezon bazında ele alırsak the sopranos ilk sezon başlı başına breaking bad'in tamamından çook daha sağlam bir yapımdır. zamanına göre bir devrimdi o ilk sezon. günümüze kadar birçok sağlam diziyi de etkiledi. mad men'den breaking bad'e, bojack horseman'dan mr. robot'a birçok sağlam dizi aslında the sopranos olmasaydı olmazdı, konu-karakterler arasındaki ilişkiler olarak bile hepsi sopranos'un etkisindeler.

tabii bana sorarsanız ikisi de bir boardwalk empire, fargo, better call saul, the leftovers vs. değiller. yani en iyi dizi olarak görmüyorum her ikisini de. çok daha iyileri çıktı, çıkıyor. o başka mesele.
  • sopranos 2000 model bir merso s500, breaking bad ise 2019 audi a8 long diyelim, yani ben ikisini de bayılarak izledim. ama biraz dizi izlerkenki psikoloji ve atmosfere göre de sonuç değişiyor galiba.
  • breaking bad heyecanlı, olaylı ve hızlı bir dizidir. bölümü bitirince hemen diğer bölümü izleme isteği uyandırır. o gün boşsanız bir sezonu bitirebilirsiniz.

gelelim the sopranos'a. the sopranos stabil bir dizidir. aile ilişkileri, karakterler ince ince işlenmiştir. gerçek hayata yakındır. sosyolojik ve psikolojik analiz muazzamdır.

ikisi de iyi dizidir lakin the sopranos breaking bad'den 3-4 gömlek daha üstün, daha oturaklı ve daha iyi bir finale sahiptir. versusu the sopranos alır.
  • tony sopranos reis tanrı ise walter white onun kulu ve elçisidir https://www.youtube.com/watch?v=tnrpzewmadw
  • b.b. pişirir, t.s. satar.